Instagram Video Kim İzledi? İzleyenleri Görme Hilesi Var mı?

Instagram video kim izledi hususunda fikir danışan çok fazla içerik üreticisi olduğunu fark ediyoruz. Aslında bu konu ciddi bir merak konusuna dönüşmüş durumda. Özellikle son yıllarda üst üste gelen algoritma güncellemeleri bunun daha da ilgi çekici hale gelmesini sağladı.

Örneğin eskiden bunu çok net bir biçimde gözlemleyebiliyorduk. Çünkü izleyicileri tıpkı beğeni gibi görmek mümkün hale geliyordu. Ancak ne yazık ki artık bunu yapabilmek Instagram kanadında mümkün değil.

Instagram videoları izleyenleri görme ile ilgili bilgileri 2016 yılı itibariyle kaldırdı. Bunun yer aldığı güncelleme çok sayıda köklü değişikliği de beraberinde getiriyordu. Ki çoğunlukla kişisel verilerin korunması, kişisel gizlilik gibi alanlarda yoğunlaşan bir güncellemeyle karşılaşmıştık.

Dolayısıyla bir video paylaştıktan sonra bu videoyu kaç kişini izlediğini görüntüleyerek etkileşimi hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Ancak videoyu izleyenlerin kimler olduğuna dair bir bilgi alamıyoruz. İşte bu yüzden herkesin ilk merak ettiği konuların başında da Instagram video izleyenler nasıl görülür geliyor.

Ancak bunun sosyal medya devi tarafından verilen bir bilgi olmadığının altını çizmeliyiz. Tabii ki sosyal ağlarda da web üzerinde de pek çok farklı yöntemle bunun mümkün olduğunu ifade eden seçenekler var. Ne yazık ki aktif ve resmi bir biçimde doğrulanmış bir verinin asla paylaşılmadığını, paylaşılsa zaten kişisel olarak videoyu paylaşan kişinin bu veriyi kullanabileceğini vurgulamak gerekiyor.  

Instagram Video İzleyenleri Görme Hilesi

  Instagram videoyu kimler izledi kısmında yalnızca sayının olması ve izleyenlerin bir listesine ulaşamamak yeni bir durum değil. 2016’dan beri bir video içeriği kimlerin izlediğine dair aldığımız tek bilgi 24 saat içerisinde kaybolan hikâyeler özelliğinde saklı.

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Hatta bununla alakalı bile pek çok soru işareti ortaya çıkabiliyor. Örneğin hikâyeyi kim ne zaman gördü ve bu izleyenlerin sıralaması neye göre yapılıyor gibi çoğaltılabilecek çok sayıda soru işareti var.

Ne yazık ki Instagram video görüntüleyenleri görme hilesi gibi çok sayıda uygulama ya da web servisiyle karşılaşsak da buna ilişkin somut bir adımın atılmadığını hatırlatalım. Instagram böyle bir veriyi dışarıdan bir şirketle ya da üçüncü kişilerle paylaşmadığından ötürü asla bu verilerin gerçek olup olmadığıyla alakalı emin olamayabilirsiniz.

Hatta tam tersine hesap güvenliğinizi riske atacak pek çok uygulama ve web servisi olduğundan da rahatlıkla söz edebiliriz. Çünkü bu tarz aplikasyonlar ya da web servislerinde genellikle algoritma açığı kullanılarak bu verilerin elde edildiği iddia edilir.

Yine de bunun çok düşük bir ihtimal olup hesap erişiminize erişmek adına uygulamayı yüklettiklerini ifade edebiliriz. Teknik olarak Instagram videoyu izleyenleri görme ile ilgili şu sıralar uygulanabilecek herhangi bir teknik ya da güvenilir yöntem bulunmuyor.  

Instagramda Görüntüleme Neden Görünmüyor

  Instagram görüntüleme kısmı yapılan bir güncelleme sonrasında kaldırılarak kişisel bir gizlilik durumuna dönüştürüldü. Artık hiçbir kullanıcı izlediği bir video için teşhir olmamaya başladı. Ki zaten hedeflenen amaç buydu. Keza kişisel gizliliğe dair en önemli adımlardan birisi olarak anılıyordu.

Tıpkı diğer sosyal ağlarda ya da Youtube üzerinde olduğu gibi, fotoğrafları gördüğümüz gibi, tamamıyla anonim bir biçimde sosyal ağda vakit geçirmek mümkün hale getirildi. Kişisel gizlilik her ne kadar birincil kıstas olsa da tabii ki büyük bir reklam ağı olduğundan içerik üreticilerin bununla alakalı verilere ihtiyaç duyduğu bilinen bir gerçektir.

Pazarlama açısından değerli olan bu veri ise izlenme sayısıyla kullanıcılara sunuldu. Instagram videoyu görenler kim sorusunun yanıtı ise sonsuza kadar saklı kalacak gibi duruyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Video Kim İzledi?

Instagram video kim izledi herkes tarafından merak edilse de ne yazık ki bunu görme şansınız bulunmuyor. Eskide mümkündü ama güncelleme ile artık değil. Aslında bilinmemesi daha sağlıklı. İnsanları gruplandırmak, ayrıştırmak gibi kötü bir yanı vardı.

Instagram Video İzleyenleri Görme Hilesi Var mı?

Instagram üzerinden yayınlanan videoları görmek için çeşitli web siteleri ve programlar hazırladıklarını iddia edenler var ama ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Eğer, basit bir programla yapılabilir olsaydı, Instagram ve Facebook’un güvenilirliği sorgulanır, kişisel gizlilik haklarını koruyamadığı ortaya çıkar ve bu durumda birçok kullanıcısını kaybedebilirdi. Bu yüzden izleyenleri görme hilesi diye bir şey yok. Bu tür programlar hesabınızın çalınmasına neden olabilir.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim