Para Kazandıran Sosyal Medya Platformu 2023

   

Para Kazandıran Sosyal Medya Platformu Hangisidir?

Para Kazandıran Sosyal Medya Platformu  , Milyonların hayatının değişmez bir parçası olmasının yanı sıra, bu platformlar insanlar için adeta yeni bir sektöre dönüşmüş durumda.

Sosyal medya fenomenlerinin, yaptıkları tatil, gittikleri mekan, kısa bir tabiriyle hayatlarını sosyal medyada paylaşarak bir servetin sahibi oluyorlar. Peki nasıl oluyor bu durum.

İşte The Economist'in derlemiş olduğu veriler sayesinde Youtube'dan Snapchat'a, Facebook'tan Twitter ve Instagram'a kadar hangi platformun ne kadar kazandırdığı ortaya çıktı.

YouTube'da 7 milyondan fazla takipçisi olan hesaplar ortalama olarak 300 bin dolar kazanıyor. Facebook aynı takipçi sayısına sahip fenomenler için 187 bin dolar, Instagram aynı takipçi sayısı için ise 150 bin dolar ödüyor.

Bu platformların yanı sıra Snapchat'ten paylaşım yapanlar ortalama 60 bin dolar kazanç sağlayabiliyor. Tweet atarak dünyaya seslenen bunun içinde Twitter'ı tercih edenler 60 bin dolar kazanabiliyor. 

Hangi Ünlü Sosyal Medyadan Daha Fazla Para Kazanıyor?

Para Kazandıran Sosyal Medya Platformu  , İnternet ve sosyal medya günlük hayatın kaçınılmaz ve olmazsa olmaz durumları arasına girmiştir. Bu durumda para kazanma yöntemleri arasına girmiştir.

Peki insanlar sosyal medya üzerinden nasıl para kazanabiliyor ve hangi ünlü ne kadar para kazanıyor şöyle bir inceleyelim. Bir paylaşım ile dünyaya ulaşabilen sosyal medyadan ünlüler de nasibini almış durumda.

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo İnstagramda 143 milyon takipçiye sahip. Kim Kardashian Snapchat, Facebook ve Instagram hesapları üzerinden 224 milyon insanla iletişime geçiyor.

Selena Gomez'de sosyal platformlardan para kazanan ünlüler arasında yer alıyor. İnstagram'da 144 milyon takipçisi olan Gomez'in bir paylaşımı için 380 bin 985 sterlin ödeniyor.

Instagramda 118 milyon takipçisi bulunan Beyonce, hamilelik fotoğrafı ile gündeme oturmuş ve bu fotoğraf paylaşımı için 10 milyon beğeni almıştı.

Beyonce sosyal medyada paylaşmış olduğu bir fotoğraf için 3.7 milyon lira kazanıyor. 96,5 milyon takipçiye sahip Kendall Janner 2016 yılındaki kazancı 10 milyon dolar ve paylaşımlarıyla takipçilerinin üstüne takipçi katmaya devam ediyor.

Paylaşımlarda Dikkat Çeken Nedir? 

Para Kazandıran Sosyal Medya Platformu, Herkesin kendi ilgi alanını yakından takibe alabileceği sosyal medyada, insanlar ne gibi paylaşımlarda bulunuyor ve bunlardan en çok hangileri dikkat çekiyor.

Sosyal medyada paylaşmış olduğunuz şey her ne olursa olsun belli bir kitleye sesleniyorsa ve ilgi duyduğunuz ya da merak ettiğiniz bir tarafa sesleniyorsa bu paylaşım sizin için önemli olabiliyor.

Misal olarak köpek seven bir insan için yapmış olduğunuz köpek paylaşımları her zaman için ilgileri dinç tutacaktır. Tadı kaçmadığı sürece tabiki. Sevdiğiniz ve alaka duyduğunuz bir sporla alakalı bir paylaşımda sizi cezp edecektir şüphesiz. Bu nedenle sosyal medyaya paylaşılabilecek paylaşımları sınırlandırmak pek de doğru değildir. 

En popüler sosyal medya araçları için En Çok Para Kazandıran Sosyal Medya Aracı

 

 

  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim