Instagram GT Ne Demek? Nasıl Atılır?

İnsanların büyük çoğunluğu Instagram GT ne demek konusunu araştırıyor. Çünkü genel olarak internet dilinde çok sayıda kısaltma var ve bunların bir kısmı İngilizce olabiliyorken, bir kısmı ise Türkçe olarak karşımıza çıkıyor.

İşte bunun ayrımının bile zor yapıldığı bir dönemden geçerken kısaltma olarak argo çağrıştıran bir havası olduğu için GT terimi son derece sansasyonel olabiliyor. Oysa ki Instagram GT anlamı gayet işlevsel bir sonuca hizmet ediyor.

GT açılım olarak Geri Takip şeklinde özetlenebilir. Bunun amacı ise hesaplar arası etkileşimi arttırmak isteyen kullanıcılar ve bu kullanıcıların birbirleriyle haberleşmesidir. Yani bir video ya da fotoğraf paylaşıldığında o hesabın gönderisini beğendikten sonra takibe alabilirsiniz.

Ayrıca içeriğin altına da GT yazdığınızda o hesabın sahibi bunun bir takip daveti olduğunu anlayabilir. Böylece her iki hesabın organik olarak birbirini takip etmesi mümkün olurken uzun vadeli bir takipleşme başlayabilir.

Ne yazık ki çoğunlukla pek çok hesap GT yazıyor olsa da bunun karşılığının çok yoğun bir biçimde görüldüğünü zannetmiyoruz. Aksine Instagram GT demek karşılığı mecburi kılarken genel olarak takipten sonra unfollow ifadesine hemen rastlayabiliyoruz.

Çoğu zaman mizah sayfaları gibi genele hitap eden, çok büyük kitlelere erişmeyi amaçlayarak büyüme aşamasında olan sayfalarda bu ifadeyi görmek mümkün oluyor. Tabii ki ufak ve lokal hesaplarda da sayfayı beğenmeye davet amacıyla bu terim kullanılabiliyor.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Instagram GT Nasıl Yapılır?

  Instagram GT ne demek diye merak edenlerin bu sorunun yanıtını aldığını varsayıyoruz. Şimdi ise işi matematiğine yani GT işleminin nasıl yapılacağına geçeceğiz. Bunun için öncelik tabii ki bir hesaba sahip olmak ve etkileşimde olduğumuz diğer hesapların olmasıdır.

Bir hesapla etkileşim içerisindeysek ve ardından o hesabı takibe aldıysak ilk yapmamız gereken şey yorum kısmına GT yazmak. Böylece attığımız takibin karşılığını almış oluruz. Hesabın sahibi bu ifadeyi gördüğünde ve sizin onu takip ettiğinizi fark ettiğinde kendisi de size takip isteği atacaktır.

Aynı şekilde bir başka hesap tarafından sizin gönderinize GT yazıldığında direkt olarak hesabı takip edebilirsiniz. Bu sayede geri takip mantığını kavrayarak daha ciddi bir etkileşim oranına ulaşmanız mümkün. Hemen Instagram GT nasıl yapılır konusunu adım adım inceleyelim.

GT yazan hesabın üzerinde tıkladığınızda sizi takip ediyorsa sen de onu takip et seçeneğiyle takibe alabilirsiniz. Eğer sizi takip etmiyorsa yalnızca takip et seçeneği karşınıza çıkacaktır. Her iki koşulda da takip edip takipten çıkma mekanizması sizin elinizdedir.

Günümüzde bunun en net örneğini takipçi kasarak kısa sürede büyük kitleler edinen hesaplarda görüyoruz. Bir süre boyunca daha büyük hesapların yorum kısımlarına GT yazdıklarını ve bunun meyvesini kısa bir süre sonra topladıklarını fark etmek uzun sürmüyor. İşte bu yüzden Instagram GT yazanlar teknik açıdan karşılıklı etkileşim talep ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram GT Ne Anlama Gelir?

Instagram'da GT, takipçi artırmak isteyenlerin genelde yorum alanına yazdığı bir kelimedir. Geri takibin kısaltılması anlamına gelir. Yani siz beni takip edin ben de sizi edeyim…

Instagram GT Nasıl Atılır?

Instagram üzerinden bir kişi sizi takip isteği gönderirse kabul edin ve aynı kişiyi siz de takip edin butonuna tıklayın. Instagram üzerinden bir kişi size takip isteği gönderirse kabul edin ve aynı kişiyi siz de takip edin butonuna tıklayın. Ya tam tersi, önce siz yollayabilrsiniz. Böylece karşılıklı takip yapmış olursunuz. Böylece karşılıklı takip yapmış olursunuz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim