Pinterest Nasıl Para Kazanılır? Adsense 2023

Aklınıza Pinterest nasıl para kazanılır sorusu geliyorsa sosyal medyadan ve internetten para kazanma konusunda ciddi atılımlar yapmak üzeresiniz demektir. Teknik olarak şu zamanlarda bunun sürpriz bir tarafı kalmadı.

Aksine herkesin para kazanmak için internete akın ettiği zamanları yaşıyoruz. Sosyal mecralar ise bunun için önemli bir Pazar payına sahip. Çünkü hem reklam ağı olarak kullanılarak hedef kitleye ulaşmayı sağlaması hem de ülkemizde çok tercih edilen bir kullanım oranına sahip olması insanları buraya yönlendirebiliyor.

  Tabii ki pek çok sosyal mecrada farklı para kazanma yollarından bahsetmek mümkün. İşte bu bağlamda da Pinterest para nasıl kazanılır diyenlerin sayısı artabiliyor. Daha rafine bir kitleye hitap eden, direkt olarak görsellere odaklanan bir yapısı olmasından dolayı para kazanmak isteyenler rekabetin az olduğu mecrayı seçiyor. Ayrıca görsellerin ön planda olması da satış dinamiğini maksimum seviyeye çıkarabiliyor.

  Pinterest para kazanma ile ilgili pek çok farklı alanı içerisinde barındırabiliyor. Çünkü güncel olarak tüm iş fikirlerine açık olduğu gibi aynı zamanda hedef kitleye ulaşım yönünden de büyük fırsatlar yaratabiliyor. Adsense, satış ortaklığı, danışmanlık, ürün ve hizmet satışı gibi çok farklı alanlarla nakit akışı sağlanabilmesi ise cezbeden bir unsura dönüşüyor.  

Pinterest Para Kazanma 2023

  Pinterest para kazanma yöntemleri genel olarak internetten para kazanılabilecek en önemli yolları kapsıyor. 2021-2022 yılında da bunun örneklerine çok net bir biçimde rastlayabiliyoruz. Hemen bunu yapabilmek için ne gibi seçenekler olduğuna odaklanalım.

  • Kendi Ürün ve Hizmetlerinizi Satarak Pinterest’ten Para Kazanma

Pinterest para kazanmak istediğiniz takdirde size pek çok kapı aralayabiliyor. Bunlardan birisi ise ürün ve hizmet satışı oluyor. Tabii ki bunu farklı stratejilerle komisyon usulü veya kâr marjıyla yapabileceğiniz gibi direkt kendi ürün ve hizmetlerinizi de pazarlayabilirsiniz.

İnsanların ilgisini çekebilecek bir profil yaratmak, pin ve panolarınızı aktif tutmak ve sonucunda da hizmet ve ürün satışınıza yönlendirmek mümkün. Örneğin saç bakımı ile ilgili panodan doğal ev yapımı sabun satışı gibi örneklendirilebilir.

  • Satış Ortaklığıyla Pinterest’ten Para Kazanma

Pinterest satış ortaklığı için geçmişte çeşitli engellemeler yapmış olsa da bunun temelini spam gönderilere bağlamıştı. Dolayısıyla bir firmanın ürün veya hizmetini satış ortaklığıyla resmi ve kurallara uygun biçimde yapmanız mümkün.

Bunun için kendi alanınızda bir profile, hedef kitleye ve tabii ki ortaklığı sağlayacağınız bir firmaya ihtiyacınız var. Örneğin bir seyahat veya tatil firmasıyla yapacağınız satış ortaklığı sonucunda tatil pinlerinin olduğu bir panodan satışa yönlendirme yapabilirsiniz. Bu her yönlendireceğiniz müşteri üzerinden kazanç anlamına gelecektir.

  • Sanal Asistan veya Uzman Olarak Pinterest’ten Para Kazanmak

Remote olarak çalışabileceğiniz, dolayısıyla Türkiye’deki tüm illerden ve global olarak dünya çapında müşteriler bulabileceğiniz bir alandır. İşletme sahipleri, kurumsal firmalar veya bireysel kullanıcılar pin tasarımları, pano düzenlemeleri, hesabın etkileşimi gibi noktalarda desteğe ihtiyaç duyabiliyorlar. Belirlenen ücretler karşılığında tasarımların yapılması, eklenmesi, etkileşimin doğru yönlendirilmesi gibi hizmetlerle kazanç elde edilebilir.

  • Adsense ile Pinterest’ten Para Kazanmak

Pinterest bir sosyal ağ statüsünde olup her kullanıcıya profil açma ve kullanma şansı tanıyor. Dolayısıyla buraya bir Google Adsense kodu ekleyerek gelir elde etmek mümkün değil.

Fakat Adsense geliri elde edebileceğiniz bir web siteniz, blog ya da alternatif kanalınız varsa insanların ilgisini çekecek olan pinlerle Adsense hesabınızın bulunduğu adrese yönlendirme yapabilirsiniz.  

Pinterest’te Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

  Pinterest kaç takipçiyle para kazanılır konusunda oldukça farklı bir skaladan söz etmek mümkün. Çok az takipçiyle çok yüksek gelir elde eden kişiler görebileceğiniz gibi çok yüksek takipçi oranına sahip olup daha düşük kazançlar sağlayan profiller görülebiliyor.

Bunun ana sebebi ise hedef kitle, sektör seçimi, rekabet oranı gibi unsurlar olabilir. Örnek vermek gerekirse film ya da diziler üzerine bir profile sahipseniz yönlendirebileceğiniz bir satış ortaklığı, satışını yapabileceğiniz ürün ya da hizmetler oldukça sınırlıdır.

Fakat buna karşılık çok yüksek bir potansiyel kullanıcıya hitap edebilirsiniz. Yine de bu sizin için bir handikap yaratabilir.   Ancak daha niş ve direkt olarak hedef kitleye yönelen bir kategoride daha az kullanıcıyla yüksek gelirler elde etmek mümkündür.

Niş kategori belirleme ve doğrudan bununla ilgilenen kitleye hitap ederek hedefinize ulaşma noktasında ise ciddi bir araştırma ve analiz süreci söz konusu olabilir. Pinterest niş kategoriler aramasının dahi popülerleşmesiyle bunu kendinizin keşfetmesi daha doğru olacaktır.

 

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Uzmanlık alanınız olan, az kişiyi ilgilendiriyor olsa bile potansiyeli yüksek olan seçenekler bir adım öne çıkabilir. Teknik olarak Pinterest kaç kişiden sonra para kazandırır sorusunun yanıtı bu yüzden yoktur.  

Pinterest Adsense

  Pinterest Adsense ile para kazanma noktasında size direkt profilinizle bunu yapma şansı tanımaz. Yine de direkt olarak Adsense hesabınızın bağlı olduğu blog ya da web sitesine, Youtube kanalına veya diğer mecralara yönlendirme yapmanız konusunda kısıtlamaya tabii değildir.

Yani teknik olarak edindiğiniz kitleyi doğru bir yönlendirmeyle reklam gösterimleriniz için kullanabilirsiniz.   Bunu yaparken marka değeri oluşturmanız, insanların ilgisini çekebilecek pin ve panolarla her zaman güncel kalmanız çok ciddi bir trafik akışı sağlayabilir. Üstelik görsel odaklı bir arama sonucuna sahip olarak Pinterest Adsense kazancı ile ciddi miktarlara erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest para kazanma için birden fazla yol izleyebilirsiniz. Takipçi sayınızı artırarak kazanç sağlamak istediğiniz sektörle ilgili paylaşımlar yaparak reklam alabilirsiniz. Web siteniz varsa bağlantı ekleyip Google reklamlarından da kazanabilirsiniz.

Pinterest Kaç Takipçi Sonra Para Kazanılır?

Pinterest para kazanma için takipçi sayı zorunluluğu yoktur. Ama anlaşma sağlayacağınız kişinin dikkatini çekmek için çok sayıda takipçiniz olmalı. Web sitesine yönlendirme yapacaksanız da yine sayıya oranla daha fazla para kazanılır.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim