Instagram Facebook Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Instagram Facebook bağlantısı nasıl kesilir ya da nasıl yapılır üzerine pek çok soru işaretiyle karşılaşılıyor. Aynı şirket çatısı altında hizmet veren ve sosyal medya denilince akla ilk gelen iki seçenek olan bu iki mecrayı birbiriyle paralel bir şekilde kullanabilirsiniz

Bunu yaparken senkronizasyonunu tamamladıktan sonra iki mecra üzerinde de ortak paylaşımlar yapabilir, paylaşımları programlayabilir ve Business üzerinden yönetebilirsiniz. Ancak gerek hesabın artık kullanılmaması gerekse farklı bir hesapla senkronize edilmesi gibi sebeplerden dolayı bu bağlantıyı koparmak isteyebilirsiniz

. Yani Facebook Instagram bağlantısı kaldırma işlemi tam bu noktada aradığınız adımlar olarak karşınıza çıkacaktır. Direkt olarak Instagram üzerinden de bu ayarı yapabileceğinizi vurgulamak gerekiyor.

  • Instagram profilinize girin.
  • Profilin sağ üst köşesinde yer alan üç yatay çizgiye tıklayın.
  • Ayarlar diyerek devam edin.
  • Hesap kısmına dokunarak ilgili menüye ulaşın.
  • Bağlı Hesaplar seçeneğiyle hangi hesaplarla senkronize olduğunu görüntüleyin.
  • Burada yer alan dilediğiniz bir sosyal medya hesabını kaldırabilirsiniz.

  Ayrıca tam bu ekranda farklı cihazlar için farklı tanımlamalarla karşılaşmak gayet olasıdır.

  • Eğer iOS mobil işletim sistemine sahip bir cihazla Facebook Instagram bağlantısını kesme işlemi yapacaksanız ilgili Facebook hesabı için hesaptan kaldır seçeneğini görürsünüz.
  • Kullandığınız cihaz bir Android cihaz ise Facebook hesabının yanında bağlantıyı kaldır seçeneği görürsünüz.

  İki seçeneği de tercih ettiğinizde bu bağlantıyı kaldırma işlemine devam edip etmediğinize dair bir onay kutucuğu çıkacaktır. Bu onay kutusunu geçtikten sonra hesapların arasında bir bağ kalmamış olacak. Facebook Instagram bağlantısı ile ilgili yaşanan sorunlarda her iki sosyal mecranın da sunduğu destek bölümü yer alıyor. Burada ilgili sorulara yanıtlar ve onaylanmış cevaplarla sonuca ulaşmak 7/24 mümkün olabilir.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram’ın Bağlı Olduğu Facebook Hesabını Değiştirme

  Facebook Instagram bağlantısı nasıl yapılır sorusu kadar önemli bir diğer duruma da değinmek gerekiyor. Burada da mevcut bir hesabı başka bir hesapla değiştirmek ile karşı karşıya kalıyoruz.

Dilerseniz Instagram üzerinden Facebook hesabı bağlama işlemi yapabileceğiniz gibi Twitter ve Tumblr farklı sosyal ağlarla da senkronizasyon çalışması yapabilirsiniz.   İlgili menüde hesapları bağla seçeneğiyle devam ettikten sonra direkt Facebook hesabınızı yazarak işleme devam edebilirsiniz.

Bu noktada dikkat çeken en önemli ayrıntı ise önceden aktif olan hesabı kaldırmaktan geçiyor. Yani teknik olarak ilk önceliğiniz eski bağlantıyı kaldırma ve sonrasında yeni sayfayı tanımlama olmalıdır. Facebook Instagram bağlantısı nasıl kopartılır bölümündeki yönergeleri takip ederek bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.  

Facebook Bağlı Hesapları Kaldırma

  Mevcut Facebook hesabınızın ayarlarını kontrol ederken bağlantıyı kopardığınız hesapları tamamıyla listeden kaldırmak istiyor olabilirsiniz. Bunun içinse ilgili alanda göremediğiniz hesaplar olabileceğini vurgulamak gerekiyor. Direkt olarak Ayarlar üzerinden devam edin ve Uygulamalar kısmına dokunun.  

Eğer burada herhangi bir Instagram hesabı yer almıyorsa daha fazla göster diyerek gizlenmiş seçeneklerin açılmasını sağlayın. Karşınıza çıkan ekranda Uygulamayı kaldır diyerek devam edin. Kutu şeklinde çıkan uyarıda tüm Instagram gönderilerinin kaldırılacağına dair bir onay talep edilecektir. Hemen onaylayarak devam edebilirsiniz. Facebook Instagram bağlantısını kesme ve gönderileri silme işlemi bu kadar basit.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Facebook Bağlantısı Nasıl Kesilir?

Instagram facebook bağlantısı kesmek için Instagram hesabınıza giriş yapın – sağ üstteki 3 çizgiye tıklayın – ayarlar – hesap – bağlı hesaplar bölümünden bağlı Facebook hesabınızı kolayca kaldırabilirsiniz.

Instagram’a Bağlı Hesaplar Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda verdiğimiz yönergeleri takip ettik sonra bağlı hesapları kaldırdıktan sonra yeni hesap bağlama işlemi diyerek Instagram’a bağlı Facebook veya diğer hesapları değiştirmiş olursunuz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim