Pinterest Alışveriş Nasıl Yapılır? Kıyafetler Nereden Alınır?

E-ticaret sektörünün ciddi bir büyüme kat etmesiyle beraber Pinterest alışveriş nasıl yapılır konusunda da büyük bir arz talep oluştu. Pek çok sosyal mecrada buna benzer özellikler, shop ya da store gibi satış odaklı alanlar görmeye başladık.

Pinterest ise bu aşamada ilk harekete geçenlerden birisi olarak uzun süredir bu özelliği aktif bir biçimde sunuyor. Dolayısıyla alışveriş yapma deneyimini test etmeniz hali hazırda mümkün diyebiliyoruz.   Yalnızca bunun için bazı kriterleri bilmeniz gerekiyor.

Çünkü teknik olarak bir sosyal ağ olan ve satış noktasında da yalnızca altyapısını kullanma özelliği sunan bir mecradır. Yani Pinterest alışveriş yapma ile ilgili aktif bir alan sunuyor olsa da bu alışveriş aslında yalnızca bu aracılık sayesinde gerçekleşmiş oluyor.

Teknik olarak ürünler Pinterest tarafından satılmıyor ya da ürün gönderimleri, ödemeler ve hatta iade durumları sosyal ağ tarafından düzenlenmiyor. Yalnızca bunun gerçekleşebilmesi adına hizmet sağlayıcı bir rol üstleniyor.  

Satış içinse bir satıcı programı oluşturuyor. Güvenilir, kendisini kanıtlayabilen ve aynı zamanda kaliteli hizmet vereceğini doğrulayan mağazaları onaylıyor. Böylece Pinterest alışveriş özelliği aslında gayet güvenilir bir hal almış oluyor.

İletişim konusunda her zaman satıcı ile alıcı arasında bir bağ kurulmasını önerdiğini, bu aşamada satış ve alışlarda hiçbir sorumluluk kabul etmediğini ise vurgulamadan geçmemeliyiz.  

Pinterest doğrulanmış satıcı programı ismi verilen bir alan var ve eğer satış yapmak istiyorsanız buraya dahil olmanız gerekiyor. Ayrıca site üzerindeki satış pinleri direkt olarak bu programa dahil olan güvenilir mağazalarda tanımlanıyor.

Bu kullanıcıların memnun kalması için önemli bir adım iken mavi rozete sahip olan sayfalar dışında hiçbir sayfaya itimat etmemeniz gerektiğini hatırlatmak gerekiyor. Satış noktasında pek çok farklı alternatif yol sunduğu ise bir gerçek. Bu yönüyle de internetten alışveriş noktasında önemli yapı taşlarından birisine dönüştüğü aşikâr.  

Pinterest Kıyafetleri Nereden Alınır?

  Pinterestten sipariş nasıl verilir diye merak edenlerin en şaşırdı nokta buranın bir alışveriş sitesi olmadığını fark ettikleri andır. Özellikle site üzerinde yer alan ürünler ve bunlarla ilgili bize hizmet sunan satıcılar bu aşamada açıklama yapmak zorunda kalabiliyorlar.

Platform sizi pin yardımıyla doğrulanmış bir satış sayfasına yönlendiriyor. Bu genellikle satıcının kendi güvenilir e-ticaret sitesi olabiliyorken aynı zamanda tanımlanmış Pazar yerleri de olabiliyor.   Aynı şekilde Pinterest nasıl satış yapılır noktasında da birden fazla alternatif yöntem sunulduğunu vurgulamadan geçmemeliyiz.

 

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

  • Arama Sonuçlarından Alışveriş

Pinterest hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapacağınız arama sonucunda karşınıza çıkan ekran mağazaları da gösterecektir. Arama sonrasında ekranın üst kısmında mağaza etiketi gördüyseniz tıklayarak ürün pinlerine ulaşabilirsiniz.

  • Pano İle Alışveriş

Bir panoya girdiğiniz zaman üst kısımda pinleriniz alanının hemen yanında yer alan mağaza ikonunu görebilirsiniz. Ürün pinleri mağaza ikonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacaktır.

  • Pin İle Alışveriş

Karşınıza çıkan bir pin eğer satış yapan mağazaya aitse hemen altında alışveriş ibaresini görebilirsiniz. Bu size benzerlerini satın al olarak görünür. Tıkladığınızda ürün pinlerine ulaşabilirsiniz.

  • Alışveriş Listesi İle Alışveriş

Alışveriş listesi bir noktada kaydedilenlere attığınız ürün pinlerini içermektedir. Her ürün pini alışveriş listesine eklenen yeni bir seçenek olarak çıkar. Dolayısıyla kaydedilenler üzerinden alışveriş listesine geçerek sitede satın al bölümüne tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

  • Fikir Pini İle Alışveriş

Pinterest Fikir pini alanına tıklayın. Bu alanda bir etiket sembolü göreceksiniz. Eğer etiket sembolü varsa satın alınabilir olduğunu anlayabilirsiniz. Tıklamanızla beraber sağa doğru bir ok işaretiyle karşılaşacaksınız.

Karşınıza direk satıcının satış sitesine yönlendiren bağlantı çıkacaktır. Yani teknik olarak Pinterestten nasıl ürün alınır derken ürünü satıcının sitesinden alacağınızı söyleyebiliriz. Pinterest bu noktada yalnızca satıcı ile alıcı arasındaki köprü görevi görüyor.

Siz ürünü pinler üzerinden buluyorsunuz, güvenilir bir mağaza olduğunu doğrulayarak satıcının sitesine ulaşıyorsunuz. Siparişi oluşturma, satın alma, ödeme, kargo, teslimat gibi tüm aşamalar bu noktada satıcının satış yaptığı sitede gerçekleşiyor.

Ancak yine de Pinterest alışveriş özelliği yalnızca belirli kıstasları yerine getiren işletme hesapları için aktif ediliyor. Yani güvenilirlik ve kalite her zaman önemseniyor. Zaten sorunsuz bir alışveriş deneyiminin yıllardır yaşanıyor olması bundan kaynaklanıyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Alışveriş Nasıl Yapılır?

Pinterest alışveriş son zamanlarda çok yaygınlaştı. Zaten görsel bazlı bir sosyal medya sitesi olduğu için ürünler daha dikkat çekici hal alıyor. Güvenilir satıcı ibaresi gördüğünüz kişilerle iletişime girerek istediğiniz alışverişi hızlıca yapabilirsiniz.

Pinterest Kıyafet Nereden Alınır?

Pinterest kıyafet satın almak için öncelikle aradığınız kıyafet ile ilgili arama yaptın ve gördüğünüz paylaşımların bir satıcıya ait olduğundan emin olun. Sonra iletişime geçerek satın alabilirsiniz. Güvenli alışveriş için Pinterest sitesinde satış yapan kişinin gerçek bir web sitesi var mı kontrol edin. Sonra web sitesinin ismini şikayet etme sitelerine yazarak aratın ve güvenilirliğini doğrulayın.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim