Instagram Etiket Nasıl Yapılır? Hikaye Yorum ve Fotoğraf Etiketleme

Instagram etiket nasıl yapılır hususunda en önemli kriterlerden birisi farklı alanlarda da kullanılmasından ötürü oluşan kafa karışıklığıdır. Öncelikle yapacağınız etiketi nerede kullanacağınızı belirleyip buna göre çözüme gitmelisiniz.

Çünkü Instagram üzerinde etiket yapabileceğiniz yorum, hikâye, post, fotoğraf gibi pek çok alan mevcut. Bunların tümü için benzer standartlar kullanılsa da bazen insanların bu noktada sorun yaşamaları gayet doğal

. İlk olarak etiket sistemi bir başka kişinin profilinin linkini paylaşmayı mümkün kılar. Bu link üzerine tıklayabilecekleri şekilde paylaşılır ve aynı zamanda insanların kolayca o kişinin profilini ziyaret etmesini sağlar. Profil linki ise kullanıcı adı olarak kullanılan uzantı olarak görülür.

Eğer Instagram etiketi yapacağınız kullanıcı hesabının uzantısı /AdSoyad ise etiket direkt olarak @AdSoyad olarak gözükür. Eğer Instagram etiketi yapmak için farklı bir kullanıcı adı kullanacaksanız burada gözükecek isim kişinin kullandığı kullanıcı adı olacaktır.

Hiçbir şekilde karşı tarafın gizliliğini bozmayan bir özellik olarak sunulmuştur. Siz tüm postlara ya da hikâyelere etiketlenseniz dahi sizin profiliniz gizliyse yalnızca sizin eklemiş olduğunuz kişiler profilinizin içeriğini görebilir.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram’da Hikâyede Kişi Etiketleme

  Instagram’da hikâye etiketi nasıl yapılır konusu en çok sorulan sorulardan birisi. Zira pek çok farklı görünüm elde edildiğinden dolayı insanların bu noktada merak ettiği sorular var. Standart olarak tüm sosyal medya hesaplarında yer alan etiketleme sembolü ‘’@’’ olarak biliniyor

. Instagram için de bu geçerli olup aynı sembolü yazarak her zaman etiketleme yapabiliyoruz. Hikâye özelliğini kullanacağımız zaman da bunu yapmak ya da bizzat sosyal medya devinin bize sunduğu Bahset özelliğini kullanmak mümkün.

Eğer direkt olarak yazı şeklinde hikâye üzerine birini etiketleyeceksek @ simgesini koyduktan sonra hemen kullanıcı adını yazmaya başlıyoruz. Altta çıkan önerilerden uygun hesabı seçtikten sonra direkt olarak tamam ekranın herhangi bir boş yerine tıklayarak o etiketi yapabiliyoruz. Eğer Instagram hikâye etiketi yapmak için Bahset özelliğini kullanacaksak şu adımları izlememiz gerekiyor.

  • Instagram hikâye ekleme kısmından fotoğrafı, boş yazı sayfasını ya da videoyu yükleyerek hikâyeyi oluşturalım.
  • Ardından aynı zamanda konum, müzik gibi içerikler de ekleyebildiğimiz, üstte çıkan düzenleme araçları arasında yer alan kare gülen yüz sembolüne tıklayalım.
  • Buraya tıkladığımızda karşımıza pek çok seçenek çıkacaktır.
  • Bahset kısmına tıkladığımızda ise özel olarak hazırlanmış bir etiket bulutu oluşacaktır.
  • Bu etiket bulutu üzerine direkt olarak @ koymadan kullanıcı adını yazarak altta çıkan yuvarlak profillerden uygun olanı seçebilirsiniz.

Etiketlemeyi yaptıktan sonra yeni bir etiket daha yapacaksanız aynı işlemi tekrarlayarak Bahset demeniz gerekiyor. Bu şekilde Instagram hikâyede bahset nasıl kullanılır diyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise renkli etiket bulutları oluyor.

Etiketlemeyi bitirdikten sonra etiket bulutunun üzerine tıkladığınızda gri ve beyaz tonları, tekrardan üstüne tıkladığınızda ise gökkuşağı tonları ile süslenecektir. Aynı zamanda bir kez daha dokunursanız ilk hali olan turuncu ve sarı haline geri dönecektir.  

Instagram Yoruma Etiketleme Nasıl Yapılır?

  Instagram yorumda etiket nasıl kullanılır diyenlerin sayısı genellikle düzenlenen çekilişlerden dolayı artış gösterdi. Çekilişlerde yoruma arkadaşlarınızdan etiketleme yapmanız talep edildiği için her gün milyonlarca insan farklı hesaplarda birilerini etiketleyebiliyor.

Bunun için yorum yazmaya başlayıp hemen ardından da @ koyarak kullanıcı adını yazmanız yeterli. Aynı zamanda @kullanıcıadı olarak yazdıktan hemen sonra etiketin geldiğini göreceksiniz. Ardından boşluk bırakarak yorum yazmaya devam edebilir veya önce yorumunuzu yazıp sonrasında etiket kullanabilirsiniz. Instagram yorum etiketi kullanımı diğerlerine nazaran daha basittir.  

Instagram Fotoğraflar Nasıl Etiketlenir?

  Instagram fotoğraf etiketleme tıpkı Facebook üzerinde de olduğu gibi sık kullanılan bir uygulamadır. Aynı zamanda fotoğraf ve video gibi post paylaşımlarınızda açıklama kısmına da etiketleme yapmanıza olanak tanır.

Fotoğrafı ekledikten sonra etiketleme butonuna tıklayarak ilgili kısma tıklayıp etiketi oluşturabilirsiniz. Hemen akabinde de etiket görünür olmaya başlayacaktır. Düzenlemeye girdiğinizde istediğiniz zaman bu etiketi kaldırabileceğinizi unutmayın. Ayrıca fotoğraf veya video tarzındaki postların açıklama kısmını yazarken yine @kullanıcıadı şeklinde etiketleme yapmanız mümkündür.  

Instagram Hesabı Olmayan Birini Etiketleme

  Sosyal medya hesabı kullanmayanların en büyük sorunu bu oluyor. Çünkü ortak bir paylaşımda kendileri etiketlenememiş oluyor. Bu sorunu çözmek içinse Instagram hesabı olmayanlar nasıl etiketlenir diye merak edenler var. Teknik olarak bunun çözümü direkt olarak o kişiye ulaşılamayacağı için yok. Ama o kişiyi tanıyanların anlayabilmesi için bahset kısmından etiket bulutu oluşturarak ismini ve soyismini yazmak geleneksel bir çözüme dönüşmüş durumda. Yine yalnızca isim ve soyismi hikâye üzerine yazı olarak da eklenebiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram Etiket için kullanmamız gereken işaret “@” budur. Özellikle yorumda birini etkileyecekseniz bu işareti yaptıktan sonra isminin baş harfini yazın gerisi otomatik gelecektir.

Instagram Hikaye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye paylaşırken bir arkadaşınızı etiketlemek istiyorsanız fotoğrafı seçtikten sonra üst sekmede sayfa yaprağı kıvrılmış bir gülen yüz işareti göreceksiniz, ona tıklayın. Bahset yazan yere tıkladığınızda @ işareti otomatik olarak gelecektir. Buraya etiketlemek istediğiniz kişinin ismini yazdığınızda aşağıda yuvarlak baloncuklarla kişiler listelenecek. Etiketleme yapacağınız kişiyi seçerek resmi, videoyu paylaşabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim