İnstagram Profilime Kim Baktı? Nasıl Öğrenilir? (2023)

İnstagram ve diğer sosyal ağlarda profilime kim baktı, bakanları hangi uygulama ücretsiz ve şifresiz gösterir? Sorusunu sıklıkla duyar olduk. Keza merak duygusu insana bebeklikten gelir ve ölene kadar da devam eder.

 • İnstagram profili ziyaret edenleri uygulamanın kendisi göstermez.

 • Profile bakanları görmek için ek program gerekir.

 • Şifre isteyenler genelde kötü niyetlidir, siz siz olun şifresiz olanları tercih edin.

 • Ücretli versiyonlar daha güvenli gibi görünse de hem ücretsiz hem şifresiz olanlar da mevcuttur.

İnstagram Profilime Bakanlar Uygulaması Güvenli mi?

İnstagram profil ziyaretlerini gösterdiklerini iddia eden programların güvenliği tartışmalıdır. Keza sizden öyle bilgiler isterler ki resmen hesabınızı yönetmeye başlarlar.

Profilime bakanları merak ediyorum cümlesi hesabınızı kaybetmenize neden olabilir. İnstagram normalde profili gezenleri paylaşmaz. Kimseye böyle bir izin vermez. Diğer uygulamaların da bu verilere ulaşması zor görünüyor.

Eğer ulaşıyorlarsa bilin ki karşıdaki kişi de profilime bakanları görmek istiyorum diyerek aynı uygulamayı yükleyen bir kişi olmalıdır. 

Ücretsiz uygulamalar aşırı reklamlardan dolayı sizi bunaltabilir. Ücretli olanlar da para kaptırdık bir işe yaramadı… Hissine kapılmanıza neden olur. Bu yüzden biz herhangi bir uygulama ismi vermeyeceğiz. Sadece bu konuda sizleri uyaracağız ve profilinize kimler bakmış olabilir? Sorusuna bazı ipuçları ile yanıt vereceğiz.

İnstagram Profilime Kim Baktı Programını Kaldırmak

  İnstagram Profilime Bakanlar Uygulaması Güvenli mi?

 İnstagram profilinize bakanları gösteriyoruz vaadi ile yüklenen programlar güvenlik zafiyeti doğurur ve bu yüzden kaldırmanızı öneriyoruz.

Çünkü bazı programlar, kişi listenizden rastgele kişileri göstererek bunlar İnstagram’da profilinizi ziyaret etti der. Ama bu veri doğru mu, ne derece gerçek? Bilinmez.

Şöyle düşünün; siz profile bakanları uygulama ile gördünüz, program size rastgele birilerini gösterdi. Aile, akraba, yakın arkadaş… Birileri çıktı. Bunda bir art niyet arayabilirsiniz ve evliyseniz evliliğiniz bile yalan bilgiler yüzünden sallantıya girer.

 Bunun için profile bakanlar uygulamasını kaldırın. Zaten karşı tarafta uygulama yoksa da işe yaramıyor.

 • İnstagram hesabınıza girin,
 • önce 3 çizgi ardından ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Güvenlik alanına geçtiğinizde karşınıza “uygulamalar ve internet siteleri” seçeneği gelecek.
 • Buradan yardım diye tabir ettiğimiz, sözde profile bakanları gösteriyoruz diyen uygulamayı kaldırın.

İnstagram Profilime Bakanlar Programsız Nasıl Görünür?

İnstagram hesabınızda profilime bakanları programsız olarak nasıl görünür yerine nasıl tahmin edilir? Sorusu daha yerinde olacaktır. Vereceğimiz ipuçları tahminden ibarettir.

İnstagram Hikâyeler ile Profil Gezenleri Anlamak Herkese açık bir hesabınız var ve hikâye paylaştınız. 24 saat süre ile kimler baktı görebilirsiniz. Profil gezenlerle ne alakası var? Diye merak ediyorsunuz ama aslında var.

 1. Stalk yapmak için birileri sahte hesap açmış olabilir.
 2. Sizi gizlice takip etmek isteyenler genelde hikâyenin bitmesine 1 saat kala ya da yapabilirse dakikalar kala bakar.
 3. Sizin attığınız hikâye ne görmek ister ama kim olduğunun görünmesini istemez.
 4. Siz de paylaştığınız Story’i takip edin, bitmesine dakikalar kala kimler ziyaret etmiş inceleyin.
 5. Yeni bir hesap var mı? Alakasız olarak hangi hesaplar görmüş?
 6. Bu kişilerin profiline bakarak kendi profiliniz için bir tahminde bulunabilirsiniz.

İnstagram Videoları ve Demografik İstatistik ile Profile Bakanları Anlamak İnstagram’da video paylaşımı yapıyorsanız görüntülenme bölümü vardır. Buradan kimler bakmış görebilirsiniz.

Hikâyelerde olduğu gibi buradaki verilerden de profilinize bakanlar kimler tahminde bulunabilirsiniz. Bir de istatistik bölümü var. Burada kişileri yaşları, yaşadıkları yer ve cinsiyetleri yazar.

Eğer uzun zamandır görüşmediğiniz, küs olduğunuz, ayrıldığınız sevgiliniz varsa onun bilgilerinden aşağı yukarı bir şeyler tahmin edebilirsiniz.

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerden bir veri çıkarmak zordur ama Bayburt gibi nüfusu az bir kesimden gelen veri profile bakan kimmiş net bilgi verebilir.

İnstagram profilime bakanları ücretsiz gösteren uygulama ve güvenlik riskleri, profili ziyaret edenleri tahmin etme hakkındaki bilgileri sizlere sunduk. Yorum yazarak merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim