Instagram Unf Ne Demek? Unfollow Ne Anlama Gelir?

Artık sosyal ağlarda Instagram unf ne demek neredeyse imkânsız bir hal aldı. Çünkü gerek Instagram özelinde gerekse diğer sosyal mecralarda follow ve unfollow tanımları net olarak bilinmeye başlandı.

Yine de sosyal ağlarla yeni tanışmış insanların büyük çoğunluğu bununla alakalı bazı soru işaretleriyle gündeme gelebiliyor. Öncelikle Follow direkt olarak İngilizce bir terim olmakla birlikte takip etmek anlamına geliyor. Unfollow ise negatifi olarak takip etmemek şeklinde tanımlanabilir.

Bunu sosyal ağlar ölçeğinde düşündüğümüzde birisinin sizi takip etmesi follow etmek, takipten çıkarması ise unfollow etmek olarak adlandırılıyor. Bunun kısaltması ise Unf olarak biliniyor. Instagram unfollow etmek ne demek sorusunun yanıtını aldıktan sonra bu noktada en çok kafaya takılan bir diğer detaya değinebiliriz.

Unf edenleri belirlemek, bunu listeye bakarak görmek ve buna göre aksiyon almak herkesin ortak temennisine dönüşmüş durumda. Ancak Instagram Unf edenleri bulmak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Hatta genel anlamda platformun bu noktada bazı detayları geri planda tuttuğunu bile söyleyebiliriz.

Tıpkı hikâyelerde kimin önce baktığını görememek gibi listede de bizi takipten çıkanlarla ilgili bir bildirim ya da bilgi bulamayabiliyoruz. İşte bu yüzden de bunu manuel olarak kontrol etmek ya da bunun için sunulan aplikasyonlardan, web servislerinden ve eklentilerden faydalanmak zorunda kalıyoruz.  

Instagram Unfollow Sitesi

  Instagram unfollow sitesi olarak adlandırılan ve bu hizmeti sunan çok fazla örneğe rastlayabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde bununla alakalı üçüncü parti uygulama sayısında ciddi bir artış yaşandı.

Yine tarayıcılar eklentilerle bu hizmeti sağlarken geliştiriciler pek çok farklı seçenek sunarak insanların taleplerini karşılamaya çalışıyorlar. Instagram tarafından sunulan ve resmi olarak kullanabileceğimiz bir araç ise yok.

Yani bu Instagram unfollow edenleri bulma sitesi ile bu hizmeti alırken güvenilirliğimizden kendimiz mesulüz. Bunun sorumluluğunu aldığımız sürece büyük bir problemle karşılaşmayabiliriz.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Ancak bu tarz sitelerin arasında da hesapları çalmayı amaçlayan, hesap verilerini ele geçirme amacı güden çok sayıda alternatife rastlamak mümkün. Bir bakıma hangi servisi seçeceğimiz ile ilgili kafa karışıklığı oluşması da bundan kaynaklanıyor.

Öncelikle herhangi bir web servisini, uygulamayı ya da eklentiyi türüne göre ayırmak gerekmiyor. Instagram unfollow bulma işlemini yaparken bizim için güvenliği öne çıkaran en mühim detay hesapla giriş yapma aşamasıdır.

Eğer bir üçüncü parti uygulamaya ya da web servisine kendi kişisel hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor ve sonrasında bu listeye erişebiliyorsanız uzak durmanızda fayda var. Çünkü gizli profiller için geçerli olmasa da aktif olarak herkese açık profillerde Instagram unfollow listesi sunulabiliyor.

Bu şekilde hizmet veren servislere, aplikasyonlara ve eklentilere güvenebilirsiniz. Sizin takip listenizle takipçi listenizi veri olarak alır, karşılaştırarak hangilerinin takipten çıktığını size bir liste halinde sunar. Yine bu hesapları takipten çıkmak istiyorsanız bu uygulamalar üzerinden değil de kendi hesabınız üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.  

Followers Unfollowers Nedir?

  Followers Unfollowers ne demek diyorsanız bu terime daha sık rastlamaya başlamışsınız demektir. Ortaya çıktığı nokta olarak baktığımızda aslında sizi takip etmeyen fakat sizin takip ettiğiniz insanları ifade eden bir cümledir. Bunu anlamak için yukarıda da belirttiğimiz seçeneklere yönelebilirsiniz.

Elle kontrol etmek halen daha en güvenilir yöntem olsa da Instagram unf bulma işleminde yüksek takipçi sayılarında bunun pek mümkün olmadığını vurgulamalıyız. Dolayısıyla otomasyona alınmış bir şekilde sistem tarafından bunların tespit edilmesi hem zamandan hem de efordan kazanılması anlamına geliyor. Sizi takip etmeyenleri takipten çıkarmayı düşünmüyorsanız bu işlemin bir amacı olmadığını da vurgulayalım. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram UNF Ne Demek?

Instagram kısaltmalarından olan UNF, aslında unfollow kısaltılmasıdır. Uzun zamandır pek kullanılmıyor ama yine de geriye dönük merak edenler olabilir.

Followers Unfollowers Nedir?

Followers anlamı takipçiler demektir. Unfollowers ise tam tersi takip etmeyenlerdir. Sizi takip eden birini takipten çıkardığınız zaman onu Unfollow etmiş olursunuz. UNF kısaltılması da takip etmemek demektir.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim