instagram Hikaye Paylaşamıyorum Çıldıracağım! Çözümü Nedir?

Instagram Hikaye Paylaşamıyorum Çıldıracağım! Sorunun Nedenleri ve Çözümü Instagram güncellemelerinin ardından hikâye paylaşamıyorum gibi problemler ortaya çıkabiliyor.

Hikâye paylaşım sorunu yaşamanızın nedeni çoğunlukla bağlantınızın zayıf ya da hiç olmamasıdır. Paylaşım yapamamak ise bazen bizi çıldırtır.

Bazen internetinizin olduğunuzdan eminsinizdir ama dakikalarca hikâyenin eklenmesini beklersiniz. Bağlantı gücü ne kadar düşerse story yüklenme süresi de buna paralel olarak yavaşlayacaktır.

Güzel bir “story” hazırlamışsınız, tam paylaşmaya çalışırken karşınızda simsiyah ekran. Bir de zamanında paylaşım yapmanız gereken bir durum ise sinirlenmekte haklısınız.

Ama merak etmeyin, bu tür “story” atamama sorunlarının çözümü düşündüğünüzden daha kolaydır. Instagram Hikaye Paylaşamama Probleminin Çözümü

Eğer Instagram hikaye paylaşamama sorunu mobil veya kablosuz internetinizden kaynaklanıyorsa farklı bir ağ deneyerek durumu kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu tür problemler mobil veride daha az yaşanırken ne yazık ki Wi-fi ağlarında sıkça karşımıza çıkıyor. Bağlantınızdan eminseniz Instagram uygulamanız son sürüm değildir ya da telefonunuzdaki tarih ve saat yanlıştır.

Tarih ve Saat Yanlışsa Ne Yapmalıyım? Bazen akıllı telefonlarda tarih ve saat istemsizce değişebiliyor. Bu da global saat sistemi ile bir çakışmaya neden oluyor.

Uygulama bu durumu tehlikeli olarak algılar ve sizin paylaşım yapmanıza müsaade etmez. Sanki tarih değiştirerek yasa dışı bir şeyler yapacağınız kanısına varabilir.

iOS telefonlarda tarih ve saat için otomatik ayarlama imkanınız var. Diğer telefonlarda bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekecektir.

Google üzerinden güncel tarih ve saat bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Çözüm için telefonunuzun saat ve tarihini düzeltin. Bir süre sonra paylaşamama sorunu yaşadığınız siyah ekrandan kurtulacaksınız.

Yaptım, ama yine düzelmedi, ne yapacağım? O zaman diğer güncellemeleri kontrol edeceğiz. Instagram Hikaye Paylaşamama Nedeniniz Güncellemeler Olabilir Instagram ve diğer uygulamalar, programı birçok kesime uyumlu hale getirmek için güncelleme yaparlar.

Bu güncellemeler eksik olduğu zaman; hikaye paylaşamama, beğeni ve yorum yapamama gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Önce telefonunuzu güncelleyin, ardından da Instagram son sürümü yükleyin. Android ve iOS güncellemeden uygulama güncellemek bazen çözüm olmaz.

Her Şeyi Denedim Hala Hikaye Paylaşamıyorum Diğer Çözümler Nelerdir? Hikaye paylaşım sorunu ile ilgili yukarıda verdiğimiz bütün bilgileri denediğiniz halde halen çözüm bulamadıysanız uygulamanızın ön belleği dolmuş olabilir.

Android Önbellek temizlemek için: Android telefonlardaki uygulamaların ön belleğini temizlemek 1 dakikadan kısa sürenizi alacak.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın,
  • Uygulamalar kısmına girin,
  • Instagram uygulamasını bulun ve tıklayın,
  • Aşağılara doğru karşınıza ön belleği temizle seçeneği gelecek.

iOS önbellek nasıl temizlenir? Apple iOS telefonlarda ön bellek temizleme seçeneği göremezsiniz. Bunun yerine uygulamayı sil vardır. Bütün geçmiş gönderileriniz silinecektir.

  • Ayarlara tıklayın,
  • Genel sekmesine geçin,
  • iPhone saklama alanına tıklayın,
  • Instagram uygulamasını bulun.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Kırmızı ile yazılan uygulamayı sil butonu bütün verilerinizi (fotoğraf, video, ses, yazı…) silecektir. Bir daha geri alamayacağınızı unutmayın. Onun için iOS’ta bu adımı tavsiye etmiyoruz.

Instagram çok büyük boyutta bir uygulama olmadığından telefonunuzdan tamamen kaldırarak tekrar kurabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise, Instagram hesabınızdan çıkış yapın, 5-10 dakika bekleyin ve tekrar giriş yapın. Bazen bu kadar kolay bir şekilde paylaşım sorunu çözülebiliyor.

Bazen Instagram’ın kendisinden kaynaklı sıkıntılar da yaşanabilir. Bu gibi teknik sorunlarda sizin yapabileceğiniz tek şey beklemektir.

Instagram hikaye paylaşamıyorum, story atamıyorum gibi sorunlarınızın çözümleri bu kadar basit. Bütün her şeyi denemenize rağmen olmadıysa yorumlardan bize yazarak ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim