Instagram İşaretleri Ne Anlama Geliyor? Kupa ve Zil İşareti

Instagram işaretleri ne anlama geliyor (Kupa, Kalp ve Zil işareti) hususunda pek çok farklı kalıptan söz edilebilir. Çünkü çok sayıda işareti sosyal medyada görüyoruz ve bu işaretler pek çok kişinin kafasını karıştırabiliyor.

Öncelikli olarak tüm sosyal mecralarda kullanılan bir takım işaretleri ortak bir paydada düşünebiliriz. Bunlar sosyal mecralarda vakit geçirmenin değişmez standartlarına dönüşmüş durumda. Anlamları ise yine ortak bir noktada tanımlanabilir.

Ayrıca Instagram işaretlerinin anlamları ile ilgili yalnızca bu platformda olan seçeneklerden söz edebiliriz. Buna platformun hemen hemen her noktasında rastlayabiliyoruz ve bu işaretlerin yarattığı kafa karışıklığı günden güne artıyor. İşte bu yüzden de işaretlerin anlamlarını bilmek gerekiyor.

  • # Ne Demek?

Sosyal ağların tümünde kullanılan fakat genellikle Instagram’da büyük sükse yaratan # anlam olarak bir etiket olarak tanımlanabilir. Twitter’da da olduğu gibi bir hashtag kullanımını ifade eder. Gönderinin ilişkili olduğu konuyu veya görselde yer alan bir nesneyi bu etiketle belirtebilirsiniz. Arama sonuçlarında buna göre sıralanmasını sağlayabilirsiniz.

  • DM’de Çıkan Ok İşareti Ne Demek?

Instagram DM’de ok işareti en merak edilen detaylardan birisidir. Bu teknik olarak bir uçak simgesi şeklinde paylaşılır. Anlamı ise buraya tıklayarak mevcut mesajı bir başkasına iletmektir. Tıkladıktan sonra arkadaşlarınızdan oluşan liste karşınıza çıkacak ve dilediğiniz birsine gönder diyebileceksiniz.

  • Kilit Ne Demek?

Instagram’da bazı hesapların yanında kilit simgesi görünmektedir. Bu hesabın gizliliğinin özel olarak ayarlandığını, sadece takipçileri tarafından göründüğünü ifade eder.

  • Mavi Tik Ne Demek?

Instagram mavi tik nedir diye merak edenler için bu özelliğin doğrulanmış hesap için kullanıldığını vurgulamalıyız. İçerik üreticileri, sanatçılar, tanınmış kişiler, özgün bireyler için bu etiket başvuru usulüyle alınabilir.

  • Kırmızı Kalp Ne Demek?

Kırmızı kalp çıkan gönderiler beğenmiş gönderilerdir. Daha önceden beğendiğiniz içeriklerde bu kırmızı kalp ikonunu görebilirsiniz. Instagram simgelerinin anlamları bu noktada özelleştirilebiliyor.

Aynı zamanda uygulama güncellemelerinin ardından bu simgelerde değişiklik gözlemlenebiliyor. Tüm bunların çoğunluğunu ise diğer sosyal mecralarda da aynı kullanımla görmek mümkün oluyor.  

Instagram Kupa İşareti Ne Anlama Gelir?

Instagram kupa işareti son zamanlarda kullanıcıların profilinde görünmeye başladı. Peki ne anlama geliyor? Aslında Reels videolarında gösterdiğiniz başarılar kupa işareti ile gösteriliyor. Yani bir zafer elde ettiniz ve kupayı kazandınız. 10k izlenme gibi bir durumda da kupa alabilirsiniz.

Instagram Profilde Zil İşareti Ne Anlama Gelir?

  Instagram profilde zil ne işe yarar sorusunu ayrıca ele almak gerekiyor. Çünkü burada özel bir ayardan söz edebiliriz. Genellikle insanların çok büyük bir çoğunluğu ziyaret ettiği profilde bu ayrıntıyı görmüyorlar. Ancak profil sayfasında en üst kısımda yer alan bu zil simgesi o kişiden özel olarak bildirim almanız için tasarlanmıştır.

Zile tıklamanız ve sonrasında çıkan ekranda seçtiğiniz ayara bağlı olarak hesaptan yapılan paylaşımlarda özel olarak Instagram bildirimi alabilirsiniz. Instagram zil simgesi nedir sorusunun yanıtı olarak buraya tıkladığınızda gönderiler, hikâyeler canlı yayınlar, reels videoları için bildirimleri aktif konuma getirebilirsiniz. Aktif ettiğiniz bildirimlere kıyasla her paylaşımda cihazınızın bildirimleri arasında o kişinin hangi paylaşımı yaptığına dair ifade göreceksiniz.

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Instagram işaretleri kendine has anlamlar taşır. # işareti etiket için kullanılır ve Twitter hastag’ten günümüze gelmiştir. Mavi Tik işaretinin anlamı ise o kişinin tanınmış biri olduğunu ifade eder. Kalp işareti beğendiğiniz gönderiler için kullanılır.

Instagram Profilde Zil İşareti Nedir?

Instagram profilde bulunan zil işareti bizlere bildirimi simgeliyor. Takip ettiğiniz kişiler ve arkadaşlarınızdan gelen gönderiler hakkında sizlere bildirim gönderip göndermeyeceğinizi ayarlamak anlamına gelir.

Instagram Kupa İşareti Ne İfade Ediyor?

Instagram kupa simgesi gördüyseniz muhtemelen reels videolarında bir başarı elde etmişsiniz demektir. İzlenme sayısının yüksek olması bir neden olabilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim