İnstagram İşletme Hesabına Geçme 2023

İnstagram İşletme Hesabına Geçme , İnstagram hem bireysel kullanıcılara ayrı ayrı fırsatlar sunarken aynı zamanda işletme hesaplarına da ayrı özellikler sunmaktadır. profilinizin etkileşim istatistiklerini tutan insghts özelliği ile birlikte işletmenizin büyüme aşamalarını kendiniz de analiz ederek bu büyümeyi hızlandırmak eğer olumsuz anlamda bir durum var ise kolayca önüne geçmeniz için önemlidir.

Aynı zamanda profilinizi ziyaret eden , içeriklerinizi kaç kişi görmüş bu gören kullanıcılar gönderinize nerelerden erişim sağlamışlar  , hikayede link ekleme ya da profilinize mail adresi , telefon numarası gibi özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden sizler neden yararlanmayasınız.

Türkiyenin en kaliteli ve güvenilir instagram takipçi satın al hizmetini sunan sosyal medya ofisi aracılığı ile işletme hesabına geçmenin yararları konusunda birçok şey öğreneceksiniz. instagram'da işletme hesabına geçtiğiniz zaman sizlere daha fazla özellik tanıyacak ve sosyal medya hesabınızın kullanıcılarınız ile ilişkilerinizde sizleri daha fazla özgür kılacaktır

. Bu da gelir düzeyinizin artmasına olanak tanıyarak işletmenizi büyütmeniz açısından son derece yararlı bir durumdur. İnstagram’da bir kurumsal hesap , işletme hesabına geçiş yapmanız için öncelikle facebook’ta işleriniz olacaktır. ilk olarak facebook’da işletmeniz için bir sayfa açmanız gerekmektedir. Var ise sonraki aşamaları okuyabilirsiniz yok ise ; Facebook’da sayfa nasıl oluşturulur adlı yazımızı okuyabilirsiniz https://sosyalmedyaofisi.com/facebook-sayfa-olusturma/  

İnstagram İşletme hesabına geçme

İnstagram İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

Facebook sayfanızı oluşturduktan sonra instagram hesabınıza giriş yapın ayarlar kısmını bulun ayarlardan işletme profilinize geç butonuna tıklayarak devam butonuyla birlikte adımları geçerek facebook sayfanızı instagram hesabınıza bağlayın.

İşletme hesabına geçerken profilinizin herkese açık olduğuna dikkat edin. Kendi hesabınız gizli ise işletme hesabına geçmeniz mümkün değildir önce profilinizin gizliliğini herkese açık yapın Başarılı bir şekilde eğer işletme hesabınızı oluşturduysanız profilinizi zenginleştirebilirsiniz.

İnstagram adım adım karşınıza bilgilerinizi doldurmanız için form getirecektir. e-mail adresi , telefon numarası ve firmanızın fiziksel özelliklerini aktarabilirsiniz. Ardından işletme hesabınız aktiftir işletme hesapları adına sağlanan tüm özellikleri artık yavaş yavaş elde edebilirsiniz.

İnstagram profilinizin görünümü son derece önemlidir. Şimdiki aşama profilinizi zenginleştirmeniz gerekmektedir. Profilinizin zenginliği markanızı temsil edeceği için vaktinizi harcamanız gerekmektedir. Çünkü bu sizin güvenilirliğinizi etkilemektedir.

Eğer markanızı temsil eden ve kullanıcı kitlenize hitap eden bir profiliniz yok ise potansıyel müşterilerinizin firmanız hakkındaki düşünceleri olumsuz olabilir. Paylaşım yaparken paylaşılan görsellerin birbiri ile orantılı ve estetik olarak nasıl göründüğüne bakmak ve renk düzeni paylaşım içeriğini ona göre düzenlemeniz gerekmektedir.  

İşletme Hesabına Geçmenin Yararları Nelerdir?

işletme hesabına geçtiğiniz zaman kullanıcılar tarafından daha fazla güvenli bir işletme olduğunuzu görürler ve sizlerden alışveriş yapma oranı daha da artacaktır veya firmanıza olan güven çok daha üst düzeye çıkacaktır.

Çünkü psikolojik olarak kullanıcılar sağlamcı olmayı , garantici olmayı severler ve karşılarındaki bir kişi değil firma ise bunun daha fazla güven verici olduğunu düşünerek bir teslimiyet sağlayabilirler. profilinizde tutarlı olmaya özen gösterin gönderileriniz için kullanacağınız renkler bir sıcak renk bir soğuk renk olmamalı tercihinizi ya sıcak renklerden yana ya da soğuk renklerden yana kullanmanız gerekmektedir.

Eğer olumsuz bir etkileşim alırsanız renk düzeninizi daha sonra değiştirebilirsiniz. Gönderilerinizi oluştururken ışığa dikkat etmeniz gerekmektedir. Işığı doğru kullanmalısınız ışık türlerini filtreleyip ona göre seçim yapabilirsiniz. Işığı kullanım şeklinizi de düzenlemeniz gerekmektedir. Birbiri içerisinde uyumlu , estetik bir görünüm elde etmeniz gerekmektedir.

Gönderilerin içeriklerine göre de dağılım yapmanız gerekmekte. Kalabalık içeriğe sahip gönderileri aralara serpiştirerek daha minimalist daha sade gönderileri de aralarına ekleyerek bir denge oluşturabilir gözü yormayan bir profil oluşturabilirsiniz.

Bütünsel bir profiliniz olsun filtre kullanımına çok fazla ağırlık vermeden birkaç filtreye sadık kalarak devamlı aynı filtreler arasında tutarlı bir geçiş sağlayabilirsiniz. Markanıza hitap etmeyen hiçbir gönderiyi , hiçbir ışığı , hiçbir filtreyi kullanmamanız gerekmektedir.

Hashtag kullanımlarına önem verin firmanızı ve müşterilerinizin arayabileceği kelimeleri hashtag olarak kullanmanız gerekir. Aynı zamanda kitlenizi iyi tanıyarak empati kurarak hangi kelimelerden arama yapacaklarını bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Profilinizi zenginleştirdikten sonra gönderilerinizden bir tanesine kampanya oluşturarak sponsorlu reklam çıkabilirsiniz ve bu şekilde aralıklarla kitlenizin artıp artmadığı ve bu konuda neler yapılabileceği konusunda analizlerden yola çıkarak firmanızı büyütebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim