İnstagram Mavi Tik Nası Alınır? Şartlar Neler?

İnstagram Mavi Tik Alma, Gerçek hayatta hepimiz sadece bir kişi olduğumuz için kopyamız ya da benzerimiz bulunmamakta ve sadece belli bir çevre ile kısıtlı olduğu için tanınırlığımız herhangi bir sorun yaşamamaktayız fakat sosyal medyada bu şekilde olmamaktadır.

Sizin adınıza farklı fake hesaplar açılabilmekte , gerçeğini aratmayan fan hesapları oluşturabilmekte bu da gerçek hesabın görünürlüğünü ve doğruluğunu ekarte etmektedir.

Sosyal medya platformlarından biri olan instagram da özellikle toplum nezdinde tanınan ve fan hesabı, adına fake hesap açılan kullanıcılara mavi tik vererek takipçileri, insanları doğru hesaba yönlendirme işlemini yapmaktadır.

Aynı zamanda mavi tik’in de getirdiği birçok avantajlar bulunmaktadır. İster bireysel hesap olsun ister firma hesabı olsun onaylanmış, doğrulanmış hesaplar insanların gözünde hem güvenilirliği hem popülerliği arttırmaktadır.

Mavi tik markanızın ya da isminizin bilinirliğini garanti altına alarak sizlere fayda sağlamaktadır. Takipçilerinizi yanlış hesaplara değil de doğru hesaba yönlendirilmesini sağlamaktadır.

Sizler de eğer iş alanınızda ya da bireysel anlamda yeterli sayıda takipçiye ulaşmış iseniz ya da bilinirliğinizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız instagram’da mavi tik başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu bireysel olarak da yapabilirsiniz ama ben uğraşmak istemiyorum diyorsanız sosyal medya danışmanlarınıza ya da bir danışman ile çalışarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu hususta önemli olan nokta adınıza haberlerin yapılmış olmasıdır. Gazetede ya da ulusal bir televizyon kanalında ya da bilenen popüler bir internet sitesinde sizin adınıza bir haber yapılmış mı instagram buna bakmaktadır.

eskiden sosyal medya platformlarının bu kadar çok mavi tik alınmadığı zamanlarda sadece prosedürleri yerine getirerek çok cüzi ücretler ile mavi tik alınabiliyordu fakat fake hesapların bile mavi tik için başvurduğunu ve mavi tikin önemi farkına varıldığında bu durum biraz daha zorlaştırılmıştır.

Mavi tik almak istiyorsunuz ve instagram’da yeni bir hesap açtınız , bilinirliğiniz de yok fakat bütçeniz buna uygun örneğin 100.000 tl gibi bir ücret ayırdınız mavi tik için. Bu olağandır mavi tik alınabilmektedir.

instagramda mavi tik alma  

Nasıl Mavi Tik Alabilirim?

Bu hususta bir danışmandan yarım almanız gerekmekte.

1. Hesabınızın popüler olması yeterli takipçi, beğeni, izlenme sayısına ulaştırılması gerekmekte

2. Adınıza bir ve birden fazla ulusal, yerel, internet vs gibi ortamlarda haberleriniz yapılmalı

3. Eğer bir firma sahibi iseniz ve bu firma bilindik bir firma ise mavi tik alma isteğinizi bu yönde de yoğunlaştırarak gerekli kanıt ve belgeleri sunmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemler ve daha fazlası yapıldığında mavi tik alacak bir duruma getirilmektesiniz.

Daha sonra instagramın ayarlar kısmına girilir ve hesap butonuna basılarak doğrulama talebi gönder kısmına tıklıyorsunuz bir form dolduruyorsunuz ve göndere tıklıyorsunuz eğer evet yanıtı alırsanız kısa sürede mavi tik’e ulaşıyorsunuz hayır cevabı aldığınızda maalesef hesabınız mavi tik için yeterli olmamakta.

Tabi bireysel olarak bu işlemi yaptığınızda olumsuz yanıt alma olasılığınız çok daha fazla olmakta ya da olumsuz yanıt aldıktan sonra nerede yanlış yaptım diye düşünebilirsiniz.

Fakat bir danışman aracılığı ile yaptığınızda çok cüzi ücretler ile sizler hiçbir işe karışmadan danışmanınız sizler için başvuru kriterlerini hazırlar evraklarınızı toplar.

instagram’a bu şekilde başvuru yapar olumsuz yanıt geldiğinde de nerede yanlış olduğunu neyi düzelterek devam edeceğini bilir ve sizler yorulmadan işlemlerinizi halledebilmektedir.

Eğer gerçekten mavi tik almak ve bu uğurda her şeyin hali hazırda ve uğraş gerektirmeden olmasını istiyorsanız bir danışman ile çalışmalısınız.

Bizler sosyal medya ofisi olarak sizlere her zaman sosyal medya platformları konusunda yardımcı olabilmekteyiz. Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim