Instagram Harf Geçmişi Nasıl Silinir? Geçmişi Komple Temizleme

Instagram harf geçmişi nasıl silinir konusunun gizlilik açısından önemli olduğu aşikâr. Keza arama geçmişini sildikten sonra bile Instagram arama kutucuğuna herhangi bir harf yazdığımızda daha önceki aramalarla ilişkili olarak profiller sıralanıyor.

Dolayısıyla yalnızca arama geçmişi değil aynı zamanda yapay zekanın yardımıyla sunulan bu arama özelliğinin istemediğimiz sonuçlar doğurması mümkün olabiliyor. Bunu çözmenin yolu ise arama geçmişini temizledikten sonra önbelleği de temizlemekten geçiyor.

Bu sayede Instagram arama geçmişini direkt olarak temizleyebilir ve ardından önbelleği temizlediğiniz için daha önce kaydedilmiş hiçbir verinin karşınıza çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Instagram arama geçmişi temizleme işlemi çok yaygın bir biçimde kullanılıyor olsa da teknik olarak tek başına yeterli olmadığından harf geçmişini kapsayan bir temizleme yöntemi arandığını söyleyebiliriz.  

Instagram Arama Geçmişini Temizleme

  Instagram arama geçmişi nasıl silinir konusuna da tam bu noktada değinmek gerekiyor. Doğru yapıldığı takdirde daha önceden arama yaptığınız isimler, hesaplar tamamıyla hesabınızdan kaldırılacaktır. Arama kutusuna tıklandığında ise bunların hiçbirisi yer almayacaktır.

Arama kutusu üzerinde daha önce arama yaparak girdiğiniz profillerin yanında ufak bir çarpı simgesi göreceksiniz. Buradan tekil olarak bu arama sonuçlarını kaldırmanız mümkündür. Tüm arama geçmişini silerek önceden yaptığınız bu Instagram aramalarının sonuçlarda çıkmamasını istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan üç yatay çizgiye tıklayın.
  • Açılır menüde en alt kısımda Ayarlar butonunu göreceksiniz.
  • Ayarlar butonuyla eriştiğiniz menüde Güvenlik sekmesine girerek devam edin.
  • Ardından çıkacak sonuçlardan ise arama geçmişini sil diyerek ilerleyin.
  • Arama geçmişini sil dediğinizde karşınıza bir onay kutucuğu çıkacaktır. Bu onay kutucuğuna tıklayarak geçmişi silebilirsiniz.

  Bu işlem yalnızca daha önceden yaptığınız aramalarda kelime bazında arama satırında yer almayan sonuçları sağlayacaktır. Aynı zamanda arama kutusunda bulunan ve daha önceden girip baktığınız profillerin tümünün silinip silinmediğini kontrol ediniz.

Eğer halen daha Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunu soruyorsanız burada arama yaptığınız profilleri görmeye devam ediyorsunuz demektir. Tümünü çarpı simgesine tıklayarak kaldırabilir ve aynı zamanda önerilen hesaplar arasından da çarpı ile yok edebilirsiniz. Daha kalıcı bir çözüm içinse önbellek temizlemeye yönelebilirsiniz.  

Instagram Önbelleği Silme Nasıl Yapılır?

  Instagram önbelleği nasıl temizlenir diyenler içinse telefonun ayarlar kısmından bir işlem yolundan söz etmemiz gerekiyor. Bu işlem direkt olarak kullandığınız cihazın geçici hafızasında tuttuğu verileri silme işlemidir.

Dolayısıyla bu işlem yapıldığında Instagram’a tekrardan giriş yapmanız gerekecektir. Çünkü şifreniz de bu veriler arasında yer alır ve daha önce uygulamaya hiç girmemişsiniz gibi bir izlenim yaratacaktır.

  • Telefonunuzun Ayarlar kısmına girin ve Uygulamalar sekmesiyle devam edin.
  • Uygulamalar sekmesinde yer alan ve listelenen uygulamalar arasından Instagram seçeneğini bulun.
  • Instagram seçeneğinin üzerine tıkladığınızda karşınıza birkaç farklı alternatif seçenek çıkacaktır.
  • Buradan kaldır diyerek uygulamayı tamamıyla kaldırabileceğiniz gibi verileri sil ya da önbelleği temizle gibi ifadelerle yer alan seçeneği tıklayarak tüm geçmişi tamamıyla temizleyebilirsiniz.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra arama geçmişi dahil Instagram üzerindeki tüm aktiviteleriniz geçici bellek üzerinden kaldırılır.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Eğer Instagram geçmişi silme ile ilgili bu adımı uygulayacaksanız Instagram hesabınızın şifresini hatırlıyor olmanız gerekiyor. Aksi takdirde önbelleği temizlediğinizde Instagram hesabınızdan çıkış yapılacağı için herhangi bir giriş metodunu kullanamayabilirsiniz. Şifrenizi unuttuğunuzda mail ile sıfırlama şansınız olduğu aşikâr. Eğer mail adresinize erişiminiz varsa bu durum herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Instagram takipçi satın al linkimizi inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Harf Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram harf geçmişi silme aslında arama geçmişi silme ile aynı işlemdir. Instagram arama alanına tıkladığınızda arama geçmişiniz görünecek, her aramanın yanındaki çarpıya basarak silebilirsiniz. Toplu halde silmek için ayarlar – güvenlik – arama geçmişi sil bölümünden temizleyebilirsiniz.

Instagram Önbellek Nasıl Temizlenir?

Instagram önbellek temizlemek için; Ayarlar – uygulamalar – Instagram – ön bellek temizle adımlarını izlemeniz yeterli. Verileri sil dediğinizde gönderilerinizin silinebileceği ihtimalini unutmayın. iOS işletim sisteminde böyle bir seçenek yoktur.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim