Rusyada En Popüler Fazla Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Rusya’da En Çok Kullanılan Rus ve Diğer Sosyal Medyalarının Listesi

Rusya’da; Facebook, Youtube gibi sosyal medya çok kullanılsa da Ruslara özgü çok kullanılan siteler de milyonlarca kullanıcıya sahiptir.

Bu durum Rusları diğer Dünya ülkelerinden ayıran bir özelliktir. En Popüler Rus Sosyal Medya Siteleri Ruslar kendine özgün siteleri ile büyük bir kitle yakaladı.

Rus sosyal medyalarına Türkiye’den ve diğer ülkelerden de kayıt olan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. En Çok Kullanılan Rus Sosyal Medya Sitesi VK

VK, hem tasarımı hem de kullanımı açısından Facebook’u andırmaktadır. En çok kullanılan Rus sosyal ağı VK’nın beğenilen özelliklerinden biri de çeşitli belgelerin paylaşımına olanak vermesidir.

100 milyona yakın kullanıcısı büyüklüğünü gözler önüne seriyor. VK’ya mail ile kayıt olduktan sonra şahsi bilgilerinizi doldurup fotoğraf yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Beğendiğiniz müzikleri VK’daki arkadaşlarınızla hızlı ve kolay şekilde paylaşabilirsiniz. Rus sitesi nasıl olsa telif hakkı yoktur diye düşünmeyin, büyük bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İkinci Popüler Site OK.ru

Milyonlarca kayıtlı üyesi ile popüler Rus siteleri arasında ikinci sırayı OK.ru alıyor. Eski dostları bulma mantığı ile kurulmuş bir platformdur ki Rusça açılımı da o anlama gelmektedir. VK ve OK.ru arasındaki fark ülkemizde Facebook ve Instagram arasındaki farka benzer.

VK genç kesim, OK.ru orta ve ileri yaş kesim tarafından kullanılmaktadır. Facebook’ta olduğu gibi eski arkadaşlarınızla görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Üçüncü Popüler Rus Sitesi Moi Mir

Moi Mir 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir Rus sitesidir. Bu sosyal ağ da çeşitli paylaşımlar yapmak için kullanılır. Ayrıca oyuncuların da tercihi olmuştur. Sizinle aynı şeyleri beğenen kişileri tespit ederek en yakın arkadaşınızı bulmanıza olanak tanır. Rusya’nın Youtube’u Rutube

Dünya’da youtube, Rusya’da Rutube. Şirketlerin yasal içerikli videoların yanı sıra bireysel kullanıcıların yüklediği videolar da yer almaktadır. Siteye kayıt olmak istiyorsanız Rus diline hakim olmalısınız.

Çünkü içerikler çoğunlukla Rusça’dır. LiveJournal LiveJournal ülkemizde genelde SEO amaçlı kullanımı olan bir Blog’tur. Rusya’da ise kullanımı uzun yıllardır devam etmektedir.

Diğer sosyal medya platformları gibi 140-160 karaktere bir şeyler sıkıştırmaya çalışanların yeri değildir. Fikirlerini doya doya paylaşmayı sevenlerin bulunduğu bir sitedir.

Facebook Milyarı aşan kullanıcı sayısı olan Facebook gibi bir platform Dünya’nın her yerine popülerdir ki Rusya’da da çok kullanılır. Nüfusun büyük kısmı burayı kullanmaya başladı.

Özellikle ticari amaçlı kullanım maksadı yaygınlaşmaya başladı. Youtube Rutube Rusların kendi sitesi olsa da Yotube global olduğu için en fazla kullanılan siteler arasına girmeyi başardı.

Özellikle geniş ekranlı telefonlardan sonra Rus sayısı artmıştır. Instagram Rusya’da Instagram genelde kadınlar tarafından kullanılıyor. Kullanıcı sayısı her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Twitter Son dönemde Twitter’ın siyasi amaçlı kullanımı artmaya başladı. Rus nüfusunun %10’undan fazlası bu sosyal ağı da kullanıyor. Pinterest Pinterest, görsel paylaşımda ön plana çıkmaya başladı.

Şu an Instagram kadar olmasa da kitle giderek büyüyor. Özellikle satış yapanların, blog sitesi olanların mutlaka bir Pinterest hesabı olmalı. Ne kadar çok kişi kaydederse o kadar çok takipçi ve ziyaretçi kazanılıyor. Hal böyle olunca En çok kullanılan Rus sosyal medya siteleri listesine de girmeyi başarıyor.  

Spariş Sorgula

Ödeme Bildir

İletişim