Linkedin Aramada Görüntülenme Nedir? Aramada Göründünüz!

Linkedin Aramada Görüntülenme Nedir, Ne Anlam İfade Ediyor?

Linkedin sosyal ağına katılım sayısı ülkemizde giderek artmaktadır. Telefonunda uygulaması bulunanlara aramada görüntülenme bildirimi geliyor ama nedir, ne anlam ifade eder? Merak ediyoruz.

Linkedin, iş ve çalışan bulma konusunda efsaneleşmiş bir platformdur. Herkesin aklında kariyer.net yer etse de sosyal medya kullanımı bu alışkanlığı da değiştirmeyi başarmıştır.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu site ve uygulamanın ücretli sürümü daha detaylı arama şansı sunduğundan aramada görüntülenme bildirimleri alma şansınız da artacaktır. Linkedin Aramada Profil Görüntülenme Ne Demek?

Linkedin profiliniz işveren ya da iş arayanlar tarafından aramada görüntülenir ve size bildirim gelir. Alelade bir kullanıcının sizin profilinizde gezdiği anlamına gelmemektedir. Siz, yetkinliklerinize göre Linkedin bilgilerinizi doldurursunuz, şirketler kendine uygun bir arama yaptığında sizin profilinizi gezer.

Size de aramada görüntülenme bildirimi gelir. Linkedin profiliniz ne kadar genişse, tecrübeniz ne kadar fazlaysa görüntülenme sayınızı artırma ihtimaliniz yükselir.

Örneğin: Siz bir sosyal medya uzmanısınız, Facebook, Instagram, Pinterest gibi platformlarda çalışmalar yapıyorsunuz. Yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar hakkındaki bilgileri detaylı şekilde doldurursanız sosyal medya uzmanına ihtiyaç duyan şirketler Linkedin üzerinden arama yaptığı zaman sizi bulacaktır.

Linkedin Aramada Görüntülenme Bildirimi Kimlere Yarar Sağlar? Linkedin aramaları iş ve personel arayanlara yarar sağlar. Şirketi için en iyi çalışana sahip olmayı kim istemez? Tabii ki her işveren ister.

Linkedin Beğeni Satın Al

Linkedin Takipçi Satın al

Linkedin Sayfa Takipçisi Satın Al paketlerimize de göz atabilirsiniz.

Premium özelliğini kullanan şirketler ayrıntılı arama yaparak milyonlarca kişi içerisinden kendine uygun olanları listeler. Mesaj veya telefonla ulaşarak iş görüşmesine çağırabilirler. Son dönemlerde freelance, yani evden çalışma yaygınlaştı.

Linkedin üzerinden bu özelliklere sahip kişilere ulaşıp hemen işe alım yapabilirsiniz. Bu çalışma şekli çalışan için verimli, işveren içinse düşük maliyetlidir. Linkedin arama görüntülenme bildiriminin faydasına bir de iş arayanlar için bakalım.

Günlük ya da haftalık görüntülenme potansiyelinize bakarak sizin işinizle ilgili ne kadar talep olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer umduğunuz kadar aramada görüntülenme bildirimi alamıyorsanız çevrimiçi ya da örgün kurslara katılarak yeni sertifikalar alabilir, kendinizi geliştirerek rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Kendi mesleğinizle ilgili iş aramaları azsa geliştirmek yerine tamamen farklı sektöre de yönlenebilirsiniz. Ülkemizde eğitiminin dışında farklı iş yapan çok sayıda kişi var. Önemli olan yapacağınız işten keyif almak ve en iyisini yapabilmektir.

Yeni uzmanlığınızı kazandıktan sonra Linkedin profilinizi güncelleyin, aramada görüntülenme bildirimlerinin arttığını göreceksiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim