Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı?

Instagram kullanıcı adı nasıl olmalı merak ediyorsanız bununla alakalı pek çok detaydan söz etmek mümkün. Önceliklerinizi belirledikten sonra hesabın işleyişiyle alakalı bazı unsurları göz önünde bulundurmanız gerekecek.

Örneğin bir ürün ya da hizmet tanıtacağınız bir hesap mı olacak ya da belirli bir kesime hitap eden özel bir ilgi alanı mı sorusuna yanıt vererek başlayabilirsiniz. Buna kişisel hesap bir kişinin ya da herhangi bir şeyin hayran sayfası da dahil edebilir.

Tüm bunlar nasıl bir kullanıcı adı seçeceğinizle ilgili en önemli kriterlerdir. Fakat bundan önce kullanıcı adının nasıl özelliklere sahip olması gerektiğiyle alakalı kuralları bilmeniz gerekiyor olabilir.

  • Instagram’da kullanıcı adı maksimum sınırı 30 karakterdir.
  • Instagram kullanıcı adınızda yalnızca harfler, sayılar ve izin verilen sembolleri kullanabilirsiniz.
  • Instagram kullanıcı adında izin verilen semboller arasında yalnızca ‘’.’’ İle ‘’_’’ bulunmaktadır.
  • Instagram kullanıcı adları ilk hesap açan alır şeklindedir. Mevcut kullanıcı adı başkası tarafından açıldıysa kullanılamaz.

  Bu kurallar dahilinde Instagram kullanıcı adı alma işlemini yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İlk olarak burada dikkatinizi çeken nokta kullanacağınız isim, sektör ve hedef kitleye uygun bir isim kombinasyonu üretmek olmalıdır.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Aynı zamanda insanların aklında kalacak ve kısa sürede tuşlanabilecek bir isim seçmek her zaman mantıklı olacaktır. Çünkü Instagram kullanıcı adı seçme noktasında hangi ismi alacağınız şu noktada önem kazanıyor.

Mevcut isim aynı zamanda paylaşacağınız hesap URL adresinde de gözükecek. İnsanlar Instagram web sitesi adresinin ardında bir ‘’/’’ simgesi ekledikten sonra kullanıcı isminizi yazarak profilinize ulaşabilecek. Dolayısıyla direkt olarak akılda kalıcı, yaratıcı, sektörünüzle alakalı bir kullanıcı adını yukarıdaki kurallara göre belirlemeniz gerekmektedir.  

Instagram Alınmayan Kullanıcı Adları

  Instagram alınmayan kullanıcı adları konusunda da çok büyük bir rağbet olduğundan söz edilebilir. Burada öncelikli olarak kısa kullanıcı adlarının üzerinde duruluyor. Hem daha fazla kullanıcının ilgisini çeken bir isim kombinasyonu olması hem de akılda kalıcılığı hedefe ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Tabii ki bu isimleri bulmak her geçen gün zorlaşıyor. Aynı zamanda Instagram kullanıcı adı satışı olarak adlandırabileceğimiz sektörel bir yapı oluşmuş durumda. Buna göre bazı kullanıcılar hesap açarak ileride potansiyelinin olduğunu düşündüğü hesap isimlerini domine ediyorlar.

İşte bu noktada da ileriki süreçte bu kullanıcı adlarına sahip olmak isteyen bireysel ya da kurumsal kullanıcılar bu isimleri almak için belirli bir ücret ödemek durumunda kalıyor.

Jenerik Instagram kullanıcı adları her zaman sükse yaptığı için aklınıza gelen bir kullanıcı adını bu noktada yatırım olarak görebilirsiniz. Ki artık çoğu sektör ile alakalı jenerik bir isim bulmak imkânsız denecek bir noktaya geldi.

Zaten insanların yeni, yaratıcı, dikkat çekici ve hedef kitleye ulaşan isimler aramasında bunun etkisi her zaman büyük olabiliyor. Eğer Instagram kullanıcı adı önerisi arıyorsanız bunun için kendi düşüncenizi geliştirip bunun sonrasında tavsiye almanız en doğrusu olacaktır. Bunun için işinizi kolaylaştıracak birkaç adım ise şöyle sıralanabilir.

  • Hedef kitlenize hitap eden bir isim veya isim kombinasyonu seçin.
  • Trendler dahilinde uygun bir isim kullanabilirsiniz. Sonrasında isim değiştirme opsiyonu elinizde olacak.
  • Bulacağınız isim jenerikse sonrasında veya başında simge ve rakam kullanmak daha iyi olabilir.
  • Çok uzun kullanıcı adları tavsiye edilmemektedir.
  • Sektörünüzle alakasız bir kullanıcı adı seçmeniz olası hedef kitle aramalarında negatif sonuçlar almanıza yol açabilir.
  • Esprili kullanıcı adları çok yüksek bir yüzdeyle ön planda olmayı başarmaktadır. Genelde eğlence amaçlı giriş yapanların fazla olmasyla bağlantılıdır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı?

Instagram kullanıcı adı oluşturmanın belirli kuralları vardır. Öncellikle 30 harfi geçemez. Harf ve rakam dışında bazı sembolleri müsaade edilmiştir. Başkasının önceden aldığı kullanıcı adını alamazsınız. Şirket için açacaksanız işinizi yansıtan türde nickname seçmelisiniz.

Instagram Kullanıcı Adı için Tavsiyeler Nelerdir?

Instagram kullanıcı adı seçerken jenerik olmasına özen gösterin. 30 karakteri diye hepsini doldurmayın. Uzunlar pek hoş karşılanmaz, akılda da kalıcı olmaz. Sizi yansıtan, sıklıkla kullandığınız bir lakap olabilir. Satış içinse dikkat çekici, işinizi anlatan kısa bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Son dönemlerde popüler olan bir konuyla ilgili başlıklar ilgili kişiler tarafından alınmadıysa siz alarak fenomen olma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim