Instagram Video Otomatik Açılıyor Nasıl Kapatılır?

Instagram Videolar Otomatik Açılıyor Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram gezintisi yaparken birden videolar otomatik olarak oynamaya başlıyor. Ani sesten hoşlanmadığınız için otomatik açılma ayarını kapatma isteği duyabilirsiniz.

Tabii, işin bir de ekonomik boyutu var. Instagram; bazı özellikleri eklerken, güncellerken kullanıcıların davranışlarını hesaba katar. Eğer, otomatik video oynatma kapalıyken izlenme oranları azalırsa Instagram ve takipçisi çok olan kişiler için iyi bir durum olmaz.

Bu yüzden uygulamayı ilk yüklediğiniz videolar kendiliğinden açılır. Bazen çok eğlenceli ve ilgimizi çeken gönderilerde otomatik oynatma özelliği işimize yarıyor. Ortamın sessiz olduğu bir yerde ise bu dezavantaja dönüşüyor.

Mobil veriniz kısıtlıysa otomatik oynatma mutlaka kapalı olmalıdır, çünkü kotayı en fazla tüketen içerik videolardır. Instagram kullanıcılarına bu konuda da seçenekler sunmaktadır. İsteyen kullanır, istemeyen kullanmaz.

Resimli olarak anlatacağımız otomatik video kapatma ayarları ile artık gereksiz veri tüketiminden, fazla faturalardan kurtulacaksınız.

Instagram Otomatik Video Kapatma Ayarı Resimli Anlatım

Instagram videolar otomatik açılıyor sorununu çözmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapın, alt alta 3 çizgi olan yere tıklayın ve ayarlara giriş yapın.

İkinci adımda karşımıza gelen sayfadan hesap yazan yere giriş yapın ardından gelen bölümdeki hücresel veri kullanımına tıklayın.

Bu aşamadan sonra karşımıza bir buton gelecek. “Daha az veri kullan” yazılı yerin yanındaki alan gri ise kapalı, mavi ise açıktır.

Aktif hale getirdiğiniz zaman, mobil veri kullanma sırasında artık videolar otomatik olarak oynatma yapamaz. Özellikle HD kalitesindeki videolar öyle büyük boyutludur ki, 1 GB internetinizin bile aynı gün bittiğine şahit olabilirsiniz.

Resimli anlatımdaki ayarları yaparak var olan kotanızı koruyabilir, faturalı kullanılıyorsanız herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız. Kablosuz ağa geçiş yaparsanız videolar kendiliğinden çalışmaya devam edecektir.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Bunun için Instagram ek bir seçenek sunmamıştır. Dünya’nın birçok noktasında Wi-fi kullanımlarında kota sorunu olmadığı için böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamış olabilir.

Instaram’ın popülerliğini koruması, kullanıcısı sayısı ve izlenme oranlarını artırması için kendi lehine işlemler yapması olağan karşılanabilir. Otomatik oynatmada sizi rahatsız eden husus eğer sesse, bir videodaki sesi kapatmanız, sonraki gelecek tüm videolardaki seslerin de kısılmasını sağlayacaktır.

Instagram otomatik video oynatma sorunu ile ilgili verdiğimiz çözüm işinize yaramadıysa Instagram önbellek temizlemeyi deneyin. Alternatif olarak; giriş çıkış yapabilirsiniz, güncellemeleri kontrol edebilirsiniz, son olarak uygulamayı silip tekrar yükleyip otomatik video oynatma ayarını kapatabilirsiniz. Hala çözülmediyse yorumlara yazarak teknik destek ekibinden yardım isteyebilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim