Instagram Nasıl Çalınır? Hesabı Çalma Programı

Instagram nasıl çalınır gibi bir merak duygusu içerisindeyseniz kesinlikle dikkatli olmanızda fayda var. İnternet üzerinde buna ilişkin pek çok kaynak, yöntem ya da aplikasyon bulunabiliyor. Fakat bilinçsizce yapılan indirmeler ve kullanımlar sonucunda maalesef ki kurban pozisyonuna düşen çok sayıda kullanıcı var.

Çünkü bu tarz hesap ele geçirme işlemlerinde teknik bilgi, tecrübe ve benzeri detaylar ön planda duruyor. Ek olarak ise hiçbir zaman bir program ya da aplikasyon bunun için yeterli standardı sağlayamıyor.  

Türkiye'de de pek çok ülkede olduğu gibi bu tarz girişimler pek çok açıdan suç niteliği taşıyor. İster istemez insanların büyük bir kısmı bu konuda mağduriyet yaşıyor. Kişisel alanın ihlalinden, kişisel verilerin izinsiz kullanımına kadar çok sayıda suçu kapsayan hesap hırsızlıkları ciddi yaptırımlara sebebiyet verebiliyor.

Instagram çalma işleminde genellikle çeşitli metotlar kullanıldığı için hiçbir yöntemi bilmeyenler için büyük risk faktörüne dönüştüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz.   Instagram hesabı nasıl çalınır konusunda en büyük yanılgı tabii ki bunu bir aplikasyonun ya da programın yapması oluşturuyor.

Ki ek olarak çalınan hesaplarda da böyle bir sistem uygulanmıyor. Aksine phishing denilen oltalama tekniğiyle bir tuzak kuruluyor. Hesabın çalınabilmesi için bu tuzağa düşülmesi şart. Bazen DM üzerinden gelen sahte bir adres, bazen ise mail olarak gelen sahte bir Instagram maili bizi bu tarz tuzaklara kolayca sürükleyebiliyor. İşte bu yüzden dikkatli olmak hesap güvenliğini ortaya koyan en mühim detaya dönüşüyor.  

Instagram Hesabı Çalma Programı

  Instagram çalmak direkt olarak suç olduğundan pek çok kişi zaten bu işlemleri legal olarak yapmamaktadır. Her ne kadar çeşitli hack aktivistleri ücretli ya da ücretsiz destek sağlayarak kullanıcılara bu tarz hizmet sunuyor olsa da bunun etik boyutunu atlamamak gerek.

Çünkü olası bir yakalanma durumunda ciddi bir problemle karşı karşıya kalmanız mümkün hale gelecektir.   Direkt olarak Instagram çalma uygulaması arıyorsanız zaten muhtemelen hesap güvenliğinizi kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız.

Bunun bir aplikasyon veya uygulama desteğiyle yapılamayacak kadar komplike bir dizi işlemden ibaret olduğunu vurgulamakta fayda var. Eğer böylesine ciddi bir işlemi uygulama marketlerde yer alan aplikasyonlarla, daha önceden güvenliği teyit edilememiş APK dosyalarıyla çözüme kavuşturmak istiyorsanız yanılıyorsunuz.

  Yapılan araştırmalarda Instagram hesabı çalma ümidiyle indirilen uygulamalar ve programlar aracılığıyla ele geçirilen hesap sayısı hiç azımsanacak seviyede çıkmadı. Yani teknik açıdan bu uygulamalar ve programlar masaüstü ya da mobil olarak çalışabiliyor. Keylogger mantığının işleme alınmasıyla beraber kısa sürede hesabınıza dair bütün bilgiler karşı tarafın eline geçiyor.

Siz bir hesabı çalmak için hazırlıklarınızı yaparken aslında bilgisayar korsanları sizin hesabınızı çoktan ele geçirmiş oluyor. Burada bir diğer önemli nokta ise yalnızca Instagram çalmak ile değil diğer verilerinizin, önemli bilgilerinizin de korsanların eline geçmesidir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Nasıl Çalınır?

Öncelikle buradaki yazı sizin birilerinin hesabını çalmanıza yardımcı olacak bilgiler değil. Korunmanızı sağlayacak bir içeriktir. Size link gönderirler, tıklarsanız şifreniz karşı tarafa gidewr.

Instagram Hesabı Çalma Programı

Bu tip programlar başkasının Instagram hesabını çalmak için özel olarak tasarlanır. O uygulamayı indirmenizi sağlarlar ve sizin hesabınızı çalarlar. Kesinlikle indirmeyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim