Podcast Dinlemenin Faydaları Nelerdir?

Podcast Dinlemenin Faydaları / Neden Podcast Dinlemeliyiz?

 Podcast Dinlemenin Faydaları , Podcast için yeni dönem radyoculuk diyebiliriz.  Zamanın bu kadar önemli olduğu ve çoğunlukla bir şeyler yaparak vakit geçirdiğimiz için bu zamanı boşa harcamamamız gerekiyor diye düşünüyorum.

Poscastler bizim için hazırlanmış ufak bilgi kapsülleri olarak direkt olarak bizlere sunulmaktadır. Podcastleri indirip dinlediğimizde bizler ilgi alanımıza göre ya da rasgele herhangi bir konuda bilgi sahibi olmamızı ya da vaktimizi hem eğlenceli hem de bilgi ile doldurmamıza yaramaktadır.

Podcast dinlemenin bilinmeyen avantajları

Herşeyden önce iletişim halinde olmamıza yardımcı oluyor podcasti dinlerken hem kendimizle hem konuşanlarla hem de beynimizle bir iletişim haline giriyoruz ve bu da o anı anlamlı kılmaya yaramaktadır. daha sonra eğer o konu ile ilgili bilgi sahibi değilsek o konudan haberdar olma veya hayatın herhangi bir yerinde bizlere denk gelebilecek bir konu hakkında önceden bilgi sahibi olmayı sağlamaktadır.

Güncel konularda yapılan yayınları takip ederek var olduğumuz dönem içerisinde yaşananları , olayları , güzellikleri , kötülükleri , siyasi ,sosyal, kültürel anlamda kendimizi zinde tutmamız , dinç tutmamıza yaramaktadır. Tabi ki bu hayatta arkadaşlarımız ve çevremizdeki insanlar ile iletişim halinde kalarak yaşıyoruz

. Podcast Dinlemenin Faydaları , Bu yüzden bizler için hazırlanmış olan podcastler ile birlikte sosyal ortamlarda daha popüler olabilir ve konu ile ilgili bilgi birikimini hemen ortaya çıkararak etrafımızdaki insanların fikirlerimize saygı duymalarını sağlayabiliriz.

Neden Podcast Dinlemeliyiz? 

Podcastleri Nereden dinleyebilirim?

podcastleri dinlemek için Google’ye girmeniz yeterli olmaktadır. Sizlere bir önceki yazımda önermiş olduğum podcast kanallarından yola çıkarak birçok podcast kanallarına ulaşabilir ve sizlere hitap eden kanallara göz gezdirebilirsiniz bu şekilde kendinize bir arşiv çıkarabilirsiniz.

Uygulama olarak soracak olursanız İTunes , spotify  , Googlepodcast gibi birçok kaynak bulunmakta bunlardan bazıları ücretli olmakla birlikte birçokları da ücretsiz olabilmekte. Biraz araştırma sonucunda mutlaka sizlere hitap eden ve dinlemekten keyif alacağınız birçok podcast bulabilirsiniz.

Nasıl Podcast Yayınlayabilirim?

podcast yayını yapmak istiyorsanız her şeyden önce anlatacak bir şeylerinizin olması gerekmektedir. Elbette dileyen herkes birer poscaster olabilir fakat tıpkı diğer platformlarda olduğu gibi popülerlik oranı anlatacağınız konulara ya da bu konudaki yeteneğinize göre değişmektedir.

Takip ettiğim birçok podcast kanalında kullanıcılar her zaman yeteneklerini sergileyerek akıllıca konular bularak tüm kullanıcılara hitap ederek birşeyler anlatmaktadırlar. Podcast Dinlemenin Faydaları , görüntü ve ses ile insanları etkilemek kolay olmakla beraber sadece ses ile de insanları konunun içine dahil etmek bir o kadar zordur.

BU yüzden çok iyi bir konuşmacı olmanız gerekmektedir. Zaman içerisinde artık podcast ajansları da ortaya çıkarak bir hobi olmaktan , bir uğraş alanı olmaktan çıkarak bir sektör olmaya doğru gitmektedir. Tabi bu yeni bir sektör olmakla birlikte klasik radyoculuğu da biraz arka planda bırakmaktadır.

Sizler de eğer birilerine bir şeyler anlatmak istiyor ve bunu bir uğraş alanı görerek öğrenirken  , bilgi aktarırken birçok insanın faydalanmasını istiyorsanız basit bir mikrofon ve ses kaydedicisi yeterli olmaktadır. Podcast Dinlemenin Faydaları , Eğer kaliteli içerikler üretiyorsanız kısa sürede bir podcaster olabilirsiniz.

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim