İnstagram Şifremi Değiştiremiyorum! Yenileme Linki Nedir?

 

 İnstagramda şifrenizi değiştiremiyor musunuz? Herhangi bir nedenden ya da güvenlik açısından şifrenizi değiştirmek istediğinizde şifrenizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Sizlere kolay ve hızlı bir şekilde şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi adım adım göstereceğim.

Güçlü İnstagram Şifresi Oluşturma Nasıl Oluşturulur?

 • İlk aşamada şifrenizi devamlı güvenlik açısından değiştirmemeniz için unutmayacağınız ve güçlü bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.
 • Bu şifrenin içerisinde büyük harf, küçük harf , sayı ve noktalama işaretlerini barındırması güçlü bir şifre olması açısından önemlidir.
 • Örneğin Asdf792._! gibi bir şifre oluşturmanız 123456789 gibi bir şifre oluşturmanızdan daha güçlü ve daha mantıklı olmaktadır.

Kendinize güçlü bir şifre oluşturduktan sonra bunu mutlaka bir yerlere not almanız gerekmektedir. Telefonunuzda not kısmına yazabilirsiniz ya da kendinize whatsapp üzerinden bir depo oluşturarak orada saklayabilirsiniz.

Şifrenizin basit olması hesabınıza erişimi kolaylaştırmaktadır. Hesabınızı ele geçirmek isteyen kullanıcılar kolay bir şekilde çözebildiği şifreleri deneyerek hesabınıza erişim sağladıklarında özel bilgilerinizi elde edebilmektedirler.

Instagram Şifre Değiştirme İşlemi Linkli

Bu da sizin özel hayatınızın , mesalarınızın, görsellerinizin ve sizleri tanıyan yakın arkadaşlarınızın dolandırılma imkanını onlara sunulması anlamına gelmektedir. Peki instagram şifremi değiştirmek istiyorum ama yapamıyorum diyorsanız adım adım neler yapmalısınız ona göz atalım.

 • Telefonunuzdaki instagram uygulamasına girdikten sonra sağ üst kısımda profilinize giriniz.
 • Ardından sağ üst kısımdaki üç çizgiye tıklayınız. 
 • Ayarlar kısmına daha sonra ayarlardaki güvenlik kısmına ve en son Şifre kısmına girerek ilerlemenizi sürdürünüz.
 • Var olan şifrenizi girerek altına da yeni oluşturduğunuz güvenli şifrenizi kontrol ederek giriniz.
 • Sağ Üst köşedeki mavi tik ile işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • instagram şifre değiştirme işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız
 • https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ bu linki deneyerek de işlem yapabilirsiniz. Eğer link açılmıyorsa başka tarayıcıdan deneyiniz.

.İnstagram şifremi Değiştiremiyorum Nasıl yapabilirim?

 

 Eğer hesabınızda bu tür adımları göremiyor ya da bu konular ile ilgili yardım almak istiyorsanız ya da şifrenizi güncelledikten sonra instagram sizi dışarı atıyor ve yen şifrenizi girdiğiniz halde kabul etmiyor ise giriş yapmadan önce yardıma mı ihtiyacınız var butonu ile instagram uygulamasından yardım alabilir ve işleminizi instagram yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızın güvenliği her zaman sizin için önemlidir. Nasıl ki kimliğimiz gerçek hayatta bizler için güvenliği teşkil ediyor ve dolandırılmamız için yeterli bir malzeme ise instagram hesabınızın başkalarının eline geçmesi de sizin için aynı tehlikeyi oluşturmaktadır.

Hesabınızı yıllardır kullanıyor olabilirsiniz aynı zamanda birçok paylaşım ve takipçiye de sahip olabilirsiniz. Hesabınızın başkasının eline geçmesi ve hesabınızı geri alamamanız dahilinde instagram uygulamasındaki serüveninize yeniden başlamanız anlamına gelmektedir.

Yeniden bir hesap oluşturmak , yeniden gönderileri paylaşmak  ve bu paylaşımlara eskisi kadar arkadaş eklemek ve beğenileri yine eski hesabınızdaki düzeyde tutmak çok zor ve vakit kaybettirebilir.

Ne var ki bunların hiçbirini yaşamamak için şifrenizin güvenliğini sağlamanız instagram şifre değiştirme  ile yeterli olmaktadır. Sosyal medyada popülerliğinizi sağlamanız eski bir hesabınızın olması ile orantılıdır hesabınız ne kadar eski ve dolu ise o kadar popüler olabilirsiniz ve tabi ki hesabınızın içeriğinin dolu olması da önemli olmaktadır.

Aynı zamanda şifremi bir kere değiştirdim artık güvendeyim düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Düzenli olarak kendinize belirlemiş olduğunuz aralıklar ile şifrenizi değiştirmeniz sizler için yararlı olacaktır.

 • Doğum tarihiniz ve ya başka bir tarih yapmanız ya da adınızı soyadınızı şifre olarak yazmanız güvenliğinizi tehlikeye düşürecektir.
 • Şifrenizi değiştirmeniz çok zor bir işlem değildir.
 • Birkaç dakika içerisinde instagram şifre değiştirme işlemi yapabilmektesiniz.
 • Bir şifrenizi başka kullanıcılara kaptırdıktan sonra biliyorsunuz ki diğer sosyal medya hesaplarınızda birbiri ile bağlantılı olduğu için diğer sosyal medya hesaplarınız da başkasının eline geçebilir.

Bu ihtimali göz önünde bulundurarak her sosyal medya hesabınız için ayrı ayrı güçlü şifreler oluşturmanız gerekmektedir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim