Pinterest Fotoğraf Nasıl İndirilir? Gif Video ve Toplu Resim İndirme

Pinterest fotoğraf nasıl indirilir konusunda da pek çok kişinin merak ettiği detaylar var. Hali hazırda fotoğraf üzerine kurulmuş ve keşfetmeye, kategorize etmeye ve depolamaya yönelten bir sosyal ağ olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Tüm işlevlerde fotoğraflar, videolar ve görsel içerikler öne çıkıyor. Bu durumda da hoşunuza giden bir fotoğrafı pinleyerek saklayabileceğiniz gibi aynı zamanda harici diskinizde de tutmak isteyebilirsiniz. Bazen bilgisayarınıza indirmek, bazen ise telefonunuzun galerisinde her zaman bulunmasını istediğiniz bir fotoğrafa sahip olmak gayet doğal.

Bunu yaparken Pinterest nasıl fotoğraf indirilir sorusunu sormanız ise sitenin işleyişi bakımından önemli. Normal şartlarda internette bir fotoğrafa sağ klik yaparak indir demek sorunu çözebilir. Ancak sosyal ağda bunun yüksek kalitede çözünürlükle indirme opsiyonu bulunuyor. Bunu yapabilmek içinse şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Pinterest hesabınıza giriş yapın
  • Herhangi bir pinin üzerine tıklayarak görseli açın
  • Pini açtıktan sonra görselin yanında çıkan üç nokta simgesine tıklayın
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden görüntüyü indir seçeneğiyle devam edin.
  • Kaydet diyerek telefonunuza ya da bilgisayarınıza içeriği indirin.

  Bu noktada görselin yanında yer alan üç noktaya ister masaüstü cihazınız ya da mobil cihazınızın tarayıcısından web sürüm olarak erişin, isterseniz mobil cihazınızda uygulama üzerinden erişin. Android ve iOS için de aynı yolu takip ederek görselleri indirebilirsiniz.  

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

 

Pinterest Fotoğraf İndiremiyorum

  Pinterest fotoğraf indir seçeneğini herkese açık bir özellik olarak sınırsız bir kullanımla sunmaktadır. Ancak bu bağlamda bazı kullanıcıların farklı sorunlarla karşılaştığına şahit olabiliyoruz.

Eğer görüntüyü indirmek istiyorsanız fakat indirme işlemi başarısız oluyorsa bunun birkaç sebebi olabilir. Stabil bir internet bağlantısına sahip olamamak bunun genel sebepleri arasındadır.

İndireceğiniz dosyaya yeterli seviyede bir depolama alanına sahip olmamak yine bir seçenek iken aynı zamanda alternatif içeriklerde de indirememe sorunu yaşayabilirsiniz.

Ancak genellikle Pinterest fotoğraf indiremiyorum diyenlerin sayısı yok denecek kadar azdır. Çünkü video ve diğer içeriklerin indirme işlemleri henüz aktif olmamakla beraber fotoğrafların tümü harici diske kayıt edilebilir şekilde sunulur.  

Pinterest Video İndirme

  Pinterest fotoğraf indirme işlemi hızlı bir biçimde yapılabildiğinden dolayı bunun için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. İndirme sorunu yaşayanların ortak şikâyetlerine bakıldığında da karşımıza bu sonuç çıkabiliyor.

Çünkü video ve hareketli görsellerde format olarak görsel içerikler farklı bir kategoride karşımıza çıkıyor   Bu nedenle de Pinterest video indirme özelliğini aktif konuma getirmiyor. Yani video yanında da yer alan üç nokta simgesine tıkladığınızda herhangi bir şekilde karşınıza video indir seçeneği çıkmıyor.

Aynı durum ise bazı farklı içerik grupları için de geçerliliğini koruyor. Mesela aynı şekilde fikir pini indirmek istediğinizde de böyle bir imkânla karşılaşmıyorsunuz. Karusel pininin parçası olarak nitelendirilen pinlerde de indirme işlemi sağlanamıyor. Yani teknik olarak fotoğraf indirmek için elinize fırsat olsa da diğer içeriklerde platform tarafından sağlanan bir seçenek yok.  

Pinterest Gif İndirme

  Pinterest GIF indirme işleminde ise görüntüyü indir seçeneğini üç noktaya tıkladığınızda size sunuyor. Herhangi bir ses dosyası içermeyen, birkaç görüntünün birleşmesinden oluşan bu ufak hareketli görsel dosyaları kolayca indirmeniz sağlanıyor.

Eğer indirme işlemi için üç noktaya tıkladığınızda bir indirme butonu göremiyorsanız formattan ötürü kısıtlanmış içerikler arasında yer alıyordur. GIF formatı için herhangi bir indirme kısıtlaması bulunmuyor.  

Pinterest Toplu Resim İndirme

  Pinterest toplu fotoğraf indirme konusunda da büyük bir talebin hedef noktası oluyor. Çünkü yeni bir internet projesi ya da benzeri fikirlerde bolca görsele ihtiyaç duyulabiliyor. Pano sisteminden dolayı kategoriyle alakalı çok sayıda fotoğrafı aynı noktada görüntüleyebiliyoruz.

Buna sahip olmak istediğimizde ise ne yazık ki tek tek hepsinin üç nokta kısmından görüntüyü indir dememiz gerekiyor. Bunu daha kolay bir biçimde yapmak istediğimizde ise karşımıza üçüncü parti uygulamalar çıkıyor.

Tabii ki Pinterest toplu resim indirme özelliği olmadığından dolayı bu üçüncü parti uygulamalarda güvenilirliğimiz tamamıyla kendi kontrolümüzde olacaktır. Haliyle güvenmediğiniz bir uygulamayı ya da web servisini kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bu kapsamda en önemli noktalardan birisi sunulan hizmetin farklı aplikasyonlarla bize iletilmesidir. Mobil ya da masaüstü olarak kullanılabilecek bu tarz uygulamalar ise tavsiye edilmemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Pinterest fotoğraf indirmek için hesabınıza giriş yapın. İndirmek istediğiniz görüntüye ait Pine tıkladıktan sonra “…” işaretleri alana tıklayın, burada karşınıza görüntüyü indir seçeneği çıkacak. Bilgisayara ya da Android – iOS telefonunuza indirebilirsiniz.

Pinterest Toplu Resim İndirme Mümkün mü?

Maalesef, indirmek istediğiniz her fotoğrafı tek tek indirmeniz gerekiyor. Pinterest’te paylaşımlar birbiriyle bağlantılı olmadığından ne yazık ki böyle bir şansınız bulunmuyor.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim