Instagram Soru Sorma Özelliği Nedir, Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Instagram soru sorma özelliği etkileşim artırmaya yarar. Bana soru sor işlemi basit şekilde yapılır. Resimli olarak sizlere aktaracağız. Instagram hesaplarınızdaki etkileşimi artırmanın en etkili yollarından biri de bana soru sor özelliğidir.

Milyonlarca takipçisi olan hesaplar soru sorma özelliğinden gelen cevapları story atarak herkesin görmesini sağlayabiliyorlar. Bu özellik çok iyi ama binlerce soru ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Her birine cevap vermeniz önemli ama takipçi sayısı yüksek olanlar için durum biraz daha zor.

Onun için en popüler olanları cevaplayarak hikâyenizde paylaşmanız daha mantıklı. Instagram soru sormanın en güzel özelliği kimin yazdığı bilinmeden sorulmasıdır. Eğer isim gözükseydi her sualinizi yazamazdınız.

Bu durumda etkileşim oranı az olur, merakınız giderilmezdi. Tabii, siz yine de çok argo terimler içeren ya da takip ettiğiniz kişinin özel hayatına dair ağır şeyler sormamaya çalışın.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Yapılır?

Instagram anket gibi soru sorma özelliği de aynı yerden yapılır. Başlıkta etkileyici şekilde soru sorulmasını isteyebilirsiniz. Resimli olarak nasıl yapılır bir göz atalım. İlk olarak  Instagram gönderimizi için bir görsel hazırlıyoruz. Sadece siyah veya beyaz fon bile olabilir. Resimdeki gibi + tuşuna bastıktan sonra hikaye bölümüne geçiş yapıyoruz.

Hikâye seçtikten sonra sol taraftan paylaşmak istediğimiz görsel için galeriye tıklıyoruz. Seçimi yaptıktan sonra aşağıdaki resim üzerine yazı ekleme veya diğer efektler için butonları göreceksiniz. Kıvrık kâğıt şeklinde gülen surata tıkladığınız; anket, konum, bahset, sorular… Yazan bölüm gelecek. Buradan sorular kısmına tıklıyoruz.

Sorular kısmına tıkladığımızda “bana soru sor” diye bir alan geliyor. Soru sorma şeklini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ben örnekte “haydi sor sor” yaptım. Aklınıza gelen keyifli bir soru sorma yöntemi varsa daha etkili olacaktır.

Daha sonra bana soru sor gönderinizi hikâyede paylaşıyorsunuz. Böylece takipçileriniz veya hikâyenizi gören herkes istediği soruyu sorabilir. Alt bölüme dip not: Kişisel sorular sormayın şeklinde uyarı yapabilirsiniz.

Bana Soru Sor Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Bana soru sor özelliğinin ne kadar kolay olduğunu gördünüz. Anket, konu, etiket gibi sık kullanılan özelliklerin arasında yer alıyor. Peki size ne avantaj sağlar? Siz, Instagram üzerinden paylaşımlar yaparak etkileşim sağlamaya çalışıyorsunuz. Bu etkileşimi ileriye taşıyabilmek için farklı yöntemler var. Bunlarda biri de soru sor özelliğidir. Çünkü sizi takip eden veya etmeyen, birçok kesimin en çok hangi konuyu merak ettiğinizi öğreniyorsunuz. İnsanların bu meraklarını öğrenmek sizin kişisel veya ticari sayfanızı çok ileriye taşıyacaktır. Bana sor bölümünde standart bir hobi sorusu geldiğini düşünün, paylaşım yapmak için yeni bir fikir edindiniz bile. İnsanlar o kadar yaratıcı ki, nasıl sorular sorabileceklerine inanamazsınız. Sizin 40 yıl düşünseniz aklınıza gelmeyecek şeylere sorarlar ve siz de bu soruları derleyerek yeni ziyaretçiler çekebilecek gönderiler paylaşabilirsiniz. Instagram bana soru sor özelliğinin kullanımı ve faydaları hakkında bilgiler verdik. Yorum yazarak kafanıza takılanları sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Soru Sorma Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram etkileşimi artırmak, insainların daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için çeşitli özellikler ekliyor. Soru sorma yani diğer adıyla soru sor özelliği eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Ayrıca, takipçilerinizin artmasına ve aktif olmasına yarar. Hatta müşterilerinizin neler istediğini bulmanızda da işe yarar.

Instagram Bana Soru Sor Nasıl Yapılır?

Öncelikle güzel bir fon resmi bulun. Rengin önemi yok, boş beyaz veya gri bir sayfa da olabilir. Bunu hikaye bölümünde kullanacağız. Hikayede paylaşırken gülen yüzlü kıvrık sayfa görünümündeki alana tıkladığmızda sorular yazan bir ikon göreceğiz. Ona tıklayarak istediğinizi sorabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim