Pinterest Beğeniler Nerede? Panolarımı Nasıl Görürüm?

Etkileşimlerinizi merak ediyorsanız Pinterest beğeniler nerede diyebilirsiniz. Bu aslında iki farklı şekilde de açıklanabilir.

Çünkü sizin panolarınızı ve pinlerinizi etkileşime geçerek beğenenler ya da sizin takip ettiğiniz panolar bu anlama gelerek araştırılabilir. İşte bu yüzden de hepsini tek bir potada eritmek en doğrusu olacak.

Pinterest beğeniler aslında bir noktada takip ettiğiniz panolar, re-pin yaptığınız görseller olarak karşımıza çıkıyor. Bu bir noktada kaydedilenler olarak da farklı bir görüşle değerlendirilebiliyor.

Pinlerinizi görüntüleyebilir ve daha önceden hangi pinleri hangi detaylarla paylaştığınızı inceleyebilir, pano düzenlemesi yapabilirsiniz.

Aynı durum Pinterest beğenilerini nasıl görürüm sorusunda panolar için de söz konusu olabiliyor. Dolayısıyla panoları görüntülemek, düzenlemek ve aynı zamanda silmek ve gizliliğini ayarlamak yine mümkün oluyor.

Burada da yine kendi pinlerinizle oluşturduğunuz panolar, başka görselleri eklediğiniz veya katkıda bulunduğunuz panolar bir arada görüntüleniyor.  

Pinterest Beğendiğim Videolar Nerede?

  Pinterest beğendiğim videoları nasıl görürüm konusuna da açıklık getirmek şart. Öncelikli olarak sorunsuz bir kullanıcı paneline sahip olması her içeriğe anında ulaşmanıza olanak tanıyor.

Buna pinler, panolar ve tabii ki video gibi alternatif içerikler dahil. Tümünü profiliniz üzerinde yer alan kısımdan görüntüleyebilirsiniz.

Görüntülemek dışında burada düzenlemeler yapmak, yayınladığınız içerikleri değiştirmek, gizliliğini özelleştirmek gibi dokunuşları yapmanız yine mümkün. Takip ettiğiniz veya sizi takip eden kullanıcıları analiz ederek bu noktada da onların panolarına, pinlerine ve sizin beğenilerinize odaklanabilirsiniz.

Bunların tümü kolayca yapılabildiğinden dolayı en kolay kullanılan sosyal mecralardan birisine dönüşebiliyor.

Pin, re-pin ve pano gibi farklı terimlerle gündeme gelmesi, daha özgün bir kullanım standardına sahip olması gibi pek çok ayrıntı ilk etapta soru işaretlerine yol açabiliyor.

Fakat Pinterest nasıl kullanılır diyen birisinin tüm işleyişi algılaması ve buna uygun aksiyonlar alması birkaç günü bulmamaktadır. Özellikle yönlendirmeler ve her noktaya erişim noktasında büyük bir gelişime sahiptir.  

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Pinterest Panolarımı Nasıl Görebilirim?

  Pinterest panolarım nerede hususunda da bazı soru işaretleri almak mümkün. Bunun için yine çok basit bir yönergeden söz etmeliyiz.

Çünkü kullanıcı hesabınız olan profilinizde takip ettiğiniz hesaplardan şimdiye kadar yaptığınız pinlere, re-pinlerinizden beğendiklerinize, sizi takip edenlerden panolarınıza kadar her şeye anlık olarak erişim sağlayabilmektesiniz.   Pinterest pano görüntüleme işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Eğer akış ekranındaysanız herhangi bir pinin alt kısmında gözüken kısma tıklayın.
  • Panoyu açabilmek için pano başlığına ve ardından kullanıcı adı bölümüne geçerek tekrardan pano başlığına dokunun.

  Aynı zamanda panolar yalnızca akış ekranında değil arama usulüyle de bulunabilir. Pinterest pano arama işlemini yaparken şunu uygulayabilirsiniz.

  • Arama ekranına bir terim yazın ve sağ kısımdaki tercihler butonuna tıklayın.
  • Burada yalnızca panolar kısmını seçin ve aramanızı yapın.
  • Kaydedilen pinlerinizin tamamı da bu arama ekranında pano olarak karşınıza çıkacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Beğeniler Nerede?

Pinterest beğeniler ya da pin olarak kaydettiğiniz gönderiler hangi panoya kaydederseniz orada yer almaktadır.

Örneğin; teknoloji panosu oluşturdunuz, iPhone ile ilgili bir görseli kaydet dediniz. Muhtemelen teknoloji olanı seçmişsinizdir. Hesabınıza giriş yapıp panolar bölümüne tıkladıktan sonra kaydettiğiniz, beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz.

Pinterest Panolarımı Nasıl Görürüm?

Pinterest hesabınıza giriş yaptıktan sonra standart bir akış sayfası ile karşılaşırsınız. Sağ üst köşede yer alan profil resmine tıkladığınızda bütün pano ve pinleri görebilirsiniz. Hatta tüm pinler alanından karışık olarak da görebilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim