Instagram'da Ürün Satışı Nasıl Yapılır ? 2023

Instagram'da Ürün Satışı Yapmak Yasal Mıdır? Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Ürün Satışı Nasıl Yapılır, Instagram kişisel anlarınızı , günlük rutininizi , fotoğraf ve yazılarınızı paylaşmak için ideal bir platform ancak büyük bir kitlenin bu platformda yer alması ticaretinde artık sanal ortamda ve instagramda yoğunlaşması anlamına geldi.

 instagram’da ürün satışı nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir ?

Eğer siz de instagram’ı aktif bir şekilde kullanıyorsanız, son dönemde instagram’da açılan mağaza ve instagram butiklerine mutlaka denk gelmişsinizdir. 

Özellikle ev hanımları, evde yapmış oldukları el işi ürünleri, pasta ve değişik lezzetleri yaparak insatagram’da paylaşıyor ve bu sayede ev bütçesine katkıda bulunuyor.

Aynı bu örneklerde olduğu gibi siz de instagram sayesinde milyonlarca insana ulaşıp ürünlerinizi satmak ve bundan kazanç sağlamak istemez misiniz İnstagram’da ürün satışı nasıl yapılır, bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

Ürün Satışı Nasıl Yapılır

Ürün Satışı Nasıl Yapılır  , Ne satacağınıza karar verin: satışını yapmak istediğiniz ürün kıyafet mi ayakkabı mı yoksa daha spesifik bir şey mi ? ve karar verdiğiniz ürüne uygun kitleyi etrafınıza toplayın.

Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

İnstagram kullanıcılarının yaş aralığı – cinsiyet veya aktif oldukları zamanlar için ufak bir araştırma yapın. Başarılı mağazaları inceleyin. Instagram’da ürün satan alışveriş butik ve mağazalarını inceleyin.

Rakiplerinizin hangi satış strateiileri denediğini gözlemleyin ve siz de kendinizi nasıl en iyi şekilde tanıtır ve ürünlerinizi satarsınız ? sorularını ele alın ve cevaplayın. Fakat rakiplerinizin satış stratejilerini asla kopyalamayın sadece kendinize özgü stratejiler geliştirerek sürekli bir adım önde olmaya özen gösterin.

İnstagram'da Nasıl Ürün Satışı Yapılır ?

İnstagram’da mağaza veya butik açın. Instagram’da akılda kalacak ve sizi özel kılacak bir kullanıcı adı belirleyerek, kendi butik veya mağazanızı açabilirsiniz. Seçeceğiniz isim ne çok uzun olsun ne de anlaşılması zor olsun.

Kolay teleffuz edilen bir kullanıcı adı tercih edin. Kullanıcı adınızda numara kullanmamaya çalışın. Böylece müşterileriniz size ve satmış olduğunuz ürünlere kolayca ulaşabilirler.

Logo’nuzu Profil Fotoğrafı olarak kullanın. Mağaza veya Marka’nıza ait olan logonuzu instagram profil fotoğrafı olarak kullanabilirsiniz. Eğer bir logo’nuz yoksa veya kendiniz logo yapamıyorsanız, bu konuda profesyonel destek alabilirsinz.

Hatırda kalıcı ve sizi yansıtıcı bir logo ile hem daha profesyonel görünür hem de instagram mağazanızı daha tanınır hale getirirsiniz. Ürün Satışı Nasıl Yapılır, Bundan sonraki adım profilinizi düzenlemek , takipçi sayınızı arttırmak , yüksek çözünürlüklü ürün fotoğraflarınızı paylaşmak , ürün bilgileri, kargo ve iletişim bilgilerini eklemeyi sakın unutmayın.

Ürün Satışı Nasıl Yapılır

Tüm bunları yaptıktan sonra yapacağınız son şey müşterilerinizin siparişlerini kargolamak olacaktır. Tebrikler sizin de artık bir İnstagram’da ürün satışı yapabiliyorsunuz

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim