Pinterest Reklam Nasıl Verilir? Türleri ve Ücretleri

Her sosyal ağda olduğu gibi Pinterest reklam nasıl verilir sorgusunda da ciddi bir artış yaşanıyor. Aslında bunun ana sebeplerinden birisi yoğun bir analiz şansı sunması, istatistikleri veri olarak işlemek ve doğru hedef kitleye reklam ulaştırmanın mümkün oluşudur.

Ki aynı zamanda kitlesinin çok büyük bir çoğunluğunu kadınların oluşturması önemli bir ayrıcalık yaratabiliyor. Daha fazla markanın, ürün ve hizmetin ilgisini çekebilen bu istatistik sayesinde de reklam için ayrılan paydan daha fazlasını alabiliyor.  

Tabii ki Pinterest nasıl reklam verilir diyenlerin aklında pek çok soru var. Bunların başında da nasıl bir reklam politikası izleneceği geliyor. Günümüzde bunu sorunsuz bir biçimde yönetmek için profesyonel bir kampanya hazırlamalı, uygun bütçeyle uygun bir hedef kitleye yönlendirmeliyiz.

Neyse ki veri analiz ve istatistik konusunda son derece gelişmiş bir altyapı sunarak bu noktada içimizi rahatlatabiliyor. Reklam kampanyası oluşturmak ise temel anlamda birkaç adımla mümkün olabiliyor.  

Direkt olarak bir işletme hesabına geçiş yaptığınızda reklam veren hesabına sahip olmuş oluyorsunuz. Eğer yeni bir reklam hesabı oluşturmak istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Pinterest hesabınıza giriş yaptıktan sonra Reklamlar kısmına geçiş yapın.
 • Reklam yöneticisi üzerinden genel bakış diyerek isim yanında yer alan aşağı doğru bakan ok simgesine tıklayın.
 • Yeni reklam hesabı oluştur dedikten sonra isim, konum ve fatura bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 • Reklam sözleşmesini özenle okuyup kuralları kabul edin.
 • Ödeme bilgilerinizi tanımlayın ve kaydet dedikten sonra yeni bir reklam kampanyası hazırlamaya hemen başlayın.

  Reklam veren olduktan sonra Pinterest reklam verme aşamasında nasıl kampanya oluşturacağınızı da merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Pinterest hesabınıza giriş yapın ve Reklamlar kısmına geçin.
 • Bu alanda yer alan Reklam oluştur kısmına tıklayın.
 • Kampanya hedefinizi belirleyerek devam edin.
 • Kampanya bilgilerinizi girerek reklamın amacını tanımlayın.
 • Ayrıca bu alanda değerlendirme odaklı reklamlarda bütçe belirlenmesi zorunludur.
 • Devam dedikten sonra kampanyanızın ayrıntılarına geçiş yapabilir ve yayınlanmaya hazır olabilirsiniz.

 

 

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Pinterest Reklam Türleri

  Pinterest reklam türleri arasında çok farklı seçenekler bulmak mümkün. Bunların tamamı farklı amaçlar içeren, değişik hedeflere yönelmiş ve sektör bazında düşünüldüğünde dikkat çekici olabilecek bir yapıya sahiptir. İşte bu yüzden de reklam türlerini bilip buna göre seçim yapmak en doğrusu olacaktır.   Pinterest reklam seçenekleri arasında farklı popüler alternatifler olmasına karşın sektörünüze en uygun reklam biçimini belirlemeniz nihai sonuç için önemlidir.

 • Etkileşim Kampanyaları

Etkileşim kampanyaları direkt olarak kullanıcıların sizin gönderilerinizle etkileşime girmesini amaçlayan promosyonlardır. Bu aşamada kullanıcılar içeriklerinizi kaydeder, beğenir ya da tıklayarak inceler. Etkileşim oldukça ücret ödersiniz.

 • Video Farkındalık Kampanyaları

Burada yalnızca video içerikler kullanılabilmektedir. Düzenlediğiniz kampanya kapsamında yayınlayacağınız video ürünü, hizmeti ya da profilinizi tanıtabilir. Her 1000 izlenme için ücretlendirildiği için avantajlıdır.

 • Farkındalık Kampanyaları

Çok geniş bir skalayı kapsayan bu reklam türünde kendi hedef kitlenizde olmayan kullanıcıları da hedef alabilirsiniz. Yeni organik kullanıcılara ve potansiyel müşterilere ulaşmak için tercih edilir. Her 1000 gösterimde ücretlendirme yansır.

 • Uygulama Yükleme Kampanyaları

Bunun için bir uygulama yükleme bağlantısının kampanyası düzenlenir. Direkt olarak yüksek potansiyelli geri dönüşler alınsa da ücretlendirme noktasında iki farklı opsiyon vardır. Tıklama başına maliyet ve yükleme başına maliyet olarak iki farklı seçimden birisini tercih edebilirsiniz.

 • Trafik Kampanyaları

Burada da direkt olarak bir web site bağlantısıyla reklam yapma şansınız var. Dolayısıyla trafiği organik bir biçimde arttırmanın başarılı yollarından birisi olarak tanımlanabilir. En çok tercih edilen reklam modelidir. Tıklama başına maliyet şeklinde ücretlendirilir.  

Pinterest Reklam Ücretleri

  Tabii ki Pinterest reklam ücretleri ile ilgili herkesin kullanabileceği net rakamlardan söz etmek olanaksız. Çünkü bu tarz reklam kampanyalarında sektör ve rekabet oranı çok önemli kıstaslara dönüşebiliyor.

Aynı kampanya farklı amaçlar için olmasa bile farklı sektörlerde çok farklı fiyatlandırmalara sebep olabiliyor.   Reklam kampanyası yönetirken ya da bir yenisini oluştururken ödeme bilgilerinizi girip limit belirleyebiliyorsunuz.

Bu limit günlük olarak belirlenebileceği gibi total reklam limiti olarak da belirlenebilir. Dolayısıyla limit dolduktan sonra işlem için tutar tahsil edilmez. Pinterest reklam fiyatları alınacak geri dönüşler baz alındığında son derece uygun bir çizgide seyrediyor.  

Ayrıca kredi kartıyla ödeme şansımızın olması reklam giderlerimizin geleceğe yönelik bir yatırım olabilmesini sağlıyor. Bugün yayınlanacak olan reklamlarınız ve bundan elde edeceğiniz geri dönüşler söz konusu iken bir ay sonra ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Pinterest reklam ücreti bu nedenle her zaman sizi bir adım öne çıkarabilir.

Pinterest Reklam Verme Türkiye

  Pinterest reklam verme noktasında pek çok parametreyi kullanıcıların daha iyi bir reklam performansı yakalaması için aktif ediyor. Örneğin dilerseniz farklı alternatifler arasından seçim yaparak seçimlerinizi buna göre reklamınıza yansıtabilirsiniz. Stabil bir reklam performansının en önemli koşulu doğru hedef kitle seçimidir. Hedef kitlenizi belirlerken ise birden fazla kriterle karşı karşıya kalırsınız.   Pinterest hedef kitle belirleme noktasında şu verileri kullanmanıza olanak tanıyor.

 • Cinsiyet

Varsayılan olarak tüm cinsiyetlere seçilidir. Ancak yalnızca kadınlara, yalnızca erkeklere ya da yalnızca belirtilmemiş olanlara gösterilebilir.

 • Dil

Standart olarak tüm dillere hitap eder. Ancak reklamınızı direkt olarak tek bir dile hitap edecek şekilde özelleştirebilir, reklam gösterimlerinizi daha stabil hale getirebilirsiniz.

 • Etkileşim

Daha önceden etkileşime geçen kullanıcılara, web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara ve elinizdeki listede yer alan kullanıcılara göre reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

 • Cihaz Seçimi

Reklamlarınızı yalnızca Android akıllı telefon kullanan ya da iPad yani iOS işletim sistemi bir tablet kullanan kullanıcılara gösterebilirsiniz. Birden fazla cihaz seçimi yapabileceğiniz gibi masaüstü ve mobil olarak ayrıştırmak yine mümkündür.

 • Anahtar Kelime

Yalnızca reklamlarınızla birebir eşleşecek olan anahtar kelimeler için reklam gösterimlerinin kullanıcılara sunulmasına olanak tanıyan alandır. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterest Reklam Nasıl Verilir?

Pinterest reklam vermek için hesabınıza giriş yapın. Kişisel hesaplarda reklam aktif değildir, bu yüzden işletme hesabınızın olduğundan emin olun, eğer bireysel hesapsa anında işletme hesabına çevirebilirsiniz. Sağ üstteki ok işaretini tıkladıktan sonra reklam sekmesine tıklayın. Yeni reklam oluştur dedikten sonra sistemin sizden istediği bütün bilgileri doldurun, hedef kitlenizi seçin ve reklamınızı yayınlayın.

Pinterest Reklam Ücretleri Ne Kadar?

Pinterest reklam ücreti hakkında net bir şey söylemek mümkün değil. Paylaşım yapacağınız alana göre değişebileceği gibi sizin ayıracağınız bütçe de önemlidir. Türkiye fiyatları hakkında detayları reklam oluştururken görebilirsiniz.    

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim