Kullanılmayan Instagram Hesabı Ne Zaman Kapanır?

Çoğunluk tarafından kullanılmayan Instagram hesabı ne zaman kapanır şeklinde bir soru yöneltilebiliyor. Bunun birden fazla sebebi var. Öncelikle çok eski zamanlarda açmış olduğunuz ve artık aktif olarak kullanmadığınız hesapların kapanma tarihini merak ediyor olabilirsiniz.

Artık erişiminizin olmadığı aktif olmayan hesapların silinmesini istiyor olabilirsiniz. Aynı şekilde kullanıcı adı alınmış ancak aktif olmayan bir hesabın kapanmasını ve kullanıcı adınızı bununla değiştirmek istiyor olabilirsiniz.

Tüm bunlar Instagram hesabı ne zaman kapatılır sorusunun yanıtıyla örtüşebilir. Ancak ne yazık ki sosyal medya devinin kullanıcılar için böyle bir hizmet süreci belirlemediğini vurgulamalıyız.

Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Tabii ki algoritma gereği bot hesaplar olarak sunulan sahte hesaplar belirli aralıklarla sistemden temizleniyor. Fakat gerçek kullanıcılar tarafından açılmış olan hesaplara siz silmek istemediğiniz sürece algoritma tarafından dokunulmuyor.

Bu kapsamda hiç giriş yapılmayan, çok eskiden açılmış ve uzun süredir pasif şekilde duran bir Instagram hesabım ne zaman kapanır diyorsanız hiçbir zaman demek mümkündür.

Tabii ki bunun tam aksinin mümkün olduğunu da söylemeliyiz. Keza bazı kullanıcıların hesapları beklenmedik şekilde kapanabiliyor. Eski kullanıcı adları bu şekilde ortaya çıkabiliyor. Fakat bu çok düşük bir olasılık olmakla beraber kendi eski hesabınıza dair yapabileceğiniz bazı çözümlemeler olduğunu da söylemek mümkün.  

Şifresi Bilinmeyen Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

  Eski Instagram hesabımı nasıl kapatabilirim sorusu bununla alakalı bir konu olarak görülebilir. İlk olarak eskiden açmış olduğunuz ve kendinize ait olan kişisel hesabın bilgilerini hatırlamaya çalışın.

Mail adresinizi biliyorsanız ve erişiminiz varsa şifresini sıfırlayabilir, giriş yaparak kaydı silme moduna alabilirsiniz. Aynı zamanda mail adresini bilmiyor olsanız bile kullanıcı adını yazarak şifre sıfırlama seçeneklerine erişebilirsiniz. Bunların hiçbirisini hatırlamıyor fakat hesabın kapanmasını istiyorsanız bir yol daha mevcut.

Instagram hesabını kapatma talebi oluşturarak yardım birimiyle iletişime geçebilirsiniz. Şikâyet kısmından beni taklit ediyor ya da bu hesap benim ve erişimim yok seçeneklerini kullanarak talebinizi iletmeniz mümkün.

Sistem biraz ağır işlemekle beraber olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş alacağınızı garanti edebiliriz. Tabii ki sonrasında sizden kimlik teyidi ve eski hesabınızda kayıt anında verdiğiniz bilgilerle uyuşması talep edilecektir.

Eğer verdiğiniz kimlik detayları hesapla uyuşmuyorsa kapatılma gerçekleşmez. Bunun haricinde de bazı özel servisler belirli bir ücret karşılığında eski veya kapatılmak istenen hesapların blokesini sağlayabiliyor.

Tekrardan kullanıcı adının kullanılabilirliği ile ilgili garanti verilmemesine karşılık ücret karşılığında bu servislere başvurulabilir. Zira Instagram kullanılmayan hesapların kapanma süresi ile ilgili hiçbir detay sunmamaktadır.

Hatta Facebook çatısı altında olan bir sosyal ağ olduğundan Facebook’ta bulunan ömür boyu hesabınızın açık kalabileceği ifadesini burada da gözlemlemek mümkün olabilir. Teknik olarak hiçbir zaman pasif bir gerçek kullanıcı hesabının kapanması gibi bir durum söz konusu olmayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Kullanılmayan Instagram Hesabı Ne Zaman Kapanır?

Kullanılmayan Instagram hesaplarının ne zaman silineceği hakkında net bir tarih yok. Instagram yetkilileri genelde sahte hesapları belirli aralıklarla temizliyor. Bunlar genelde aktif olmayan hesaplardan oluşuyor. Siz de uzun süre kullanmazsanız bot hesap olarak algılanarak silinmesi mümkün ama kesin değil.

Şifresi Bilinmeyen Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Şifresi bilinmeye ve sıfırlama işlemi de yapılamayan Instagram hesabını kapatmanın tek yolu Instagram destek merkezine talepte bulunmaktır. Hesap silme için bu linki inceleyebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim