Pinterest Görsel Arama Nasıl Yapılır? Kişi Arama Yapma

Tamamıyla görsellere odaklanan bir sosyal ağ olarak Pinterest görsel arama yapmanın ne kadar kolay olduğunu size adım adım anlatacağım.

Artık arama motorları ve diğer sosyal mecralarda da görselle arama yapmak son derece popülerleşmiş durumda. Bu bağlamda Pinterest görsel arama için sunduğu imkânı daha da zenginleştirerek kullanıcıya somut bir katkı sunuyor.

Platform tümüyle görsel tabanlı bir sosyal medya deneyimi yaşatmayı amaçladığından pinlenmiş olan gönderiler ya da belirli bir kategoriye ait panolar için arama yapmayı biraz daha öne çıkarmayı umuyor.

Bunu yaparken bir görsel gördüğünüzde direkt olarak üzerinden de arama yapabilmenizi mümkün kılıyor. Eğer arama yapmak istiyorsanız direkt olarak şu adımları takip edebilirsiniz.

Pinterest Görsel Arama Adım Adım Nasıl Yapılır?

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın.
 • Herhangi bir pinin üzerine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan butonlardan görsel arama seçeneğiyle devam edin.
 • Karşınıza direkt olarak o pin ve benzeri kriterleri taşıyan sonuçlar çıkacaktır.
 • Ayrıca ekranın arka planına tıklayarak ara dediğinizde de tüm sonuçlar listelenecektir.

Pinterest görselle arama yapma aşamasını direkt görsel üzerine konumlandırılmış olan buton yardımıyla yapıyor. Bu yüzden de sorun yaşatmadan her kullanıcın aradığına erişmesini mümkün kılıyor. 

Pinterest Lens Nedir? Fotoğraf Arama Nasıl Yapılır?

Pinterest lens, fotoğraf aramada çığır açan bir yenilikdir. Çektiğiniz fotoğraftaki benzer ürünleri, kıyafetleri, yemekleri, takıları, aksesuarları, ev eşyalarını... Aklınıza gelebilecek her şeyi Pinterest'te kolayca bulabilirsiniz.


Pinterest’te Lens Kullanımı Adım Adım

 1.     Android iOS veya diğer uygulamalardan Pinterest hesabınızdan arama düğmeisne basın
 2. .   Kamera işaretine tıklayın.
 3.     Çekeceğini fotoğrafa fokus yapmak için biraz büyütün ya da direk eşyaya tıklayın.
 4.     Kaliteli şekilde fotoğraf çekimini tamamlayın, işlemler bu kadar.
 5.     İsterseniz daha önce çekilmiş fotoğrafları da kullanma şansına sahipsiniz.

   
Çektğiniz ya da seçtiğiniz fotoğrafların, kaliteli ve anlaşılabilir olması gerekir. Ortam ışığı da yeterli olmalıdır. Aksi taktirde Pinterest lens özelliği fotoğrafı doğru algılamayabilir.

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Pinterest Arama Nasıl Yapılır?

  Pinterest arama nasıl yapılır diyenler içinse iki farklı seçenekten söz edilebilir. Tabii ki bir pin yardımıyla istediğiniz veya ilgilendiğiniz görsel üzerinden arama yapma şansına sahipsiniz.

Bunun diğer bir yolu ise arama metni yazarak ilgili görsellere ulaşmak. Ki arama kutucuğunun hemen yanında yer alan ve tercihlerinizi belirleyebileceğiniz kısım sayesinde de pin veya pano olarak özel arama yapabilirsiniz.

Pano seçimi yaptığınızda o kategoriye ait ve sizin arama kelimenizle alakalı oluşturulmuş tüm panolar listelenecektir. Böylece daha fazla seçeneğe ulaşma şansınız olacak. Ki ek olarak Pinterest araması yapmak istediğinizde bu kriterleri boş bırakarak hem pinleri hem de panoları bulabileceğinizi vurgulayalım

. Pinterest’te görsel aramak için yalnızca site üzerindeki arama kriterlerini kullanmak zorunda da değilsiniz. Aynı zamanda arama motorlarında da yaptığınız aramalarda pek çok içeriğe aynı anda ulaşabilirsiniz.  

Pinterest’te Kişi Arama Nasıl Kullanılır?

  Pinterest’te kişi arama noktasında da kullanıcı bulabileceğinizi vurgulayalım. Burada kullanıcının tüm panolarını ve pinlerini bularak inceleyebileceğiniz gibi profiline de göz atabilirsiniz.

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın.
 • Pinterest arama kutucuğuna kişinin kullanıcı adını veya adını yazın.
 • Çıkan sonuçlar arasından en uygun olanına tıklayın.
 • Aramanızı daha da kolaylaştırmak için arama kutusunun yanında bulunan tercihler kısmından kişiler seçeneğini seçmeyi unutmayın.

Eğer Pinterest arama yapma aşamasında bunu pano, pin ya da kişiler olarak seçerseniz daha hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Görsel Arama Kısaca Nasıl Yapılır?

Pinterest görsel arama için hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor. Herhangi bir pinin yani gönderinin üstüne tıklayın, görsel arama butonuna basın, tıkladığınız pin ile alakalı görseller karşınıza gelecektir.

Pinterest Kişi Arama Kısaca Nasıl Yapılır?

Pinterest kişi arama için hesabınıza girdikten sonra arama alanına bulmak istediğiniz kişinin hesap adını veya kullanıcı adını biliyorsanız yazın, çıkan listeden eklemek istediğiniz kişiyi seçin.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim