Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir? Eyvah Unuttum!

Instagram şifresi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtını arıyorsanız muhtemelen herhangi bir güvenlik zafiyetiyle karşı karşıyasınızdır. Çünkü bu durumda hesabınızın güvenliğini koruyabilmek adına ilk yapmanız gereken şey şifresini değiştirmek.

Bu bazen başkalarıyla şifreyi paylaştığınız için gün yüzüne çıkabilirken bazen şifrenizin ele geçirilmiş olma ihtimalinden ötürü söz konusu olabilir. Tüm bunları aşmak içinse şifrenizi kolayca değiştirebilir ve hesabınızı güvenli bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 Instagram şifre değiştirme linki aşamasıyla ilgili tüm kullanıcılarına özgür bir altyapı sunuyor. Dilediğiniz zaman 7 gün 24 saat şifrenizi herhangi bir kısıtlama olmadan değiştirebilirsiniz. Burada yalnızca güvenlik anlamında önemli bir adım olarak eski şifrenizi giriş yapmanız zorunlu oluyor.

Yani mevcut bir hesaba erişiminiz olsa dahi o hesabın şifresini değiştirmek istiyorsanız yeni şifre ekranında eksi şifreyi de giriyor olmanız gerekiyor.   Hemen bu adıma geçerek Instagram şifre değiştirme nasıl sorusuna yanıt vermek için uygulamayı açın.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra masaüstü cihazlarınızda sağ üst köşedeki profil fotoğrafına tıklayın. Ardından açılan sayfada ilk ekran profil iken sol menüde ikinci sırada şifre değiştirme sekmesini görebileceksiniz.

Buraya tıkladığınızda ilk önce eski şifrenizi bir kez yazmalı, sonrasında ise iki kez yeni şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Yeni şifrelerin birbiriyle uyumlu olduğundan ve eski şifrenizin doğru olduğundan emin olmalısınız.  

Instagram Şifremi Unuttum

  Instagram şifre değişikliği  kadar önemli bir diğer şifre adımı ise tabii ki erişim sorunlarına yol açan unutkanlıklar. Şifresini unutan o kadar çok insan var ki son birkaç yılda bu özellik değiştirmeye kıyasla daha fazla kullanıldı. En büyük sebeplerin başında ise tüm aplikasyonlarda hesapların açık olması ve dolayısıyla giriş yapma zorunluluğunun ortadan kalkması geliyor.

Teknik olarak bakıldığında bunu aşmak için tabii ki şifrenizi hatırlamanız gerek. Eğer hatırlayamıyorsanız ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız Instagram giriş ekranında kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdığınız yerde bulunan şifremi unuttum kısmına tıklamak.

Buraya tıkladığınızda sizden yalnızca kayıt olurken talep edilen mail adresi isteniyor. Ayrıca mevcut hesabın kullanıcı adını giriyorsunuz.   Bu iki bilginin birbiriyle örtüşmesi durumunda Instagram şifremi unuttum diyerek yeni bir şifre oluşturabiliyorsunuz.

Tabii ki bu şifreyi oluşturabilmek için hesabın kayıtlı olduğu ve sizin doğru yazdığınız mail adresine gelen şifre sıfırlama aktivasyonunu yapmanız şart. Bu aktivasyon için bir link paylaşılıyor ve siz buraya tıklayarak yeni şifre oluştur ekranına geçiyorsunuz. Yine şifrenizi iki kez tekrar ettikten sonra yeni şifrenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.  

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Şifre Yenileme Programı

Instagram şifre değişme ile ilgili en merak edilen detay ne yazık ki bunun için yaratılmış aplikasyonlar ve programlar. Hali hazırda pek çok tarayıcıda gerek kendi özelliği gerekse eklenti olarak şifre tutucu özelliklere rastlayabiliyoruz. Bunun dışında ise mobil cihazlarda çeşitli aplikasyonlar sunuluyor.

Bu yalnızca sosyal medya hesaplarını değil tüm uygulamalarda giriş bilgilerinizi kaydedebiliyor. Bunlar hayat kurtaran bir işlevsellik yaratıyor olsa da direkt olarak hesabınızın şifresini değiştirmek için kullanabileceğimiz eklenti ve aplikasyonlara rastlayabiliyoruz.  

Oysa ki bunu yalnızca Instagram üzerinden yapabilir, farklı bir üçüncü parti yazılımla gerçekleştiremiyoruz. Altyapısal olarak farklı bir yazılım şifre değişikliğine onay verebiliyor olsa bile sonrasında Instagram hesabım çalındı şikâyetlerine dönüşme ihtimalinin çok yüksek olduğunu vurgulamalıyız.

Pek çok kullanıcı şifresini değiştirmek için bu tarz aplikasyonlara başvurabiliyor. Oysa bu APK dosyaları zararlı yazılımlar neticesinde size ve hesabınıza zarar verebilir. Hesabınıza ilişkin bu tip kritik verileri sadece Instagram web sitesi ve resmi uygulaması üzerinden girin ya da değiştirin.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifresini hatırlamıyorsanız şifremi unuttum butonuna basarak istenen alanları doldurduktan sonra yeni password oluşturabilirsiniz.

Instagram Şifre Yenileme Programı Nedir?

3.parti yazılımlarla şifre değiştirme yaptığını iddia edenlere inanmayın. Hesabınız çalınır, ana siteden ya da uygulamadan gerekli işlemleri tamamlamanız gerekir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim