Instagram Giriş Nasıl Yapılır? Giriş Yapamıyorum Sorunu

Sosyal medya kullanan herkesin muhakkak Instagram giriş nasıl yapılır gibi bir sorunun yanıtını merak ettiğini biliyoruz. Uzun yıllardır Türkiye dahil dünyanın pek çok ülkesinde aktif olmasına karşılık bu dünyaya yeni adım atacaksanız merak etmeniz gayet doğal.

Ayrıca sosyal ağların zaman içerisindeki evrimini göz önüne aldığımızda kullanıcı deneyimini en üst noktalara çıkardıklarını görebiliyoruz. Bu sebeple giriş aşamasında da büyük kolaylıklar sağlaması kaçınılmaz oluyor.

Instagram giriş yapma aşamasında farklı arayüz seçenekleri sunuyor olsa bile aynı sistemi tercih ediyor. Burada isterseniz web servisi olarak kullanabileceğiniz bir giriş metodu var. İster bilgisayarınızın ister cep telefonu veya tabletinizin tarayıcısını kullanarak Instagram web sitesi üzerinden giriş yapmak mümkün olacaktır.

Siteye girdiğiniz gibi karşınıza çıkan ekranın sağ kısmı login bölümüne ayrılmış durumda. İki satırlık bir boşluk ile sizden istenilen hesap bilgilerini girerek giriş yapabilirsiniz.

  • Telefon numaranız, kullanıcı adınız veya mail adresiniz
  • Şifreniz

Burada kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız kayıt esnasında girdiğiniz mail adresini girebilir ya da tanımlamış olduğunuz cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Şifrenizi doğru girdiğinizde bu üç bilgiden birisiyle giriş yapma özgürlüğü size sunulmaktadır. Instagram giriş yap butonuna bastığınız anda hesabınız karşınıza web versiyonu üzerinden açılacaktır.  

Instagram Login

  Instagram giriş işlemini aynı zamanda mobil cihaz kullanıyorsanız hemen uygulamayı indirerek yapabilirsiniz. Hem Android hem de iOS için uygulama versiyonlarını sunduğundan dolayı Google Play Store ile App Store aracılığıyla aplikasyonu cihazınıza indirebilirsiniz.

Tabii ki farklı uygulama marketlerden edinmek, APK dosyası olarak indirmek gibi seçenekler mevcut. Fakat resmi uygulama marketleri kullanmak güvenlik açısından tavsiye edilen seçenektir. Instagram uygulamasında giriş yapmak için ekstra bir seçenek yer almıyor.

Yine kullanıcı adınızı yazarak ya da mail adresi veya cep telefonu numaranızı girerek giriş yapma şansınız baki. Aynı zamanda direkt olarak bağlantılı olduğundan ve aynı şirket bünyesinde yer aldığından dolayı Instagram’a Facebook ile giriş yap seçeneği sunuluyor.

Instagram’a Facebook hesabıyla giriş yapmak bir noktada tek tıkla erişimi mümkün kılıyor. Tabii ki bu noktada aktif bir Facebook hesabınızın olması zorunlu. Login ekranının hemen altında yer alan kaydol butonuna tıklayarak yeni bir hesap açmanız ve o hesapla giriş yapmanız yine birkaç dakikanızı alacaktır.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Giriş Yapamıyorum

  Giriş kadar bazen başımıza gelebilecek giriş sorunları da gündeme gelebiliyor. Instagram giriş yapamıyorum diyen birisinin pek çok farklı ihtimalden birisiyle karşı karşıya kaldığını vurgulamak gerek. Örneğin internet bağlantısında sorun olması bile sosyal ağlara erişiminizin önündeki engel olabilir.

  • Kullanıcı adınızı doğru yazmamış olmak
  • Mail adresi veya telefon numaranızı yanlış yazmak
  • Şifrenizi yanlış yazmak
  • Silinmiş ya da kapatılmış bir hesaba giriş yapmayı denemek
  • Henüz açılmamış ve aktivasyonu tamamlanmamış bir hesaba giriş yapmayı denemek
  • İnternet bağlantınızın olmaması
  • İnternet bağlantınızın stabil olmaması veya anlık kopmalar

Tüm bu sebeplerden kaynaklı olarak Instagram giriş problemi yaşamanız mümkün. Yukarıdaki seçeneklerden hangisi sizin için uygunsa bu sorunu gidererek sosyal medya hesabınıza tekrardan erişebilirsiniz. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız yardım kısmından Instagram’a bildirmek mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Giriş Nasıl Yapılır?

Instagran giriş için ilk olarak üyelik işlemlerinizi tamamlayıp onaylanmanız gerekiyor. Hesap oluşturma sırasında şifre oluşturmanız isteniyor. https://www.instagram.com/ adresine girdiğinizde karşınıza kullanıcı adı ve şifre alanı çıkar. Telefon ya da e-posta adresini yazın, kayıt olurken oluşturduğunuz şifreyi girin ve giriş yapa tıklayın.

Instagram’a Giriş Yapamıyorum Neden?

Instagram’a giriş yapamıyorsanız öncelikle mail adresinizdeki her harfi kontrol edin. Şifrenizi de yavaş yavaş yazarak girin. Hala giriş yapamıyorsanız şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifreyi yenileyin. Sorun devam ederse sistemsel olabilir, bir süre bekleyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim