Popüler Bir Youtuber Olmak için Neler Yapmalıyım?

Youtuber Olmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ne istiyorum? Para mı… Başarı mı… Başarı olmadan paranın, para olmadan da başarının pek bir mutluluğunun olacağını düşünmüyorum.

Youtuber olmak için öncelik hedefiniz ikisi de olmalı. sadece para kazanmak için bir youtube kanalına sahip olmak istiyorsanız muhtemelen kısa sürede gelir elde edemeyeceğiniz için bu fikrinizden vazgeçeceksiniz.

Fakat gelir elde etmenin yanı sıra, içeriklerinizin birçok kişiye ulaşmasını, isminizi duyurmayı , birçok abone ve izleyenlere sahip olmayı da bir başarı olarak görmeli ve bundan mutluluk duymalısınız.

Youtuber olmanın ilk adımı bu bence J Bir youtube kanalı oluşturdunuz ve şimdi ne yapacaksınız? İçerikleriniz ne olacak? Bu konuda belirlemeniz gereken belki de en kritik, en sancılı dönem bu olacaktır.

Yapmayı en sevdiğiniz şeyleri ya da yetenekli olduğunuz konuları düşünün. Örneğin konuşmayı çok seviyorsunuz, araştırma yapmak ve araştırdığınız konudaki düşüncelerinizi birilerine anlatmayı seviyorsunuz, gezmeyi seviyor ve gördüklerinizi anlatma ihtiyacı duyuyorsunuz….

Tüm bunları düşünüp kanalınızın içeriğini bu şekilde şekillendirebilirsiniz. Unutmayın çok tuttu ve birçok kişi bu içerikler ile youtuber olup gelir elde etti diye düşünerek, yapmaktan zevk almadığınız içerikleri kesinlikle tercih etmeyin. Bu sizin işinizi severek yapmadığınız anlamına gelir ve bu da sizi bir süre sonra başarısız kılar

Popüler Bir Youtuber Olmak için Neler Yapmalıyım?

Popüler Bir Youtuber Olmak için Neler Yapmalıyım?[/caption] Kendinize bir zaman çizelgesi oluşturun. Günlük , haftalık, hatta aylık planlar oluşturun Bu hafta kanalım için alternatif ne yapabilirim?

İçeriğimin konusu, işleyişi nasıl olacak, yanıma bir konuk almalı mıyım? sürprizler ve farklılıklar ekleyebilir miyim? gibi konuları düşünmek için kendinize ve kanalınıza zaman ayırın.

Daha ne kadar kaliteli içerikler üretebilirim ve bunun için neler yapmalıyım? Sorularının cevaplarını arayın Günlük yaşantınızdan kopyalar edinin ve kendinizi, olabildiğince kanalınız ile özdeşleştirin

Kanalınızın teknik olarak iyi göründüğünden emin olun. Unutmayın yanlış ve eksiklikler barındıran bir kanalın kimse takipçisi olmaz. Ara ara kendi profilinize girip yanlışlar arayın profil fotoğrafınız , görselleriniz, açıklamalarınız….

Mükemmeliyetçi bir açıdan yaklaşırsanız başarınız kaçınılmaz olur. Tüm bunları yaparken asla hedefinizden şaşmayın ve pes etmeyin. Bazen içeriklerinizi beğenmeyebilirsiniz ya da sıkılabilirsiniz hatta ilk başlarda reaksiyon alamadığınız için üzülebilirsiniz de…

Bunlara rağmen ben yaptığım işi seviyorum diyerek yolunuza devam edip kendi kendinizle yarışarak her içeriğinizin bir öncekinden daha kaliteli olması için elinizden geleni yapın.

Rakiplerinizi Analiz etmeyi sakın ihmal etmeyin. İçeriğinize uygun gelişmeleri ve trendleri takip edin. Anlattığınız içerikteki konuya tamamen hakim olmanız önemlidir.

Sizinle aynı içeriklerde paylaşım yapan diğer kullanıcılardan da tüyolar alabilirsiniz – kendi içeriğinizde tamamen özgün bir şekilde kullanmak şartı ile – Son olarak analizlerinizin ve takipçilerinizin sık sık kontrollerini yapın ve takipçileriniz ile iletişimde kalmayı ihmal etmeyiniz Youtuber olmak istiyorsanız tüm bu konulara dikkat etmelisiniz. Bol şanslar :)  

Youtube Yorum Satın Al 10 Yorum 9.99 TL

Youtube İzlenme Satın Al 100 İzlenme 14.99 TL

Youtube Beğeni Satın Al 100 Beğeni 6.99 TL

Youtube Abone Satın Al 100 Abone 74.99 TL

Youtube Yorum Beğenisi Satın Al 50 Yorum Beğenisi 4.99 TL

Youtube +4000 Saat İzlenme Satın Al Kampanya

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim