instagram Takip İsteği Gönderemiyorum Hatası ve Çözümü

Instagram Takip İsteği Gönderemiyorum Neden? İstek Atamama Hatası ve Çözümü

Instagram, milyarı aşkın kullanıcıya sahip. Tabii, takip gönderemiyorum gibi sorunlar da bazıları tarafından yaşanabiliyor. Takip atamama probleminin farklı nedenleri vardır.

Sorunun kaynağına göre sizlere çözüm önerileri sunmaya çalışacağız. Instagram sizlere sınırsız takip atma imkanı sunmaz. Eğer 7500 sayısını geçtiyseniz yeni bir kişiyi takip edemezsiniz. Aynı gün içerisinde aşırı istek yollarsanız yine sistem tarafından takip isteğiniz engellenir.

Bazı kişiler ise bu özelliği kapatabilir. Bireysel olarak sizi engelleyenler varsa o yüzden de sorun yaşıyor olabilirsiniz. Instagram Takip İsteğim Engellenmiş, Bu Nasıl Anlaşılır?

Takip atma isteği sürekli veya geçici olarak engellenmiş olabilir. Bu durum çeşitli yollarla anlaşılır. Bazı kişiler instagram gibi platformlarda aktif olmak için veya başka nedenle farklı uygulamalar kullanarak beğeni ve otomatik yorum yaptırıyor. 2-3 sene önce gelen yeni versiyonla birlikte bu tür hareketler sistem tarafından takip ediliyor.

Şüpheli bir durum varsa hesabınız geçici olarak banlanıyor. Eğer, hesap açıldıktan sonra aynı işlemlere devam ederseniz sistem sizi sürekli olarak da engelleme hakkına sahiptir.

Sürekli aktif olduğunu düşündüğünüz kişiye takip isteği gönderin, bir süre sonra tekrar takip et butonu görürseniz bilin ki engellenmişsinizdir. Bazen de sistem size otomatik mesaj gönderir, hesabınızın engellendiğini ve nedenini bildirir.

1 gün içinde bin takip, yüzlerce beğeni ve yorum varsa bunu gerçek bir insanın yapmadığı kanısı oluşur ve engellenirsiniz. Geçici Engelin Çözümü Nedir? Eğer siz yukarıda bahsettiğimiz işlemleri kendiniz yaptıysanız ve haksız yere engel yediğinizi düşünüyorsanız çözüm için instagram teknik destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Tabii, iletişimden önce 1-2 gün engelin kalkmasını bekleyebilirsiniz. Eskisi gibi seri takip ve beğeni yapmayı bırakmalısınız, eğer 30-40 kişiyi takip edecekseniz bile günün belirli saatlerinde istek gönderin, aynı dakika içerisinde yapmak tehlikelidir.

Hileli işlemlerden uzak durmalısınız, yoksa hesabınızı tamamen kaybedebilirsiniz. Takip İsteği Atamama Sorunu İnternette Kaynaklanır mı? Sanal alemde yaşayacağınız her sorun internetten kaynaklanabilir.

Takip isteği gönderemiyorsanız bağlantınız zayıftır veya tamamen kopmuştur. Mevcut ekranda önbelleğe kayıtlı olan görüntüdür, o yüzden profili halen görüyor olabilirsiniz.

Problemin internet kaynaklı olduğunu anlamak için kablosuz kullanıyorsanız mobil veriye, 3G kullanıyorsanız da Wi-fi’ye geçerek gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. Eğer halen geçmediyse şebeke kaynaklı bir problem olabilir, bir süre bekleyerek tekrar deneyebilirsiniz. Instagram’da Arkadaşlarımın Paylaşımlarını Beğenemiyorum, Yorum Yapamıyorum Neden?

Instagram’da arkadaşlarınızın fotoğraflarını, videolarını ve diğer paylaşımlarını beğeneme problemi yaşıyorsanız takip isteğinde olduğu gibi hesabınızın engellenmiş olma ihtimali yüksektir. Sorunun çözümü için yukarıda anlattığımız her şey bire bir geçerlidir.

Takipçi sınırından bahsetmiştik, şimdi de beğenilerin sınırı hakkında bilgi vereceğiz. Neden Engel Yedim? Instagram’da gezerken, seri bir şekilde onlarca paylaşıma like atarsanız bir süre sonra beğenememe sorunu yaşarsınız.

Neticede, sistemin botları yapay zekâya sahip, çok saf değiller. Sıra dışı hareketleri anında tespit ederek olası sorunların önüne geçmek için hesapları geçici veya kalıcı engelliyorlar. Ben bu şekilde yapıyorum, 2 güne engelim kalkıyor, sonra aynı şekil devam ediyorum… Bu hatayı kesinlikle yapmayın.

Kaybetmeyi göze alamayacağınız bir hesap değilse, aynı hatayı defalarca tekrar etmek kalıcı ban yemenin en önemli sebebidir. 2 gün içerisinde yanıt alamadıysanız Instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Bir Daha Beğeni Engelli Yememek için Ne Yapmalıyız? Instagram’da bir kere daha beğeni, yorum gibi engelleri yemek istemiyorsanız beğenilerinizi aynı saat içerisine sıkıştırmayın. 1 saatte 60 beğeni yaparsanız yakalanırsınız.

Bu beğenileri 12 saate yayarsanız yasal sınırlarını aşmazsınız ve beğeni engeli yeme ihtimaliniz de azalır. Bazı kullanıcılar, Instagram hesabındaki takipçilerini artırmak için etiket kullanımı abartır.

Onlarca etkilet kullanınca daha fazla takipçi kazanacağını düşünür ama bir süre sonra spam nedeni ile engel yerler. Bu yüzde 3-5 etiket sayısını aşmamaya özen gösterin. Eğer Instagram hesabınıza kolay bir şekilde giriş yapabiliyorsanız engel geçicidir.

Bu yüzden panik yapmanıza gerek yok. Instagram takip edememe, istek atamama, gönderememe sorunu, beğeni ve yorum yapamıyorum, engel yememek için ne yapmalıyım? Gibi sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Çözüm yeterli gelmediyse yorum yazarak destek ekibinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim