instagram Hacklenme İşlemi Nasıl Yapılır? Hesap Hacklenme Önlemleri

Instagram Hacklenme Gerçek Mi? Yapılabilir Mi?

Instagram’a giriş yapamıyorsanız hesap hacklenme sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Fenomen kişiler bile hack problemi yaşamıştır. Farklı yöntemlerle hacklenme işlemi yapılıyor ve güvensiz hesaplar ne yazık ki çalınıyor. Hacklenme nedenleri ve önlemleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Hackerlar Instagram Hesabımızı Nasıl Ele Geçiriyor?

Instagram hesap hackleme işlemleri için öncelikle karşı tarafın sizin e-posta adresinizden haberdar olması gerekiyor. Bazen o kadar basit şifreler kullanılıyor ki, birkaç adımda kötü niyetli kişiler hesabı ele geçiriyor.

İlk olarak şifremi hatırlamıyorum seçeneğini kullanarak mail adresinizi giriyorlar, mevcut görselleriniz hakkında bilgiyi de önceden topluyorlar. Bazen hesabınızdan alıyorlar bazen de kendileri program yardımı ile sahte görseller oluşturuyor.

Instagram hackleme için öncelikle e-posta adresinizin ele geçirilmesi gerekmektedir. Gerisi de çorap söküğü gibi geliyor. Daha profesyonel hackerler ise, hesabınızı çalmak için özel bir link oluşturuyor.

Sizin ilgi alanınızı, sürekli tıkladığınız gönderileri de önceden biliyorlarsa buna uygun oluşturan gönderileri size yolluyorlar, siz de merak edip tıklıyorsunuz ve bütün hesap bilgileriniz karşı tarafın eline geçiyor. Instagram nasıl hacklenir sorusunun cevapları bu şekilde.

Ücretli veya Ücretsiz Takipçi Satın Alma Sonrası Hesap Hacklenme Sorunu

Instagram’da birçok kişinin amacı hesaptaki takip sayısını artırmak. Bunun için ücretli veya ücretsiz takipçi satın al seçeneği kullananlar hacklenme sorunu yaşıyor. Özellikle ücretsiz diyerek sizlerden hesap bilgisi isteyenler emin olun hesabınızı çalmak için uğraşacaktır.

Ücretli takipçi satın alma yöntemlerinde bazı kişiler hesap detayları ister ama kesinlikle böyle yerlerden satın alma işlemi yapmayın. Sadece Instagram kullanıcı adınız ile sizlere takipçi gönderen kişileri seçin.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Günümüzde; Doktorlar, ünlüler, diyetisyenler, satış yapanlar, firmasını tanıtanlar, fenomen olmak isteyenler sürekli takipçi satın alma işlemi yapar. Güvenilir olmayan kaynaklardan yapılan işlemler sonucu yüz binlerce takipçisi olan hesaplar hacklenir.

Teknolojiyi kullanan kişi sayısı arttıkça hack saldırıları da her alanda artmaya başlıyor. Size vereceğimiz bir takım güvenlik önlemleri ile Instagram hesabınız kolay kolay hacklenmez.

Hack Saldırılarına Karşı Nasıl Güvenlik Önlemleri Almalıyım?

Instagram hack saldırılarını önlemek için ilk adım şifrelerinizi düzenli olarak yenilemenizdir. Hackelenme sorunu için oluşturacağınız şifre farklı karakterler içermektedir. Bunun için özel şifre oluşturma programları vardır, çok uzun oldukları için akılda kalıcı değildir, bir yere not ederek kullanmanız gerekir.

En Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur?

Programlara güvenmiyorsanız kendiniz de en güvenli şifreyi oluşturabilirsiniz. En güvensiz şifreler sadece rakamlardan oluşanlardır. En acemi hacker bile programla Instagram şifrenizi kırabilir.

Sadece harf rakam da günümüzde yetersizdir, sizi tanıyan kişiler şifrenizi tahmin edebilir. Sizin, eşinizin, çocuğunuzun doğum günü, aile fertlerinizden birinin ismi veya yaşı… Bunları kullanmamalısınız.

Şifre oluştururken farklı karakterler kullanmaya özen gösterin. Örneğin:%guvenli&sifre?58/oluşturma?_yontemleri! Bu su an gözünüze zor görünmüş olabilir. Karakterlerin arasına anlamlı kelimeler kullanabilirsiniz.

Ekleyeceğiniz örnekteki karakterlerle oluşturulmuş bir şifrenin program ile Instagram hesap hacklenmesi çok zordur. Güvenli olmayan bir linke tıklamak demek hesabın hacklenmesine davetiye çıkarmak demektir. Buna benzer şifreyi sadece Instagram’de değil, e-mail hesabınızda da kullanmanız gerekiyor. Neticede orası ele geçirilince Instagram hesabınız da hacklenir.

Instagram Hesap Hacklenmesini Önemek için İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Yapın

Hesap güvenliğini artırmak ve olası hack saldırılarına karşı korumak için Instagram’da iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif hale getirin.

  • Instagram üç çizgiye tıklayın ve ayarlar bölümüne geçin.

  • Güvenlik sekmesine tıklayın

  • İki faktörlü kimlik doğrulaması sayfasına giriş yapın. Karşınıza; kimlik doğrulaması uygulaması ve kısa mesaj seçenekleri çıkacak.

İlk sıradaki hack saldırılarını önleme metodu için “Google Authenticator” uygulamasını Google Play veya Apple Store’dan indirmeniz gerekiyor. Başla dedikten sonra sistem uygulamanın olup olmadığını inceleyecektir.

İleri dedikten sonra Google Authenticator açılacak. Buradaki şifre süresi kısadır, bu yüzden elinizi çabuk tutun.

Instagram kodlar konusunda sıkıntı yaşaman halinde sana yeni kodlar verecek. Aşağıdaki örnek resimde olduğu gibi kodların ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Instagram hesap hacklenme işlemini önlemek için ikinci yol kısa mesaj uygulamasıdır. Bu alanı aktif ettiğin zaman telefon numarası girmeni ister, giriş yapacağın zaman sana özel bir kod gönderir ve hack saldırılarının önün geçmiş olur. Instagram hesabınızı hacklendiyse, farklı bir nedenden dolayı hesabınıza giriş yapamıyorsanız yorumlar bölümünden yazarak destek talebinde bulunabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim