Instagram Hesap Nasıl Dondurulur?

Instagram hesap geçici süre kapatman için dondurma işlemi yapabilirsiniz. Sadece birkaç basit adımla hesap kolayca dondurulur. Instagram hesabı nasıl dondurulur diyenlerin yapması gereken birkaç basit işlem var. Sosyal medya devinin her kullanıcısına sunduğu hesap kapatma seçeneği aynı zamanda sonradan kullanma avantajını da içerisinde barındırıyor.

Geçici olarak dondurma işlemi yapabileceğiniz gibi hesabınızı tamamen silerek geri dönüşü olmayacak biçimde kapatabiliyorsunuz. Fakat Instagram bu şekilde silinen hesaplar için biraz daha zor bir yol sunuyor. Daha çok geçici olarak hesabı dondurmaya yöneltiyor.  

Bu sayede kullanıcılar yıllar boyunca edindikleri anıları, kitlelerini, yorumlarını, mesajlarını veya benzer içeriklerini kaybetmek zorunda kalmıyor. Instagram hesap dondurma işlemi dolayısıyla kapatmaya göre çok daha avantajlı bir hal alıyor.

Dondurulan hesaplarda herhangi bir süre sınırı olmamasından dolayı dilediğiniz zaman tekrardan aktif konuma getirebiliyorsunuz. Oysa kalıcı olarak silinen hesapların tekrardan aktif edilmesi ve mevcut hesap verilerinin kullanılabilmesi hiçbir şekilde mümkün olmuyor.

  Instagram hesabı geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcıları için bunu hem uygulama üzerinden hem de web site üzerinden yapma şansı tanıyor. Dilediğiniz şekilde ayarlar bölümüne girerek işlemi birkaç adımda tamamlayabiliyorsunuz. Sonrasında dilerseniz Instagram uygulamasını silebilirsiniz. Tekrardan giriş yapana dek tüm verileriniz şirket tarafından korunacak ve bir sonraki girişinizle beraber tekrardan aktif hale gelecektir.

Instagram Hesap Dondurma Linki 

Instagram Hesap Dondurma Linki

  Instagram hesabını dondurma işlemini yaparken eğer mobil uygulama kullanıyorsanız bu işlemi yapamamaktasınız. Çünkü yalnızca web üzerinden sağlanabilen bir işlemdir. Profil fotoğrafınızın olduğu yuvarlak ikona tıkladıktan sonra ayarlar bölümünü görebilirsiniz. Ayarlar dedikten sonra ise tüm işlemleri sırasıyla yapmanız için gayet basit bir yönerge sizi karşılayacak. Adım adım şu şekilde ilerlemek mümkün.

  • Instagram Ayarlar Bölümüne Girmek

Öncelikle Instagram web sitesinden kendi profilinize girmeniz gerekiyor. Genellikle bu ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafınıza tıklamanız ve ardından açılan ekranda bulunan Ayarlar kısmına  tıklayarak mümkün olacaktır.

  • Hesabı Dondurma Adımı

Ayarlar kısmına girdiğinizde kişisel ayarlarınızı ve profilinizle ilgili detayları değiştirebileceğiniz pek çok seçenekle karşı karşıya kalacaksınız. Bu aşamada direkt olarak ekranın en alt bölümüne inmeniz gerekiyor. Keza burada diğer butonlara göre pasif gibi duran Instagram hesabımı geçici olarak kapat sekmesini göreceksiniz.

  • Hesabı Kapatma Nedeni ve Şifre

Hesabı kapatma nedenini başka bir şey diyerek boş geçebilir ya da farklı bir sebep seçerek hesabınızı neden dondurduğunuza dair geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bu adımdan sonra Instagram hesabını dondurma işlemi için şifrenizi girmeniz zorunludur.

  • Hesabımı Geçici Olarak Kapat

Şifreyi girdikten hemen sonra bu ekranda gördüğünüz ve pasif konumda olan hesabımı geçici olarak kapat butonu aktif konuma geçecektir. Buraya tıkladıktan sonra ise bilgilendirme amacıyla hesabınızın geçici olarak kapandığı ve bu süreci istediğiniz zaman giriş yaparak sonlandırabileceğinize dair bilgi metniyle karşılaşacaksınız.  

Instagram Hesap Dondurma Süresi

  Instagram hesap dondurma süresi ile ilgili hiçbir sınırlama olmadığını, dilerseniz yıllar boyunca hesabınızın donuk olarak kalabileceğini vurgulayalım. Ancak bununla alakalı tek bir sınırlamadan söz etmeden geçmemeliyiz.

Eğer hesabınızı dondurduysanız ve sonrasında da tekrardan aktif etmek için hesabınıza giriş yaptıysanız dondurma hakkınızı kullanmış oluyorsunuz. Yani akabinde tekrardan dondurarak hesabınızı deaktif konuma getirmeyi düşünüyorsanız bunun için 1 hafta beklemeniz gerekmektedir. Instagram hesabı geçici olarak kapatma süresi ile ilgili yalnızca bu limiti uygulamaktadır. Her kullanıcı hesabını yalnızca haftada bir kez dondurabilir.

Bunun haricinde dilediği süreçlerde hesabını askıda tutabilir ve hiçbir şekilde giriş yapmadan tekrar aktif olmayacak şekilde pasif görünmesini sağlayabilir. Instagram hesabı nasıl dondurulur ile ilgili yalnızca web girişlerinde işlem yapılabildiği için mobil cihazınızın tarayıcısını da kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular ve Cevapları

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur 2021?

Hesap dondurma işlemi ayarlar bölümünde yapıldığı gibi direkt link üzerinden de yapılır. Instagram ana sitesine bu linkten giriş yaparak geçici kapatabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Süresi Nedir?

Bu süre size bağlı olarak değişir. İsterseniz hiç açmayın, isterseniz 1-5 sene sonra açın. Herhangi bir kısıtlama yoktur.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim