Pinterest Profilime Kim Baktı? Gizlenen Pin Görülür mü?

Pinterest profilime kim baktı görebilir miyim gibi sorular, sosyal medya devlerinin gizliliğe bu kadar önem veriyorken bu verilerin sızdırılabilmesi pek olası görünmüyor.  

Yine de Pinterest profile bakanları görme aşamasıyla ilgili çok farklı hizmetlerle karşılaşılabiliyor. Çok sayıda web servisi bunu aktif olarak sunduğunu iddia ederken bir o kadar da uygulamaya rastlayabiliyoruz.

Bunların tamamı aktif bir biçimde kimlerin ziyaret ettiğini bazı açıklar vesilesiyle ele geçirdiklerini ve size raporlandığını ifade ediyor. Bunun ise ne Pinterest ne de diğer sosyal mecralar tarafından kabul edilir bir faktör olmadığını söylemeden geçemeyiz.

 Yani hiçbir sosyal ağ böyle bir açıkla kullanıcıların gizliliğini riske etmemektedir. Aksine algoritmaları o kadar gelişmiş durumda ki bu detayların sızdırılması, bilgi aktarılması mümkün dahi olmuyor.

İşte bu yüzden de bir başkasının profiline baktığınızda o kişinin öğrenmesi, sizin ise kendi profilinize bakanları öğrenmeniz teknik olarak imkânsız. Pinterest profile kim baktı uygulamalarının tamamı ise kendilerine ait algoritmalar neticesinde rastlantısal bir kullanıcı listesi ile böyle veriler sunmaktadır.  

 

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

 

Pinterest Gizlenen Pini Görme

  Pinterest profilime kim bakmış uygulamaları ne kadar popülerse bunun gibi farklı gizlilik ihlali yapma potansiyeli olan aplikasyonlar o kadar popüler oluyor. Örneğin tüm sosyal mecralarda olduğu gibi burada da aktif bir gizlilik ayarına rastlayabiliyoruz.

Yani dilersek bazı pinleri ya da panoları farklı şekilde gizleyebiliyor, bazı kullanıcılara açabiliyoruz. Dolayısıyla bunun kişisel gizlilik ayarı kapsamında sunulan bir özellik olduğunu bilmek gerekiyor.  

Pinterest gizlenmiş pini görme gibi bir iddiaya sahip olan uygulamaların hesabınızı ele geçirme gibi farklı amaçları olabilir. Eğer bir kullanıcı mevcut pinini gizlediyse bunu görmenin tek yolu tekrardan görünür hale getirmesidir. Aksi takdirde bu mümkün olmayacaktır.

Aynı şekilde bunu Pinterest gizli pin görme gibi duyurulan panoları görüntüleme aplikasyonlarında da aynı standart geçerlidir. Sosyal medya devlerinin tümü kullanıcıların kişisel gizliliğini garanti eder ve bu tarz bilgilerin sızdırılmasına olanak vermez. Aksine gizliliğinizi ve güvenliğinizi en uç noktalara taşıyarak aşılması güç katmanlar hazırlarlar.  

Pinterest Takip Etme Sınırı

  Pinterest takip etme sınırı için bazı kriterlerden söz ediliyor. Tabii ki bunu bazı platformlar belirli sınırlar dahilinde uyguluyor. Ki hem kullanıcıların ortak bir payda içerisinde daha aktif bir kullanımının olması hem de daha yüksek bir performans elde edilmesi bundan ibaret.

Pinterest takip sınırı için belirtilen limitin 50.000 olduğunu ise vurgulamak gerek. Ki 50 bin sınırı gayet makul iken bu noktadan sonra da yine takip etmeniz için bazı esnemeler uygulanıyor.

Mesela 50 bin sınırına ulaştınız ve takip etme özelliğiniz deaktif oldu. Ancak sizi takip eden kişileri takip edebilir, bu sayıyı aşabilirsiniz. Yalnızca sizi takip etmeyen kullanıcılar için böyle bir sınır uygulanmaktadır.

Öte taraftan Pinterest pin sınırı için uyguladığı limitleri de açıkça belirtiyor. Bunun için 200.000 gibi bir limit belirlenmiş. Bu sayıya gizlediğiniz, kişisel profilinize kaydettiğiniz size özel pinler de dahil. Pano içinse bu sınır 2.000 olarak güncellenmiş durumda. Yine panolarda da gizlenmiş panolar ya da sizin oluşturmadığınız fakat dahil olduğunuz panolar bir arada sayılıyor. Bu sınırlar dahilinde de gayet rahat bir kullanım mümkün görünüyor.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Profilime Kim Baktı?

Pinterest profilime kim baktı sorusu birçok sosyal medyada olduğu gibi merak ediliyor. Bunun yaptığını iddia eden programlar aslında size rastgele isimler sunar. Sizinle alakalı ya da aynı uygulamayı kullanan kişileri size gösteriyor olabilir.

Genelde bu tür uygulamalar, eklentiler hesap çalma için kullanılabilir. Öyle olmasa bile sadece reklamdan para kazanmak için size yalan yanlış kişiler profilinize baktı diye bilgi verir.

Pinterest Gizlenen Pin Görme Mümkün mü?

Pinterest gizlenen pin görme gibi bir durum ne yazık ki mümkün değildir. Profilime kim baktı uygulamalarında olduğu gibi bunu yapacağını iddia eden programlar da var. Bunlar palavradan ibarettir, karşı taraf Pin’leri tekrar aktif etmediği sürece gizli olanları göremeniz imkansızdır.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim