Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? (2023)

Instagram son görülme nasıl kapatılır ve sonrasında nasıl bir sonuç alınır konularının önem arz ettiği aşikâr. Çünkü bu gibi bilgiler sosyal medya devleri tarafından sunuluyor olsa da herhangi bir zorunlu kullanıma tabii değildir.

Aksine tüm sosyal mecralarda buna benzer özellikleri etkin bir biçimde opsiyonel olarak seçebilirsiniz. İşte bu yüzden de kapatma ve açma işlemleri merak edilebiliyor. Standart olarak Instagram son görülme kapatma işlemini yapabilmeniz için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Instagram profilinize giriş yapın.
  • Profile geçtiğinizde sağ üst ikona tıklayarak Ayarlar kısmına geçin.
  • Ayarlar menüsü altında bulunan Gizlilik adımıyla devam edin.
  • Hemen akabinde karşınıza pek çok ayar seçeneği çıkacak. Hareket durumunu göster kısmına tıklayın.
  • Burada yer alan alanda bir buton göreceksiniz. Eğer butonu pasif konuma getirirseniz Instagram son görülme kapanmış olacaktır.

Hem web üzerinden hem de mobilde Android ve iOS işletim sistemleri için aynı ayar standardına sahip olan bu özellik istenildiği an kapatılabilir veya açılabilir. Instagram son görülmeyi kapama işlemiyle beraber online olsanız dahi karşı taraf aktif olduğunuzu göremez. Yine bununla beraber kaç dakika önce aktif olduğunuzu, kaç saat önce giriş yaptığınızı belirten 3d, 5s gibi bildirimler DM kutusunda asla gözükmez.  

Instagram Son Görülme Nasıl Açılır 2023?

  Son görülme özelliğinin tüm sosyal mecralarda önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. Bunu kullanmamayı tercih edebileceğiniz gibi tam tersine kullanmayı tercih edenlerden olabilirsiniz. Aynı şekilde belli bir süre önce kapatmış olduğunuz özelliği tekrardan aktif hale getirmek isteyebilirsiniz.

Instagram son görülmeyi açma işleminde de yine aynı adımlar izleniyor. Bu kez ayarlar ve gizlilik dendikten sonra hareket durumunu göster bölümünde göreceğiniz pasif olan butonu aktife çekmeniz gerekiyor. Instagram son görülme açma 2023 yılında da aynı ayarlar bölümünde yer almasına rağmen pek çok kişi tarafından bulunamayabiliyor.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Sadece eskisi gibi aktiflik ile ilgili bir bilgi içermiyor. Yalnızca hareket durumunu göster ibaresi yer alıyor. Böylece DM üzerinden sizin mesaj kutunuza giren bir kişi kaç dakika, kaç saat ya da kaç gün önce en son giriş yaptığınızı ya da anlık olarak aktif olup olmadığınızı görmeye başlıyor.  

Instagram Son Görülme Kapalı Olanı Görme

  Çoğunlukla bunun daha da fazla merak uyandıran bir eylem olduğu aşikâr. Hatta Instagram için bunun pek çok örneğini gözlemleyebiliyoruz. Gözükmeden hikâye izleme, profili gizli olanların hikâyelerini görme, son görülmesi kapalı olanın aktif olup olmadığını görme gibi ilginç talepler söz konusu olabiliyor. İşte bu bağlamda en net noktanın güvenilirlik olduğu unutulmamalıdır.

Çünkü Instagram kapalı son görülmeyi görme gibi bir seçeneği hiçbir kullanıcıya ya da geliştiriciye sunmuyor. Tam tersine gizliliğe önem veren bir sosyal mecra olarak hiç kimsenin bilgilerini üçüncü şahıslarla ya da şirketlerle paylaşmıyor.

İşte bu yüzden de son görülme özelliği kapalı olan bir kişinin aktiflik bilgisine ulaşabilmeniz teknik açıdan mümkün değil. Tabii ki Instagram gizli profili görme gibi pek çok servise internet üzerinde rastlayabilirsiniz.

Gerek ücretli gerekse ücretsiz olan, hesabınızla giriş yapmanızı isteyen ya da benzer standartları dayatan uygulamalar, web servisleri ve eklentiler mevcut. Bunların çok büyük bir çoğunluğunun ise gerçek bir sonuç vermeyeceğini, sonuç verenlerin ise rastlantısal bazı sonuçlarla size bilgi aktaracağını söyleyebiliriz.

Çünkü hiçbir gizlenmiş veri Instagram tarafından paylaşılmamaktadır. Kullanıcı gizliliğini ihlal etmeme noktasında çok hassas olan sosyal medya devi bu bağlamda üçüncü parti yazılımlarla aşılamayacak kadar katı bir algoritmaya sahip.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi kapatmak için profilinize giriş yapın; sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın, ayarlar – gizlilik – hareket durumunu göster adımlarından sonra karşınıza son görülme ile ilgili buton gelecek. Eğer burada renkli olarak görünüm varsa aktiftir, gri hale getirirseniz son görülme kapatılır.

Instagram Son Görülme Kapalı Olanı Görmek Mümkün mü?

Instagram son görülme için tercih kullanıcıların inisiyatifine bırakılmıştır. Eğer siz son görülmeyi açarsanız sizinki görülme de görünür karşı tarafınkini de görürsünüz. Eğer sizin son görülme kapalıysa siz de göremezsiniz. Ne yazık ki karşı taraf izin vermezse son görülmeyi açmak mümkün değildir. Bunu yapan programlar var diyenlere de itibar etmeyin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim