Instagram Mı Facebook Mu daha Çok Kullanılıyor? 2023

  

Instagram Mı Facebook Mu daha Çok Kullanılıyor? Hangisi Daha Popüler ?

Instagram Mı Facebook Mu daha Çok Kullanılıyor?, Kişisel paylaşım sitesi olan instagram ve facebook kurulum tarihlerine bakacak olursak eğer instagram kişisel paylaşım bloğu 2012 yılında kullanıcıların sunulmuştur facebook ise 2006 yılından günümüze kadar gelen birçok yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına sunulmaktadır.

Instagram ilk başlarda yanı güncelleme gelmeden önce online resim paylaşım programı olarak kullanılmaktadır. Fakat farklı güncelleme ile günümüzde anlık resim paylaşımı, video paylaşımı, mesajlaşma ve son güncelleme olan arama yapma özelliği eklenmiştir.

Facebook ise ilk başlarda arkadaşlık sitesi olarak bilinmekteydi tanıdığınız kişileri ekleyebildiğiniz ve onlarla online sohbet edebildiğiniz mesajlaşa bildiğiniz bir platformken şuanda görüntülü sohbet ve bir çok sticker ile kullanıcılarına daha fazla özellik ve fırsat sunmaktadır her iki uygulamada ücretsizdir. Instagram sadece mobilde kullanılırken facebook hem mobilden hem de bilgisayar ortamında eş zamanlı olarak kullanılmaktadır.  

Instagram Ve Facebook Arasındaki Farklar

İnstagram Mı Facebook Mu daha Çok Kullanılıyor? , İnstagram sadece resim ve video paylaşımına izin verirken dakika sınırı koymaktadır ne fazla 1dakıka ile sınırlı olmaktadır.

Facebookta ise istediğiniz uzunlukta video koyabilir ve istediğiniz uzunlukta video izleyebilirsiniz. İnstagram resimlerin üzerinde oynama yapmanıza izin verirken facebookta böyle bir uygulama bulunmuyor.

Resimlerinizi facebooka koymadan önce üzerinde oynama yapmanız gerekiyor. İnstagram da birbirini takip etme ile iletişim kurulurken facebookta arkadaş ekle butonu ile iletişim kuruluyor ve tanıdığın kişileri arkadaş olarak ekleyebiliyorsunuz.  

İnstagram Ve Facebook Ortak Noktaları Nelerdir?

İnstagram Mı Facebook Mu daha Çok Kullanılıyor?  Her ikisi de kişisel paylaşım ve online iletişim kurabileceğiniz programlardandır. Her iki uygulamada tanıdıklarınızla iletişim kurabilir ve onlarla online görüşmeler yapabilme olanağı bulabilirsiniz. İnstagram da birçok uygulamada bulunan facebook ile bağlan özelliği ile instagram da facebook arkadaşlarınızı bulabilir ve onları takıp edebilirsiniz.

Instagram mı yoksa facebook mu daha çok kullanılıyor sorusuna gelindiğinde içerisinde bulundurduğu oyunlar ile 2019 yılı verilerine göre facebook kullanıcı sayısı 2.27 milyon kullanıcısı ile en üst sırada yer almaktadır instagram ise 1 milyon kişi tarafında kullanılmaktadır.

Bu durumda 2006 yılında günümüze gelen facebook kullanıcı sayısı ve paylaşım açısından liderliğini korumakta olup gelen güncellemeler ile her gün daha fazla kullanıcı kaydı yapılmaktadır.

Sosyal medya hesaplarınıza takipçi satın almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Facebook anında takipçi satın al paketleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En iyi instagram takipçi satın alma sitesi sosyal medya ofisi hizmetinizde!


  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim