İnstagram Etiketleme İşlemi Resimli Anlatim

Instagram Etiketleme Nasıl Yapılır? Kişileri Yorumda ve Hikâyede Etiketleme

Instagram, hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Özellikle; paylaşımlarda, yorumlarda ve hikâyelerde arkadaşları etiketleme işlemi hepimiz için çok eğlenceli bir hal aldı. Instagram’da yeni kullanıcıysanız etiketleme nasıl yapılır? Bilmiyor olmanız gayet doğaldır.Görsellerle basit bir şekilde yapılışını sizlere aktaracağız.

Instagram Gönderiye Kişi Etiketleme Resimli Anlatım

Instagram üzerinden bir gönderi yaparken alakalı kişileri etiketleyerek onları paylaşımdan haberdar edebilirsiniz. Böylece, gelen beğeni ve yorumları görebilir, cevaplandırabilir.

Instagram hesabımıza giriş yapıp görseldeki + sekmesine tıklıyoruz ve paylaşmak istediğimiz gönderiyi seçiyoruz ve ileri diyoruz. Karşımıza filtre ekranı çıkacak, tercihimizi yapıp ikinci kez ileri sekmesine tıklıyoruz.

Açılan sayfada açıklama yapmamız isteniyor, bu da isteğe bağlıdır. Açıklama yaparak ve kırmızı ile işaretli “kişileri etiketli” alana tıklıyoruz. Açılan pencerede kimi etiketlemek istediğimizi soruyor. Örnekte sosyal medya ofisi sitemizin resmi Instagram sayfası var, siz kendi kişilerinizden istediğinizi seçin ve kişinin üstüne tıklayın.

Son adımda karşınıza gelen görselde kişinin ismini ve altta da kişi simgesini göreceksiniz. Dilerseniz birden fazla kişi de etiketleyebilirsiniz. Bitti diyerek etiketleme işlemini tamamlıyoruz.

Yoruma Kişi Etiketleme İşlemleri Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Instagram’da bir paylaşımı çok beğendiniz, bu konuyla da ilgilenen yakın bir arkadaşınız var. Arkadaş etiketleme işlemi ile paylaşımdan onu da haberdar edebilirsiniz.

Resimli anlatım size yardımcı olacaktır. Yoruma kişi etiketleme gönderiye nazaran biraz daha farklıdır. Mention tabirini duyduysanız şimdi onu kullanma zamanı gelmiş demektir.

Instagram’da arkadaşınızı etiketlemek istediğiniz gönderiyi açın ve yorum ekle kısmına gelin. Aşağıdaki görseldeki gibi @instagramkullanıcıadı diyerek çıkan kişiyi seçin ve paylaşa tıklayın. Daha fazla kişiyi de etiketleyebilirsiniz.

Yorum Etiketlerini Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yorum etiketlerini yaparken bazen bir şeyler yolunda gitmez ve düzenleme ihtiyacı doğar. Instagram bize bu konuda da kolaylık sağlıyor, yorumu dilediğimiz gibi düzenleyerek kişileri kaldırma işlemi yapabiliyoruz.

  • İlk olarak etiketleme yaptığınız paylaşıma giderek yorumlar bölümünü açın,
  • Hafif bir şekilde basılı tuttuğunuzda karşınıza bazı sekmeler gelecek,
  • Bu sekmeler içerisinden düzenlemeye tıklıyoruz,
  • Yanlışlıkla etiketlediğimiz veya çıkarmak istediğimiz kişiyi seçip siliyoruz,
  • İsteğe göre yorumu komple de silebilirsiniz.
  • Kaydet demeyi unutmayın ki yaptığınız işlemler boşa gitmesin.

Etiketleme yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Arkadaş sayınız çok olabilir ama bu onların hepsini tek bir yoruma etiketleyebileceğiniz anlamına gelmez. Bu işlemi sürekli yaptığınız takdirde hesabınız geçici veya tamamen engellenebilir.

Instagram gönderilere kişi etiketlemek, yorumlara kişi eklemek, etiket düzenleme ve silme işlemleri hakkında sizlere resimli ve detaylı bir anlatım sunduk. Bu işlemlere rağmen etiketleme yapamadıysanız yorumlara yazarak sosyalmedyaofisi ekibimizden destek alabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim