Instagram Nasıl Mesaj Atılır? Bilgisayardan Gönderme

Instagram nasıl mesaj atılır PC üzerinden de sıklıkla yöneltilen bir soru cümlesidir. Çünkü günümüzde sosyal ağların çıkış noktası mobil cihazlar olarak biliniyor. Daha çok mobile yönelik bir hizmet olduğundan dolayı web servisleri yeteri seviyede olmayabiliyor.

İşte bunun için bazı kullanıcılar masaüstü web servislerini kullanırken zorluk yaşayabiliyor. Hatta Instagram DM bilgisayarda kullanılıyor mu sorusu bu yüzden çok sık yöneltiliyor. Tabii ki son güncellemelerle birlikte Instagram masaüstü sürümü çok daha gelişmiş özelliklere sahip oldu.

Eskiden bilgisayardan içerik yüklemek mümkün değilken artık kolaylıkla PC üzerindeki içerikleri yükleyebiliyoruz. Fakat DM için değişen bir şey yok. Öncesinde de olduğu gibi masaüstü versiyonu tarayıcı üzerinden açtığımızda DM kutumuzu kontrol edebiliyoruz.

PC veya mobil cihazlarda bazı esnek özellikler söz konusu olsa da hem mevcut mesajlaşmalarınız anlık olarak senkronize ediliyor hem de yeni insanlara mesaj yazma imkânı sağlanıyor. Yani Instagram’dan DM bilgisayardan nasıl atılır sorusu alışık olduğunuz biçimde cevaplanabilir.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma

  Bilgisayardan Instagram DM gönderme işlemini yaparken tıpkı Android ya da iOS sürümünde olduğu gibi kullanabileceğimiz basit adımlar var.

  • Instagram web sitesinden hesabınıza giriş yapın.
  • Sitenin sağ üst köşesinde DM sembolünü görebilirsiniz.
  • DM sembolüne tıklayarak mesaj kutunuza gidin.
  • Sol kısımda yer alan mesaj blokları mevcut konuşmalarınızı kapsıyor.
  • Direkt olarak dilediğiniz kişinin mesaj bloğuna tıkladıktan sonra alt kısımda çıkan bölüme mesajınızı klavye yardımıyla yazabilirsiniz.
  • Ardından ise yanında yer alan gönder butonuyla mesajınızı iletebilirsiniz.
  • Eğer yeni birisine mesaj göndermek istiyorsanız yeni mesaj kısmından gönderim yapacağınız hesabı seçerek mesajınızı yazıp gönder demeniz yeterli olacaktır.

  İkinci bir yol ise; Instagram PC üzerindeyken sağ tıklayın ve inceleye basın. Sağ veya alt alanda açılan pencerede tablet ve telefon gibi bir sekme göreceksiniz. Oraya tıkladıktan sonra artık Instagram bilgisayarda mobil görünüm kazanacak.

Sayfa yenile dedikten sonra telefondaki nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde PC’den kolayca DM gönderebilirsiniz. Bu adımları izlerken mevcut sohbetlerinizi devam ettirebilir ya da farklı bir kullanıcıyla yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.

Aynı zamanda herhangi bir kullanıcının profiline girdikten sonra çıkan mesaj ikonuna tıkladığınızda da direkt olarak mesaj kutusu üzerinden sohbet penceresi açılmış olacak. Böylece sorunsuz bir biçimde Bilgisayardan Instagram DM atmak mümkün hale gelecektir.  

Instagram Mesaj Ayarları

  Instagram DM ayarları hem mobil hem de masaüstü olarak sağlanabiliyor. Bu ayarlar içerisinde sabit bir dizi kural geçerliliğini koruyor. Aynı anda maksimum 15 kişiye mesaj atmak buna örnek gösterilebilir.

Fakat mesajlar üzerinde geri alma, silme ya da yeni mesaj gönderme gibi ayarlamaların tümünü tüm platformlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.   Instagram mesaj ayarları için kısıtlamalar koymak istiyorsanız bunun için ayarlar kısmına göz atmanız gerekiyor.

Direkt olarak DM kutunuz üzerinden kişisel bir engelleme yapmanız mümkün olsa da size kimlerin ulaşabileceği, kimlerin profilinizi bulabileceği ya da mesaj gönderebileceği gibi detayları seçmeniz mümkün kılınıyor. Hem masaüstü versiyonundan hem de mobil sürümünden dilediğiniz şekilde bu ayarlamaları yapmanız mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Nasıl Mesaj Atılır? PC-Bilgisayar

Instagram nasıl mesaj atılır sorusu PC’de Instagram kullanımı sonrası merak edilmeye başlandı. İlk olarak siteye giriş yapayım, sağ üstte yer alan DM bölümüne tıklayalım. Burada eski konuşmalarınızı görebilirsiniz. Ana sayfaydayken sağ tıklayın – incele – telefon işaretli yere tıklayın – sayfayı yenileyin. Artık mobil görünüm modunda kolayca kullanabilirsiniz.

Instagram Aynı Anda Kaç Kişiye Mesaj Atılır?

Instagram DM göndermede belirli limit bulunmaktadır. Aynı anda 15 kişiye özel mesaj gönderebilirsiniz. Ek programlarla fazla gönderme gibi seçenekler risklidir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim