İnstagram Uygulaması Yükleniyor Açılmıyor Hatası Çözümü 2023

İnstagram uygulaması yükleniyor ama açılmıyor sorunu on binlerce kişinin başına geliyor. Uygulamanın açılmama nedenleri ve çözümü hakkında size kısa bilgiler vereceğiz.

İnstagram Uygulaması Neden Açılmıyor?

İnstagram uygulaması açılmıyor sorunu her mobil cihaza göre farklılıklar gösterir. Android ve iOS için nedenler ve çözümler farklı olabilir. Android’te instagram açılmıyor sorunu daha sık yaşanmaktadır ve temel nedeni ön bellek sorunudur. Uygulamanın, Play Store’un ön belleğini temizlemek açılmama sorununun çözümüdür. Android cihazlarında instagram uygulaması neden açılmıyor, giremiyorum, yüklenmiyor sorunlarına çözümü resimli olarak aktaracağız. Öncelikle; resimde olduğu gibi Android yüklü mobil cihazınızdan ayarlar bölümüne giriş yapın, ardından uygulamalara tıklayın.

Telefonunuzdaki yüklü bütün uygulamaları görmek için üst kısımdan tümü yapmayın unutmayın. Ardından “Google Play Store” uygulamasına gideceğiz. Açılan sayfanın en alt kısmında “durdurmayı zorla” bölümüne tıklayın.

Bu aşamadan sonra, durdurmayı zorla alanı ile aynı yerde depolama bölümü var. Buraya giriş yapacağız. Sağ alt kısımda yer alan “ön belleği temizle” seçeneğine tıklayacağız. Böylece olası instagram giriş yapamıyorum, uygulama çalışmıyor sorununu çözeceğiz.

İlk çözüm bu kadar. Halen instagram açılmıyor, giremiyorum diyorsanız ikinci adıma geçelim. Tekrardan telefonumuzun “ayarlar ve uygulamalar” bölümüne girelim. Tüm uygulamaları seçmeyi unutmayın.

Aşağıdaki tüm uygulamalar içerisinden, “Google Play Store” yerine “Google Play hizmetleri” bölümüne tıklayacağız. Karşımıza diğer resimli anlatımdaki gibi durdurmayı zorla alanı gelecek. Aynı işlemleri burada da yapacağız.

Bu aşamadan sonra pil bölümünün altında yer alan “depolama” birimine giriş yapalım. Aynı şekilde “Google Play Hizmetleri” için ön bellek temizleme işlemi yapmamız gerekiyor.

Buradaki ön bellek temizle işleminin ardından instagram girişi tekrar deneyin. Uygulama açılmıyor sorunu halen çözülmediyse farklı alternatif çözümlere göz atalım. Biz sorunun köküne inmek için uygulamanın kaynağındaki ön belleği temizledik. Bir de instagram uygulamasının ön belliğini temizlemeyi deneyelim. Adımlar yukarıdaki ile aynı şekilde ilerliyor. Ayarlar ve uygulamalar alanına gidiyoruz.

Bu sefer, uygulamalar içerisinden, açılmıyor problemi yaşadığımız uygulama olan instagram’ı seçiyoruz. Görselde olduğu gibi, alt kısımda durdurmayı zorlaya basıyoruz.

İnstagram Uygulaması Açılmıyor  

İnstagram Uygulaması Açılmıyor İnstagram işlem yapmayı durdurdu. Şimdi aynı yere gelecek bu sefer depolama alanına, ikinci olarak da ön belleği temizle diyoruz.

  • İnstagram uygulaması açılmıyor sorunu son yaptığımız işleme rağmen sürüyorsa diğer problemlerde olduğu gibi cihazımızı yeniden başlatalım.
  • Açma kapama tuşuna sürekli bastığınızda ya yeniden başlatma ve kapatmak için seçenek çıkar ya da kendiliğinden yeniden başlar.
  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Başka sayfalarda rahatça geziyorsunuz ama instagram açılmıyorsa mobil cihazınızda veya uygulamanızda sorun vardır.
  • Ailenizin veya arkadaşınızın telefonundan kendi hesabınıza giriş yapmayın deneyin.
  • Bilgisayardan instagram girişi yaparak da sorununun nedenini anlayabilirsiniz.

İnstagram uygulaması açılmıyor, giriş sorunu yaşıyorum çözümleri yukarıdaki gibidir. Konu ile ilgili teknik desteğe ihtiyacınız varsa yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim