Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Kalıcı Silme

Instagram hesabı çeşitli nedenlerden dolayı kolay şekilde kalıcı veya geçici şekilde kapatılır. Dilerseniz Dondurma işlemi de yapabilirsiniz. Instagram hesabı nasıl kapatılır konusunun bu kadar gündeme gelmesinin ana sebeplerinden birisi özellikle kapatma kısmının karşımıza çıkmamasıdır.

Daha doğrusu geçici olarak kapatmak mümkün olsa da tamamıyla silme konusunda sorunlar yaşanmasıdır. Aslında şirketin politikaları gereği her kullanıcısına hesabını kapatma hakkını sunduğu bilinmelidir.

Yalnızca bunu iki farklı şekilde yapmak mümkün oluyor ve şirketin bunun için önerdiği birincil yöntem geçici olarak hesabı kapatmak. Türkiye'de pek çok kullanıcının farklı sebeplerden dolayı sosyal medya hesaplarını kapatmayı düşündüğü biliniyor.

Eğer Instagram hesabı kapatmak ile ilgili sorun yaşıyorsanız bunun çözümünü farklı yollarla size sunabiliriz. Tüm hesap işlemlerinde olduğu gibi yine aksiyonu Instagram resmi sitesi üzerinden almak gerekiyor. İkincil siteler veya yönlendirilen üçüncü parti uygulamalar hesap güvenliğinizi kaybetmenize sebep olabilir.

Zaten Instagram tarafından sunulan yönergeler direkt olarak yardım sayfasında size rehber olabiliyor. Instagram hesabını kalıcı olarak kapatmak istediğiniz zaman telefonunuzda yüklü olan uygulamadan ya da web tarayıcınız üzerinden giriş yaptığınızda silme kısmına ulaşamazsınız.

Ayarlar kısmında yalnızca hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneği kullanarak dilediğiniz süre kadar hesabınızı kapalı tutabilir, tekrardan giriş yaparak dilediğiniz zaman aynı noktadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu takip ettiklerinizi, takipçilerinizi, hikâyelerinizi, gönderilerinizi kaybetmemenizi sağlar. 

Instagram Kapatma Silme Kalıcı

Instagram Kapatma Kalıcı Silme

Instagram hesabı nasıl kapatılır konusunun kilit noktası ise silme linki olarak biliniyor. Yardım merkezi üzerinden silme linkine tıkladığınız zaman tıpkı geçici olarak kapatma sayfasında olduğu gibi karşınıza kapsamlı bir sayfa çıkıyor. Adım adım ilerleyerek burada yer alan kısımları doldurup hesabınızın kapatılmasını talep edebiliyorsunuz.

  • Instagram Hesap Kapatma Linki

Instagram hesabını kalıcı olarak kapatma linki direkt olarak yardım merkezinden edinilebilir. Burada yer alan linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yönergeleri takip ederek ilerleyebilirsiniz.

  • Instagram Hesabını Silme Nedeni

Instragram hesabını silme aşamasında şirket tarafından yöneltilen sorulardan birisi budur. Bunu boş bırakabilir ya da kendinize uygun herhangi bir seçeneği tercih ederek ilerleyebilirsiniz.

  • Instagram Hesabını Kapatmak İçin Şifreni Gir

Bu aşamada kesinlikle Instagram resmi adresine giriş yapmış olduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde hesabınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Hesabınızın silme işleminin onaylanabilmesi için şifrenizi biliyor ve buraya girebiliyor olmanız gerekmektedir.

  • Hesabımı Kalıcı Olarak Sil

Hesabımı kalıcı olarak sil dediğinizde eğer şifrenizi doğru girdiyseniz Instagram hesabınız kapatılmış olacaktır. Ardından uygulamayı da silerek tüm verilerinizin tümüyle temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Instagram hesabı silme linki için yardım merkezini ziyaret ederek hesap silme kısmına göz atabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman tekrardan kullanmaya devam edebilmek adına hesabı dondurma seçeneğini göz önünde bulundurmanız gerek.Instagram Hesap Dondurma 

Instagram Hesap Geçici Kapatma

  Instagram hesabı nasıl kapatılır konusunun en önemli adımlarından birisi silme aşaması ile ilgili kararı vermekten geçiyor. Burada kalıcı ve geçici olarak iki farklı seçenek mevcut olduğundan kullanıcıların kafası karışabiliyor. İki seçenek arasında ise bariz farklar var.

Eğer kalıcı olarak kapatmak isterseniz hesabınıza dair tüm ayrıntılar sunuculardan silinir ve bir daha geri alınamaz. Buna hesabınızdaki takip listeleriniz, gönderileriniz, beğenileriniz, mesajlarınız ve hikâye arşiviniz dahildir. Tüm bunları korumak ve ileride tekrardan kullanmak içinse Instagram hesabını geçici olarak kapatma seçeneğine yönelmeniz gerek.

Bu işlem içinse uygulama üzerinden ya da web tarayıcı ile direkt olarak ayarlar sekmesine geçebilirsiniz. Burada ayarlar kısmının en alt bölümünde hesabımı geçici olarak kapat kısmını göreceksiniz. Tıkladığınızda yine hesabınızı geçici olarak kapatma sebebinizle ilgili bir alan ve hemen ardından dondurma işlemini yapabileceğiniz buton belirecek.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram hsabınızı kalıcı veya geçici kapatmak için yukarıda verdiğimiz linki kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma

Geçici süre ile hesabınızın görünmesini istemiyorsanız hesap dondurma işlemi yapabilirsiniz. Ayarlar bölümündeki en alt sekmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim