Pinterestten Nasıl Çıkılır? Hesap Silme Linki

Pinterestten nasıl çıkılır konusunu hesabınızdan çıkış yapma, hesabınızı devre dışı bırakma, hesabınızı tamamen kapatarak silme gibi pek çok şekilde değerlendirebiliriz.

Bir sosyal ağı kullanmaya başladıktan sonra farklı sebeplerden dolayı kullanımı bırakmak, ara vermek veya tümüyle sonlandırmak mümkün olabilir. Bu doğrultuda da çıkış işlemini yaparken bazı detayları önemsemek gerekiyor.   Eğer kullandığınız aktif hesabınızdan çıkış yapmak istiyorsanız bunu yapmak için basit yönergeleri izleyebilirsiniz.

 • Bilgisayar gibi masaüstü bir cihazla giriş yaptıysanız ya da mobil cihazlarınızın tarayıcısı üzerinden siteye ulaştıysanız sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıkladıktan sonra çıkış yap diyebilirsiniz.
 • Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız uygulamada sol üst köşedeki profile dokunup ardından ayarlar ikonuna tıklayarak çıkış yap demelisiniz.
 • Kullandığınız cihaz iOS işletim sistemine sahipse yine sol üst köşeden profile geçip, çark simgesine dokunarak ayarlara ulaşıp çıkış yap demeniz gerekir.

  Basit adımlarla Pinterest çıkış yapma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu yalnızca giriş yaptığınız hesaptan çıkmanızı sağladığı için hesabınız etkileşim almaya devam edecektir. Kullanımınızı tamamıyla sonlandırmak istiyorsanız hesap silme aşamasını uygulayabilirsiniz.  

 

Pinterest Takipçi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Pano Takipçisi Satın Al 34.99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

Pinterest Repin Satın Al 50 Repin Kaydetme 9.99 TL

Pinterest Hesap Silme Linki

  Pinterest hesaptan çıkış işlemiyle giriş yapmakta olduğunuz hesabınızla erişiminizi kesebilirsiniz. Fakat hesabınızı silene ya da devre dışı bırakana kadar aktiviteler devam edecektir. Siz artık giriş yapmıyor olsanız bile diğer kullanıcılar hesabınıza erişecek ve etkileşime geçebilecektir.

Zaten bu yüzden hesabını silmek isteyen çok sayıda insana rastlanabiliyor. Dolayısıyla hemen çıkış öncesinde yapacağınız silme aşamasına geçebiliriz.   Pinterest hesap silme aşamasıyla ilgili iki farklı seçenek sunmaktadır.

Birisi kalıcı olarak silmek ve tüm verileri kaybetmek iken diğeri ise devre dışı bırakmak yani bir noktada hesabı dondurmak olarak görünüyor. Bu aşamada silmek istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Web site üzerinden aktif olan Pinterest hesabınızın sağ üstte yer alan ok simgesiyle ayarlarına ulaşın.
 • Ayarlar sekmesinin içerisinden Hesap Ayarları ile devam edin.
 • Hesap Değişiklikleri dedikten sonra Hesabı Kapat seçeneğini seçin.
 • Sonraki ekranda ileri dedikten sonra kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresini kullanarak kapatma işlemini onaylayın.
 • Gelen mail ile beraber kapatma işlemi tamamlanacaktır.

  Ayrıca Pinterest hesabı nasıl silinir diyenler genellikle mobil uygulama kullanıcıları olduğu için burada da yolu göstermek gerekebilir. Android ve iOS için neredeyse benzer arayüzler kullanılıyor. Dolayısıyla kapatmak için izleyeceğiniz yol aynı.

 • Pinterest hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayın ve Ayarlar simgesi olan çark ile devam edin.
 • Karşınıza çıkan menüden Hesap Ayarları sekmesine geçin.
 • Hesabı Kapat seçeneğiyle devam edin.
 • Onaylamak için karşınıza çıkan ekranda tekrardan Hesabı Kapat deyin.
 • Gelen e-posta onayı ile beraber kapatma işlemini tamamlayın.

 

Pinterest Hesabı Devre Dışı Bırakmak

  Pinterest hesabını dondurmak istiyorum diyorsanız bunun için devre dışı bırak seçeneğini kullanabilirsiniz. Burada en önemli nokta silmeyle aynı gibi görünmesine karşılık hiçbir pin ve panonuzu kaybetmeyecek olmanızdır. Tabii ki devre dışı bıraktığınızda bu içerikler diğer kullanıcılar tarafından da görülemeyecek.

Fakat giriş yaptığınızda ve hesabı aktif ettiğinizde tekrardan kaldığınız yerden devam etme şansınız olacak.   Eğer web üzerinden tarayıcınızla Pinterest hesabını devre dışı bırakmak istiyorsanız şunları yapabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın ve ardından sağ üstte yer alan ok simgesine tıklayın.
 • Ayarlar ile devam ederek Hesap Ayarları ekranına geçin.
 • Hesap Değişiklikleri dedikten sonra Hesabı devre dışı bırak seçimiyle ileri deyin.
 • Tekrardan karşınıza çıkan ekranda hesabı devre dışı bırak diyerek işlemi tamamlayın.

  Kullanımlarınız iOS ya da Android uygulama ise ve yine de hesabınızı deaktif etmek istiyorsanız bu da bir o kadar kolay. Telefondan Pinterest hesabı nasıl devre dışı bırakılır diyenler için yönergeler şöyle.

 • Uygulama üzerinden Pinterest hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ alt köşede yer alan profile tıkladıktan sonra sağ üst köşede belirecek olan çark simgesine girin.
 • Çark simgesi sizi Ayarlar menüsüne götürecek ve buradan da Hesap Ayarları diyerek devam etmeniz gerekecek.
 • Alt kısımda bulunan Hesabı devre dışı bırak seçeneğiyle devam edin ve bir sonraki sayfada da onaylayarak işlemi tamamlayın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular

Pinterestten Nasıl Çıkılır?

Pinterestten nasıl çıkılır sorusuna yanıt vermeden önce hesabı silmek mi yoksa hesaptan çıkış yapmak mı? Sorusunu sormama gerekiyor. Eğer, PC veya telden çıkış yapacaksanız sağ üst köşedeki ok tuşuna basıp en alttan çıkış yap diyerek hesaptan çıkarsınız. Pinterest hesap silme, dondurma ya da kapatmak için özel linki kullanabilirsiniz.

Pinterest Hesap Silme Linki Nedir?

Pinterest hesap silme için özel kısa bir link var. Bu linke tıklayarak gerekli alanları doldurun ve hesabınız kısa süre sonra kapansın. https://help.pinterest.com/tr/article/deactivate-or-close-your-account  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim