Instagram Nasıl Güncellenir? Güncelleme Gelmiyor Sorunu

Instagram nasıl güncellenir hususunda da pek çok kişinin araştırma yaptığını biliyoruz. Aslında standart olarak büyük firmaların geliştirdiği aplikasyonlarda otomatik güncelleme aktif pozisyondadır. Yine de bazı cihazlarda kullanıcılar farkında olarak ya da farkında olmayarak bu güncellemeleri kısıtlayabiliyor.

Bilhassa otomatik güncellemeyi kapatarak sadece manuel güncellemeyi aktif eden kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Sonrasında ise Instagram güncelleme sorunları ortaya çıkmaya başlayabiliyor. Bilindiği üzere Instagram güncellemesi alabilmek için cihazınızın işletim sistemine bağlı olarak uygun sürümün yüklü olması gerekiyor.

Eğer Android kullanıcısıysanız direkt olarak Google Play Store üzerinden en güncel sürümünü indirerek başlayabilirsiniz. iOS kullanıyorsanız bunun içinse App Store üzerinden indirme işlemini başlatmanız gerekiyor.

Sorunlarla karşılaşmamak adına hem uygulama market üzerinden hem de telefonunuz ayarlarından otomatik güncellemelerin eksiksiz ayarlandığından emin olmanızı öneririz. Eğer otomatik güncelleme başlamıyorsa bunu kendiniz manuel olarak yapabilirsiniz.

Bu güncelleme işleminde elbette ki ilk durağınız resmi uygulama mağazaları olacaktır. Direkt olarak Android için Google Play Store, iOS içinse App Store kullanılabilir. Buradan Instagram uygulamasını aradığınızda sizin telefonunuzun sürümüne bağlı olarak en uygun sürüm zaten güncellemeye hazır şekilde bekleyecektir.

Eğer Instagram güncelleme problemi yaşıyorsanız bunun cihazınızda yüklü olan sürümle, mobil işletim sisteminizin versiyonuyla ya da telefon sisteminin versiyonuyla alakalı olabileceğini unutmayın.  

Instagram Güncelleme 2023

  Bilhassa 2023 yılında çok daha hareketli bir sosyal mecra ile karşı karşıya kaldık. Ardı ardına gelen yeni özellikler, kullanıcı deneyimini üst noktalara taşıyan güncellemeler büyük ilgi gördü. En basit örneğini ise Instagram gece modu güncellemesi olarak düşünebiliriz.

Siyah ekranla çok daha konforlu bir kullanım sunan, geceleri göz almayan ve tabii ki sağlıklı bir standarda erişildi. Fakat pek çok cihaz bu özelliği kullanamadığını fark etti. Nedeni ise mevcut Instagram sürümünün güncellenememesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan uyum sorunlarıydı.

Eğer Instagram 2023 güncellemesi ile ilgili sorunları çözmek istiyorsanız çok büyük bir kesim tarafından uygulanan tekrar yükleme seçeneğini gözden geçirin. Bunu yaparken Instagram verilerinizi kaybedebilir, hesabınıza giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız erişim sorunları yaşayabilirsiniz.

Yine de şimdiye kadar güncelleme sorununun en temel çözümü bu gibi görünüyor. Tüm verilerle beraber telefonunuzun ayarlar ve depolama birimine giderek buradan Instagram uygulamasını kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Ardından ise sorun yaşamadan aplikasyonun son sürümünü uygulama mağazasından indirebileceksiniz. Karşınıza direkt olarak son sürüm çıkacağından olası tüm yenilikler ve güncellemeler cihazınızda aktif hale gelecektir.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Instagram Hesabıma Güncelleme Gelmiyor?

  Instagram güncellenmiyor diye şikâyet eden çok fazla insan görmemiz uygulamadan ziyade kullanılan cihazlarla bağlantılıdır. Çünkü bazı iOS sürümleri ve Android sürümleri artık bir noktada geriye düştü. Hiçbir şekilde kullanıcılar bu mobil işletim sistemine dair güncelleme alamıyorlar.

Hatta uygulamaların buna uygun sürüm güncellemelerinden ziyade sistem güncellemeleri dahi alınmıyor. Bunun önüne geçebilmek içinse standart bir çözüm yolu yok. Hatta tam tersine Instagram güncellenmiyor çözüm diye arayan insanların büyük çoğunluğu uygulamayı son güncel sürümüne götürmekten vazgeçiyor.

Sebebi ise zaten şirketin o işletim sistemi derlemesine dair sunabileceği en stabil aplikasyon versiyonunu bizler için aktif etmesidir. Siz en son çıkan versiyon sürümünü yüklemeye çalışırken aslında telefonunuzun uygun olmayan bir versiyona kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu hem telefonun daha verimsiz bir biçimde çalışmasını sağlar hem de aplikasyonun yeni özelliklerini kullanamamayı geçelim eski özelliklerinden de faydalanamadığınızı anlarsınız. Bu yüzden resmi olarak Google Play Store ve App Store üzerinde cihazınıza uygun olan güncelleme yüklemeye hazır uyarısını görmeden aplikasyonları güncellemeyin.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Nasıl Güncellenir?

Güncelleme için; iPhone’larda Apple Store bölümünden kontrolleri yapın. Android telefonlarda da Google Play Store’a Instagram yazarak güncelleme gelmiş mi bakabilirsiniz.

Instagram Güncelleme Sorunu

Bu problem genelde sistemden kaynaklı olur. Ya internet bağlantınız da vardır, mobil ve wi-fi arası geçiş yapmalısınız. Yine güncelleme sorunu varsa sistemseldir, bir süre bekleyin. Telefonu hard reset atın ve tekrar deneyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim