Markalar Neden Linkedin’de Yer Almalı?

Markaların Linkedin’de Yer Alma Sebepleri Nelerdir?

Linkedin dünyada profesyonel olarak milyonlarca iş insanının bir arada olduğu bir platform. Ülkemizde değeri geç farkedilen ve şu an için bile hala yeteri kadar ilgi görmeyen linkedin’in temel çıkış noktası işveren ve iş arayan kişilerin kurumsal bir şekilde iletişim halinde olduğu bir alandır.

Bu yüzden iş arayanlar için profil nasıl bir prestijse firmalar için de önem kazanan bir kriterdir. Profil firmanızın bir vitrini gibidir. Sizi araştırmak isteyen kişi ve kurumlar profilinize girdiğinde popüler ve firmanızı hitap eden bir sayfa ile karşılaşmalıdır.

Birçok iş ilişkilerinin linkedin üzerinden yürütüldüğünü düşünürsek markaların linkedin’de yer aldığını anlayabiliriz. Tüm iş , reklam, Pazar, hedef kitle gibi gibi birçok alanda linkedin’in fırsatlarından yararlanabilirler.

Markalar Linkedin’de Neden yer almalı?

Firmalar;

  • Linkedin Premium’un ücretsiz kullanımı sayesinde sayfalarına kimlerin girip incelediğini görebilir ve bunu bir fırsat haline dönüştürebilirler.
  • Linkedin’de firmalar için kullanım kolaylığı sağlayan bir diğer kriter: Inmail premium hesaptaki en güçlü önemli araçlardan biridir. İletişim bilgisi olmadan Linkedin’deki başka biri ile iletişim kurmanızı sağlar. Filtreler sayesinde dilediğiniz kişilere InMail mesajları gönderebilirsiniz. Üstelik bu kişiler 7 gün içerisinde size cevap vermezse bir adet daha InMail mesaj göndermebilirsiniz.
  • Likedin Premium ile anahtar kelimeler , güncel firmalar, konum ve sektör gibidar alanlı aramalar yaparak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.
  • Linkedin dünya genelinde birçok sektörün bulunduğu bir platform olduğu için işletmeniz için bir hesap açıp profilinizi zenginleştirip bağlantılarınızın sağlam ve sektörünüze uygun uygun olması size linkedin dışında da iş ortakları edinmenize aracılık edecektir.
  • Yaptığınız paylaşımlar, kullandığınız dil sizinle bağlantıda olacak kişileri harekete geçirebilir ve aynı zamanda diğer sosyal medya platformlarında da kendi sayfanızın tanıtımını da yapabilirsiniz

Markanız ile ilgili gruplara katılıp iş ilişkilerinizi zenginleştirip aktif olmayı da unutmayın kim bilir klasik bir iş sohbetinden nice iş ortaklığı yapacağınız bir firma ile tanışabilirsiniz Aynı zamanda linkedin firmalara ;

  1. İşe alım süreçlerine yardımcı olur
  2. İnsanlar arasında bir marka bilincinin oluşmasına zemin hazırlar
  3. Kurumun kendi kültürünü insanlara aktarmasına aracılık eder
  4. Kurumun kampanyalarını, hareketlerini kitlesine duymasına olanak sağlar
  5. Kurumun markasının etrafında bir topluluğun oluşmasını sağlar

Linkedin Beğeni Satın Al

Linkedin Takipçi Satın al

Linkedin Sayfa Takipçisi Satın Al paketlerimize de göz atabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim