Pinterest Giriş Nasıl Yapılır? Hesaptan Çıkma Yolları

Pinterest giriş nasıl yapılır konusu standart bir biçimde sosyal ağların hepsinde gördüğümüz şekilde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla burada karşımıza çıkan en önemli unsur yaşanabilecek sorunlar ya da farklı cihazlarla yapılacak girişlerdir.

Aksi takdirde yalnızca kayıt olurken belirlediğiniz bilgileri ya da platformun sağladığı kısayolları kullanarak giriş yapılabiliyor. Bu ise direkt olarak kullanım kolaylığı sağlayan bir faktöre dönüşüyor. Eğer aktif olarak hesabınızı kullanıyorsanız ve sürekli aynı cihazlarla erişim sağlıyorsanız bunun için Pinterest giriş yap seçeneğinde iki kolaylık sunuyor.

  • Facebook ile Giriş Yap
  • Google ile Giriş Yap

Bu iki seçenekle mevcut cihazınız üzerinden aktif olan Facebook ya da Google hesabınızla tek tıkla giriş yapmanız mümkün oluyor. Ki aynı zamanda e-posta ile kayıt olanlar için de giriş modülü son derece basit görünüyor.

Pinterest giriş sayfasında e-posta adresi kısmına kayıt anında yazdığınız mail adresinizi girdikten sonra belirlemiş olduğunuz parolayı da yazarak giriş diyebilirsiniz. Mobil cihazlarla giriş yaparken iOS işletim sistemi kullanan bir cihazınız varsa aynı zamanda Apple kimliğinizle de giriş yapabiliyorsunuz.

Yani iPhone ve iPad kullanıcıları direkt olarak Apple ile devam et seçeneğiyle tek tıkla giriş yapabilir. Web, Android ve iOS sürümlerinin tümü aynı giriş standardına sahip.  

Pinterest Oturum Açmadan Giriş

  Pinterest oturum açmadan giriş ile ilgili taleplerin genel sebebi platformun kendisine has bir gizlilik yapısının olmasıdır. Bir arama sonucu listelendiğinde size o aramayla ilgili tüm pinler ve panolar gösterilir.

Ancak siz arama sonuçları arasında aşağıya indikçe sistem size üye olmanız ya da giriş yapmanız gerektiği uyarısını verir. Dolayısıyla giriş yapmayan misafirler ya da kullanıcılar teknik olarak sosyal ağın tüm içeriğinden faydalanamazlar.

İşte bu yüzden de Pinterest oturum açma sorunu olarak öne çıkan bu durumla karşılaşılır. Fakat oturum açmayla alakalı olarak böyle bir düzenleme ya da seçenek bulunmamaktadır. Yani oturum açmadan giriş yapmanıza olanak tanıyacak bir sisteme sahip değildir.

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Eğer tüm içeriğe erişmek istiyorsanız bunun tek yolu hesabınıza giriş yapmaktır. Eğer daha önceden kayıt olmadıysanız Pinterest giriş yapma aşamasından önce kaydol seçeneğine tıklayarak birkaç saniyede hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Burada ister e-posta adresi ile ister Facebook, Google ya da Apple kimliğinizle tek tıkla hesabınızı açabilir, aktivasyonun ardından tüm içeriği görüntüleyebilirsiniz.  

Pinterest Çıkış Yap

  Pinterest giriş işlemlerinin dışında hesaptan çıkış yapmak isteyen kullanıcı sayısının da arttığı gözlemlenebiliyor. Bunun ana sebepleri ise gönderilen bildirimler gibi duruyor. Aslında uygulama direkt olarak seçili bildirim ayarlarını tüm kullanıcılar için aktif tutuyor.

Ancak hem Android hem de iOS mobil işletim sistemi için bu bildirimlerin düzenlenmesi, özelleştirilmesi ve oldukça kullanışlı hale getirilmesi mümkün kılınıyor. Haliyle sırf bildirimlerden dolayı hesabınızdan çıkış yapmanıza ya da bu sosyal ağı kaldırmanıza gerek yok.

Yine de bir veya birden fazla hesap kullanan herkesin çıkış yapma noktasında talepleri karşılanabiliyor. Kişisel veya işletme hesabına sahip olmanız fark etmeksizin web sitesi üzerinden de mobil uygulama üzerinden de çıkış işlemini birkaç ufak adımda yapabilirsiniz.

Pinterest çıkış yap seçeneği için eğer web tarayıcıdaysanız üst köşede yer alan aşağı bakan ok işaretine tıklayın ve çıkış yap deyin. Eğer mobil uygulama kullanıyorsanız hem Android hem de iOS için sol üst köşeye konumlandırılmış olan profil fotoğrafına dokunun ve ardından çark simgesiyle ayarlar kısmına gidin. Hemen çıkış yap diyerek oturumunuzu sonlandırabilirsiniz.

Bir işletme hesabından çıkış yapmak istiyorsanız Android için profilinizin sol üst köşesinde yer alan çarktan çıkış yap seçeneğine ulaşırken, iOS için profilinizdeki sağ üst köşeden çıkış yap seçeneğine erişebilirsiniz.

Ayrıca profilinizin üzerine geldiğinizde ikincil bir hesabınız varsa ya da ek işletme hesabınız varsa bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Dolayısıyla Pinterest hesabından çıkış yapmak için hesapların tümü için aynı adımların uygulanması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Giriş Nasıl Yapılır?

Pinterest giriş için diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi mail ile kayıt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha kolay giriş için Google veya Facebook hesabınızla otomatik olarak Pinterest kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pinterest Hesabından Çıkış Nasıl Yapılır?

Pinterest hesabınızda çıkış için, web sitesindeki sağ üst köşede yer alan aşağı ok tuşuna basın ve çıkış yap seçeneğine tıklayın. Telefondan çıkmak için sağ alt köşeden yer alan insan ikonuna tıklayın ve çıkış yapın.

 

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim