Instagram Kişisel Blog Hesabı Nasıl Açılır? Püf Noktalar

Instagram Kişisel Blog Hesabı Nasıl Açılır? Özellikleri ve Bazı Tavsiyeler

Instagram, milyarı geçen kullanıcı sayısı nedeniyle kişisel blog hesabı açma işlemleri de arttı. Bu bireysel hesap ne gibi özelliklere sahip, 2023 önerileri nelerdir? Gibi merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Instagram öyle bir mecra ki, aklınıza hayalinize gelmeyecek paylaşımlar yapılıyor. Çok sayıda takipçiye ulaşan hesaplar kendi kişisel bloglarını açıyor, başarılı olmaları halinde devam ediyor, yoksa blog hesabı kapatma işlemi yaparak tekrar normal hesaplarına dönüyorlar.

Instagram Kişisel Blog Hesabı Açma Resimli Anlatım

Instagram’da kişisel blog açmak istiyorsanız emin olun hiçbir şart aranmıyor. Ünlü olmanıza gerek yok, milyonlarca takipçiniz de olmayabilir, 2023 yılında nelerin ilgi çekeceği hakkında önerileri takip ederek bu yönde bir hesap açabilirsiniz.

Var olan hesabınızı, kişisel bloga dönüştürmek için profiliniz halka açık olmalı. Sadece arkadaşlarım popüler adamı ya da kadını olayım diye düşünmeyin. Resimli anlatımda ilk adım olarak herkese açık profil ayarını yapalım. Görseldeki gibi 3 çizgiyi tıkladıktan sonra ayarlar ve hesap alanına geçiş yapıyoruz.

Sonra sayfanın en altında “profesyonel hesaba geçiş yap” kısmını göreceksiniz. Tıkladıktan sonra karşımıza gelen bölümde birkaç kere devam diyerek sonraki aşamaya geçeceğiz.

Bu aşamalardan sonra nasıl bir blog açmak istediğimizi soracak. Onlarca farklı seçenek var, arama alanına kişisel blog yazarsanız karşınıza direk çıkacaktır. Seçimi yaptıktan sonra “profilde gösteri” aktif hale getirin ve “bitti” yazan yere tıklayın. Tabii, işlemler henüz bitmedi.

Bitti yazısına aldanmayın, karşımıza gelen alandan içerik üreticisi seçip ileri diyoruz, profil doldurma alanına ulaşıyoruz.

Profil doldurma işlemlerini tamamladıktan sonra sağ üst köşedeki X işaretine tıklayın ve artık kişisel blogunuz hazır.

Instagram Kişisel Blog Oluşturduk Ama Nasıl Dikkat Çekici Hale Getiririm?

Blog oluşturma işlemi gördüğünüz gibi çok basit. Ama olay açmak da değil, kaliteli içeriklerle çok sayıda takipçi sayısına ulaşabilmek. İçerik hazırlarken kendi hoşlandığınız şeyleri düşünün.

Hangi bloglar daha çok dikkatinizi çekti? Hangi içerikleri daha rahat okudunuz? 2023 Önerileri: Instagram kişisel blog hesabınızın özellikleri nasıl olmalı? 2023 yılı için hangi önerileri dikkate almalıyım?

  • Profilde kendinizi; kısa, net ve en iyi anlatan cümleleri kullanın.
  • Sayfanızda göz yorucu, gereksiz kalabalık oluşturan emojilerden kaçının.
  • İçerikleriniz; imla kurallarına uygun, gereksiz uzatılmamış metinler olsun.
  • Paylaşım yaptığınız içeriklerin gündemi kapsamasına dikkat edin.
  • Sağdan, soldan kopyaladığınız içerikleri kullanmayın.
  • Gönderilerinizi sık sık takip edin, yorum yapıldığında en kısa sürede cevap verin
  • Takipçileriniz sizi aileden biri gibi hissetmek istiyorsa iletişimi koparmamalısınız.

Instagram kişisel blog kullanım amacı kişiye göre farklılıklar gösterir. Çok sayıda kişi Instagram blog sayesinde yüksek kazançlar sağlıyorlar.

Örneğin: Bölgesel olarak nişan, düğün gibi kutlamalara sunum hazırlayabilirsiniz, evde yaptığınız ürünleri tanıtıp satabilirsiniz, misafirler için özel sunumlar hazırlayıp kullandığınız malzemelerin satışını veya reklamını yapabilirsiniz.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Takipçi sayısının çok olması reklam gelirlerinizi artırmaya yarar. Instagram takipçi satın aldıktan sonra 10.000 gibi bir rakama ulaştığınızı düşünün. Yaşadığınız ilçede satış yapan birileri ile reklam karşılığı anlaşarak ürünlerini binlerce kişiye tanıtacağınızı söyleyin.

İlk başlarda fiyatı abartmayın. Geri dönüşü güzel oldukça işletmeler gelip sizi bulacaktır. Instagram kişisel blog açma, kullanım amacı, en iyi blog için öneriler, satış ve reklam tavsiyeleri umarım işinize yarar. Blog açmada sorun yaşıyorsanız yorumlara yazarak teknik destek ekibinden yardım alabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim