Pinterest Nasıl Kayıt Olunur? 2 Hesap Birden Açma

Bir görsele ulaşmak istediğinizde mevcut panoları görüntülemek için Pinterest nasıl kayıt olunur sorusunu sormanız gerekebilir. Çünkü platform üye olmayan misafirlere bir noktaya kadar görseller sunduktan sonra giriş yapma zorunluluğu sunuyor.

Böylece insanların daha görsel bulabilmek, koleksiyonlarını yaratabilmek ve depolama alanı olarak kullanabilmek için kayıt olarak bir hesap oluşturması gerekiyor. Bunun içinse kayıt aşamasına dair bazı soru işaretleri olabiliyor.

Öncelikle Pinterest kayıt ol sayfası giriş ekranıyla tümleşik bir yapıya sahip. Dolayısıyla sitenin sağ üst köşesinde yer alan giriş yap veya kaydol seçeneğine tıkladığınızda karşınıza bir giriş modülü çıkıyor.

Bu modülde ise kaydol kısmının olmaması ve diğer arka plana erişemeyeceğiniz ufak bir pencerede açılması sorunların başlangıç noktası olabiliyor. Oysa oldukça kolay bir biçimde kaydınızı açabilirsiniz.

Kaydınızı açmak için giriş modülünde yer alan e-posta ve şifre ya da Facebook ve Google ile giriş aşamalarının alt kısmına bakmanız yeterli olacaktır. Burada hala Pinterest’te değil misiniz ve kaydol ibarelerini göreceksiniz. Kaydol dediğinizde ise karşınıza kayıt formu çıkacak.

 • Giriş sayfasının alt bölümünde yer alan kaydol butonuna tıklayın.
 • Size sunulan üç farklı kayıt seçeneğinden birisini seçin.
 • Facebook veya Google ile kaydol seçeneğiyle çok hızlı bir biçimde hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Kendiniz hesabınızı oluşturmak istiyorsanız bunun için e-posta adresi ile devam et seçeneğini seçmelisiniz.
 • Sizden talep edilen bilgiler ise yalnızca e-posta adresi, bir parola, yaş olarak görünüyor. Bu üç bilgiyi girdikten sonra direkt olarak hesabınıza giriş yapmış olacaksınız.
 • Ardından e-posta adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı aktif edebilir ve pinlemeye başlayabilirsiniz.

E-posta ile Pinterest kaydol süreci birkaç saniyenizi alabilir. Aynı şekilde Google ve Facebook hesaplarınız üzerinden de otomatik olarak tek tıkla hesabınızı oluşturma özgürlüğüne sahipsiniz.  

Pinterest Hesap Kayıp Şifre Bulma

  Pinterest üye ol seçeneğinin dışında kayıt veya hesapla alakalı en büyük sorunların başında bu geliyor. Daha önceden ya da yeni bir kayıt açtıysanız ve anlık dalgınlıkla bu hesabınızı unuttuysanız bunun çözümü son derece basit.

Tekrardan yeni bir hesap açmadan Pinterest hesabımı nasıl bulabilirim sorusunun yanıtını alabilirsiniz.   Burada hatırlamanız gereken birkaç farklı şey var. Bunlardan herhangi birisini hatırladıktan sonra hesabınızı kurtarma şansınız son derece yüksek.

 • Pinterest üzerinden giriş sayfasına geçin ve şifremi unuttum deyin.
 • Bu noktada hesabımı bul seçeneğiyle karşı karşıya kalacaksınız.
 • Hesabınızı bulabilmek adına sizden talep edilen üç farklı bilgi var.
 • E-posta adresinizi yazabilir, kullanıcı adınızı deneyebilir ya da profilinizde yazan adınızı girerek arama yapabilirsiniz.
 • Ardından kayıtlı olan e-posta adresine hesabınıza tekrardan erişebilmeniz için bir aktivasyon linki gönderilecektir.

  Ayrıca size ait olmayan farklı kişilerin hesaplarını da Pinterest hesap arama noktasında bulabilirsiniz. Site üzerinde yer alan arama modülünü bunun için kullanmanız mümkün. Kişinin kullanıcı adını yazdığınızda direkt olarak karşınıza sonuçlar listelenecektir.  

Pinterest 2.Hesap Açma Yöntemleri

  Pinterest çoklu hesap kullanımı için herhangi bir kısıtlama uygulamamakla beraber direkt kendi altyapısı üzerinden de buna olanak tanımayı başarıyor. Tıpkı Instagram gibi sosyal ağlarda da gördüğümüz gibi hesap ekle seçeneğini kullanıcılarına sunuyor.

Eğer kişisel hesabınızın dışında kurumsal bir hesap açmak, alternatif bir amaç için farklı koleksiyonlar yapabileceğiniz ikincil bir hesaba sahip olmak istiyorsanız bunu kurallar dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.  

 • Pinterest hesabınıza web sitesi üzerinden ya da uygulama üzerinden giriş yapın.
 • Profil resminizin üzerine tıkladıktan sonra köşede bir hesap ekle ikonu göreceksiniz.
 • Pinterest hesap ekle dedikten sonra ilgili 2.hesabın bilgilerini girerek kaydın açılmasını sağlayın.
 • Aktivasyonu tamamlayın ve kullanmaya başlayın.
 • Aynı zamanda profil resminizin olduğu alandan dilediğiniz zaman farklı hesaplarınız arasında da geçiş yapmanıza olanak tanınmaktadır
 •  

  Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

  Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

  Pinterest 2.hesabı açma noktasında kendi kullanıcı sözleşmesi dahilinde bir sınırlama, limit ya da kural belirtmiyor. Ancak topluluk kuralları gereğince her detayı göz önünde almanızda fayda var. Özellikle sosyal ağda bazı kıstaslar çok önemseniyor ve kurallara aykırı davranılmaması için ciddi yaptırımlar uygulanıyor. Ancak kurallara uygun şekilde içerik paylaştığınız müddetçe Pinterest ikinci hesap için herhangi bir problemle karşılaşmayacağınızı garanti edebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Nasıl Kayıt Olunur?

Pinterest kayıt işlemi yapmadan paylaşılan görselleri görmek mümkün değildir. Diğer standart uygulamalar gibi mail adresinizle kayıt olabilirsiniz. Sağ üst köşede yer alan kaydol butonuna tıkladığınızda karşınıza; mail, paralo ve yaş bölümü gelecek. Alt kısımlardaki Facebook ve Google hesabınızı kullanarak kayıtsız, otomatik giriş de yapabilirsiniz.

Pinterest İkinci Hesap Açılabilir mi?

Evet, bir tane bireysel bir tane de kurumsal olmak üzere ikinci bir hesap açma şansına sahipsiniz. Profil simgesine tıkladıktan sonra hesap ekle diyerek 2.hesabı sisteme ekleyip hesaplar arasında hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim