Pinterest Kaydedilenler Nerede? Gizleme ve Silme

Pinterest kaydedilenler nerede konusu özellikle pek çok kullanıcının merak ettiği bir faktör. Çünkü diğer sosyal ağların tamamından farklı bir yapıya, kullanıma, kullanım amacına sahip olduğundan aradığınız kriterlere hemen ulaşamayabilirsiniz.

Daha doğrusu basit bir arayüz ile kullanıcı dostu bir kullanıma sahip olmasına karşılık diğer sosyal mecralardan farklı olması bu karışıklığa yol açabiliyor.   Dolayısıyla neyin nerede olduğuna dair bir rehbere ihtiyaç duymanız son derece normal.

Pinterest kaydedilenler bölümü ise aslında pano olarak adlandırılan alanlardır. Kategoriye bağlı olarak oluşturacağınız panolarla daha fazla kişiye erişebilir, ilgi alanlarına göre direkt hedef kitleyle buluşabilirsiniz.

 

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

 

Kaydedilenlere ise yine panolarınız üzerinden erişmeniz mümkün.  Pinterest kaydedilen panolar nerede diyorsanız burada da iki seçeneğiniz var. Eğer mevcut bir panoyu siz oluşturduysanız bunu oluşturduğunuz panolar arasında bulabilirsiniz.

Ayrıca panolar takip edilebilir ve yeni içeriklere bu şekilde ulaşılarak etkileşim elde edilebilir. Eğer bir pano oluşturmak ve içerisine kaydettiklerinize sonra bakmak istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Pinterest hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize tıklayın.
 • Ardından sağ kısımda göreceğiniz + simgesinin yanında bulunan sembole tıklayın.
 • Pano seçerek devam edin ve bir isim girin.
 • Dilerseniz tarih ekleyerek tarihler kısmından özelleştirme yapabilirsiniz.
 • Bu panoyu gizli tut seçeneği size özel bir içerik olacağından dolayı insanlarla paylaşmak istiyorsanız bu seçeneği pasif konumda tutun.
 • Oluştur dediğinizde panonuz aktif olacak ve içerisine pinlemeye başlayabileceksiniz.

Pinterest Panolarım Gözükmüyor

  Eğer mevcut panolarınızı görmek istiyorsanız bunu kolayca yapabilirsiniz. Ancak panoların yerini biliyorsanız ve bu panolar arasında aradığınızı bulamıyorsanız bu kez birkaç yanlış yapmış olabilirsiniz. Hepsinin çözümü için sırayla ilerleyeceğiz. Pinterest panolarım nerede diyenler için şu yolun izlenmesi yeterli olacaktır.

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın.
 • İlgili panoyu temsil eden bir arama metnini yukarıdaki arama kutucuğuna yazın.
 • Arama yapmadan evvel sağ kısımda bulunan tercihlerden pano seçimiyle devam edin.
 • Karşınızda listelenecek olan tüm panolar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.
 • Ayrıca pano listelendikten sonra içerisine girip pinleri görüntüleyebilirsiniz.

  Eğer yaptığınız aramaya rağmen panonuzu bulamıyorsanız yanlışlıkla yapabileceğiniz birkaç aktivite var. Bu pini veya panoyu silmiş olabileceğiniz anlamına gelebilir. Aynı zamanda panoyu arşivlemiş olabileceğiniz gibi panoyu yalnızca kendinize özel bir ayarla açmış olabilirsiniz.

Bu gizlilik gereğince dışarıdan birinin ya da bir hesabın bulmasını engelleyecektir.Yine topluluk kurallarına uygun olmayan pinler sebebiyle panolar ya da bazı pinler kaldırılmış olabileceğinden dolayı mail kutunuza gelen bildirimleri mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü Pinterest pano gözükmüyor şikâyeti için genellikle böyle bir sorun söz konusu olabiliyor.  

Pinterest Kaydedilenleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle Pinterest kaydedilenleri silme noktasında direkt olarak panoyu silme şansı tanıyor. Bunu yaparken ise iki farklı seçenek söz konusu oluyor. Dilerseniz arşivleyebilir ve sonrasında da geri getirerek kullanımınıza devam edebilirsiniz.

Ayrıca bunun dışında da bazı kriterleri göz önüne almak gerekiyor. Mesela direkt silinen veya sistem tarafından kaldırılan panolar tekrardan geri getirilmemektedir.   Eğer Pinterest arşiv nerede diyorsanız profilinizin el alt kısmına göz atabilirsiniz.

Burada listelenmiş olan panolarınızın da altında yer alan arşivlenmiş panolara ulaşabileceğinizi vurgulayalım. Eğer bir pin silmek istiyorsanız bunun içinse şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın ve profilinize geçin.
 • Herhangi bir panoya tıklayarak silmek istediğiniz pini bulun.
 • Sileceğiniz pini açın ve sonrasında düzenle simgesine tıklayarak devam edin.
 • Hemen sol kısımda sil butonunun belirdiğini göreceksiniz.
 • Sil dedikten sonra size bundan emin olup olmadığınız sorulacak. Onaylayarak kaydedilen pini silebilirsiniz.

Pinterest Kaydedilenleri Gizleme Yolları

  Pinterest kaydedilenleri gizleme noktasında pek çok farklı seçenek sunabiliyor. Bunu pano oluştururken yapabileceğiniz gibi aynı zamanda mevcut bir pano üzerinde de yapmanız mümkün kılınıyor.

İlk olarak bir pano oluşturacağınız zaman isim ve tarih belirttikten sonra bu panoyu gizli tut ibaresini görebilirsiniz. Bunu seçmeniz halinde pano yalnızca size özel olarak gösterilir ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez.

Aynı durum mevcut panolarınız üzerinde de gerçekleştirilebilir. Pinterest pano gizleme işlemi içinse panolarınız arasından hangisini gizlemek istiyorsanız üzerine gelip düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra yapılabilir.

Düzenleme ekranında bu panoyu gizli tut seçeneği yine karşınızda belirecektir. Böylece uzun zaman önce açtığınız, herkesin görüntüleyebildiği ve içerisine pinlerinizi yerleştirdiğiniz bir panonun da gizlilik ayarını değiştirmiş olursunuz.

Bu panoyu gizli tut seçeneğiyle devam ettikten sonra aşağıda yer alan bitti butonuna basarak onaylamayı unutmamak gerekiyor. Aksi takdirde Pinterest pano gizlilik ayarları değişmeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Kaydedilenler Nereye Saklanır?

Pinterest kaydedilenler için hesabınıza girin ve artı simgesinden panoya tıklayın. Buraya isim girin ve istediğiniz pini kaydedin. İşte, bu şekilde oluşturduğunuz pano isimlerine tıklayarak içerisinde kayıtlı bütün pinleri de görebilirsiniz. Başkasının pinini hangi panoya kaydettiyseniz oraya bakın, hatırlamıyorsanız panoları gezmeniz gerekmektedir.

Pinterest Kaydedilenler Nasıl Silinir?

Pinterest kaydedilenleri silmek için panoya girip pine tıklayın ve düzenle butonuna basın. Buradan silme işlemini kolay ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim