İnstagram'da Bilinmesi Gereken İpuçlar 2023

İnstagram dünyasında yeniyseniz paylaşım öncesinde bazı ipuçlarına ihtiyacınız olacak. Size vereceğimiz tavsiyeler hesabınızın hızla büyümesine yardım olacak önerilerdir. İlk olarak neden İnstagram? Buradaki amacınız nedir?

Bireysel kullanıcı olarak yapacağınız paylaşımların; süslü, etkileyici, dikkat çekici olmasını pek önemseyebilirsiniz. Tabii, buna rağmen bazı ipuçları işinize yarayabilir.

İnstagram’da hesap açma nedeniniz; kişisel blog, işletme, marka tanıtımı ise paylaşımlardaki ipuçları sizin için hayati önem taşır.

Çünkü kullanıcılar takip edecekleri hesabın; işlerine yarayan, anlatılmak isteneni net ve etkileyici aktaran bir hesap olmasını isterler. Telefonumuzdaki bir gönderiyi olduğu gibi paylaşmak her zaman fayda etmeyebilir.

İnstagram’da Yapılacak En Etkileyici Gönderiler için İpuçları

İnstagram hesabı açtınız, gönderilerinizi etkileşimini artırmak istiyorsunuz. Çok sade bir paylaşım, takipçilerinizin içeriğe göz atmadan bile es geçmesine neden olur.

  • Fotoğraf, video veya canlı yayın yapacaksanız, görüntü kalitesi en net konumdayken çekim yapın.
  • Fazla yer kaplamasın, sadece görsünler yeter, demeyin.
  • İnstagram verilerine baktığımızda kaliteli görsellerin ve videoların etkileşim oranlarının daha iyi olduğu kanıtlanmıştır.
  • Paylaşımınız bir şeyler anlatmalı, takipçiler baktığında evet, beni yansıtıyor, bu tam bana göre, diyebilmeli.
  • Görsellerde canlı renkler kullanın, dikkat çekici bir başlık ya da cümle yazın.
  • Satış yapıyorsunuz, büyük harflerle ve canlı renklerle şooook kampanyaaaa yazdığınızda, takipçileriniz bu kadar büyük ne indirimi var? Diye merak edip gönderiyi incelemeye başlayabilirler.

Ne Çok Sade Ne Çok Süslü Paylaşım Yapmayın

Yukarıda instagram paylaşımlarının çok sade olmaması gerektiğini söylemişti. Aynı şekilde abartısı da olumsuz algı uyandırır. Gönderinin her köşesinde ayrı bir süsleme, filtre kullanımının çok abartılması gözü yorar ve takipçileri hoşuna gitmez.

Araştırmalar doğal olanların daha çok talep gördüğünü ortaya koyuyor. Örneğin: bir ürün satıyorsunuz, internetten ya da başka bir yerden bulduğunuz ürün fotoğrafını paylaşırsanız takipçiler etkilenmez. Orijinal çektiğiniz, doğal ürünler daha çok kitleye hitap eder ve satışlarınızın artmasını sağlar.

İnstagram'da Bilinmesi Gereken İpuçlar

İnstagram için Önemli İpucu! Güncel Olayları Takip Edin

Kişisel blog, işletme, marka tanıtımı veya diğer her şey için takipçi sayınızı, popülaritenizi artırmanın en iyi yolu güncel trendleri takip etmektir. Herkesin etkileşimde olduğu bir konuyu hesabınızda paylaşarak büyük bir kitle toplayabilirsiniz.

Sizin gündemi takip eden bir hesap olduğunuzu gördüklerinde arkadaşlarını etiketlerler ve takipçi sayınız katlanarak artmaya başlar. Güncel olayları takip etmek sadece paylaşım yapmak için değildir. Özel olarak üretim yaparak ürün satışı yapıyorsanız, dönemin popüler eşyalarını göz gezdirin, ürettirin ve satışa sunun. Bunun için çeşitli dergiler, gazeteler takip edebilirsiniz.

Online satış yapan popüler sitelerin en çok satan ürünlerine bakarak yerel ya da ulusal çapta ürünlerin satışını yapabilirsiniz. İnstagram'da Bilinmesi Gereken İpuçlar  aslında saymakla bitmez. Şimdilik bunları dikkate alın. Bizi takip etmeye devam edin, en güncel-trend instagram ipuçlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.  

İnstagram Etiketlerini Nasıl Kullanmalıyım?

  • İnstagram en önemli ipuçlarından biri etiketlerdir.
  • Aşırı etiket kullanımı sayfanızın engellenmesine neden olabilir.
  • 10-20 farklı etiketin size ve instagram sayfanıza hiçbir yararı yoktur.
  • 3-5 bandını geçmemeye çalışın.

İnstagram etiket eklemeden önce, etiketin altında 1000 gönderiden az, 1000+ gönderi gibi ifadeler görürsünüz. O alanda kaç tane paylaşım yapıldığını ifade eder. Çok olan yerlerde rekabet çoktur ama aranma hacimleri de fazladır. Kendi stratejinize göre hareket edebilirsiniz.

DM Cevaplarını Aksatmayın Ne Demek ?

İnstagram’da işletmesi olanlar veya açmayı planlayanlar iyi ve kaliteli bir kitleye ulaşmak istiyorlarsa DM yani direkt mesaj bölümünü dikkate almaları gerekir. Çok işe yarayan, satış hacmi iyi bir ürün paylaştınız.

İnstagram takipçi sayınız yeterliyse ya da reklam çıktıysanız muhtemelen DM kutunuz dolacaktır. Anında yanıt vererek onların dikkatini çekebilir, yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

Mesajlar dışında gönderi yorumlarınızı da takip edin.

Takipçiler ile etkileşim kurmak, samimi olmak avantaj sağlayabilir.

Samimiyeti 40 yıllık arkadaşınız moduna getirmeyin, yine de onların müşteriniz olduğunu, belirli saygı çerçevesinde sıcak davranmanız gerektiğini unutmayın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim