Instagram Ne sıklıkla paylaşım yapılmalı? 2023

Instagram'da Paylaşım Yapma Sıklığı Ne Olmalıdır?

İnstagram'da ne sıklıkla paylaşım yapılmalı? , Hepimizin her an ulaşabildiği internetle birlikte artık sosyal medya platformlarını daha sık kullanıyoruz.

Olay fotoğraf çekmeye de dönünce en sık kullandığımız platformlardan biri de instagram oluyor hepimizin bir veya birden fazla instagram hesabı var. hatta doğmamış bebeğin bile sosyal medya hesabı var. (Hiç abartı yok. Ultrason fotosu paylaşanları çok gördüm .

Peki sosyal medyada paylaştığımız her bir gönderinin tüketim ömrü olduğunu biliyor musunuz? Her bir gönderinin bir paylaşım ömrü var ve bu ömür sandığımız kadar uzun değil.

Aslında yapılan bu araştırma sayesinde hangi platformda, ne sıklıkla paylaşım yapabiliriz ortaya çıkıyor. İnstagram için bu süre 21 Saattir. aslında çok sık kullanmamıza rağmen bu süre bence fazla.

Yani paylaştığınız bir gönderiniz 21 saat sonra rafa kaldırılıyor. Peki biz ne yapacağız popülerliğimizi her zaman korumak için İnstagramda günde 2 tane gönderi paylaşmamız yeterli olacaktır. Ne eksik ne fazla…. bu konuda hemfikir olduğumuza göre ne zaman paylaşım yapmalı ona da değinmeden yazımızı bitirmeyelim.

İnstagram'da ne sıklıkla paylaşım yapılmalı?

Her gün için paylaşım saatlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Pazartesi günü yeni bir haftaya başlangıç ve işe gitme ve herkesin bildiği pazartesi sendromundan dolayı aksam 19.00 ile 23.00 arasında paylaşım yapmak etkileşim verimliliğini arttıracaktır.

Salı günleri özellikle sabah saatleri 07.00-09.00 ile öğleden sonra 16.00 dan sonra paylaşılan gönderiler yine etkileşim zenginliği sağlayacak saatlerdir.

Organik Instagram Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Organik Instagram İzlenme Satın Al 1000 Türk İzlenme 29.99 TL

Organik Instagram Beğeni Satın Al 100 Türk Beğeni 9.99 TL

Organik Instagram Türk Takipçi Satın Al 500 Takipçi 49.99 TL

Organik Instagram Takipçi Satın Al 250 Takipçi 19.99 TL

Organik Instagram Aylık Otomatik Beğeni Satın Al 3000 Beğeni 114.99 TL

Organik Instagram Haftalık Otomatik Beğeni Satın Al 1000 Beğeni 39.99 TL

Çarşamba günleri haftanın ortasında birçok kişinin yorgun olduğu günlerdir, iş ve okul çıkış saatlerinde fotoğraf paylaşımı yapılabilir. Cuma günü haftanın son günü olduğu için birçok kişi işlerini bitirmek ve tatile odaklanmak istediği için paylaşımlara dikkat etmek gerekir.

Ertesi gün tatil olacağı için insanlar vakitlerini dışarda geçirmek isteyebilir bu yüzden paylaşımları 01.00 – 20.00 saatleri arasında yapmak daha uygun olur. İnstagram'da ne sıklıkla paylaşım yapılmalı? 

Cumartesi ve Pazar günü insanların sosyal medyadan uzak durduğu tatilin tadını çıkarmak için gezdiği günlerdir. Bu yüzden paylaşımların cumartesi günü 00.00 ile 02.00 arasında ki zaman dilimi değerlendirilebilir. Pazar günü ise ertesi günün okul ve iş için başlangıç olması sebebiyle paylaşım yapılmaması tavsiye edilmektedir.

İnstagram'da ne sıklıkla paylaşım yapılmalı?

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim